Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Прилагам малко инфо за светлините, ако някой има нужда:
    1. Main (High) Beam - H1
    2. Dipped (low) Beam - H7
    3. Front Fog Lamp - H3
    4. Side/Parking Lamp - W5W
    5. Front Indicator/Signal - PY21W
    6. Interior Lamp - ?
    7. High Level Brake-light - ?
    8. Stop/Brake Lamp - ?
    9. Reversing Lamp - P21W
    10. Stop/Tail Lamp - P21/5W
    11. Tail Lamp - ?
    12. Rear Fog Lamp - P21W
    13. Number Plate Lamp - W5W, - W5W T10
    14. Rear Indicator - PY21W

    За почти всички от крушките освен стандартните с нажежаема жичка има и варианти със светодиоди или група диоди (LED) в едно тяло. Естествено и познатите на всички ксенони (Xenon HID) за основните светлини. На стария автомобил смених халогените с ксенони и разликата беше значителна. Основни предимства са:
    1. подобрената видимост поради спецификата на източника на светлина (инертен газ), което дава цветната температура на светлината (К) близка до дневната. Това ясно се усеща през сумрачното време сутрин и вечр, когато халогена не е ефективен. Това идва от особеностите на възприемане на окото.
    2. по слабото нагряване в цялата система (фар, кабели контакти) и съответно по малката консумация на енергия.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Terracan

      lightingbird, ще ме извиняваш за късния отговор, но прочетох поста ти по-горе чак сега. Ето я програмата за сервизно обслужване на Теракана до 100к км. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TerracanList1.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5197607Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TerracanList2.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5197608Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TerracanList3.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5197609
      Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

      Коментар


      • От: Terracan

        Не мога да разбера защо наливат 10/40 и то два вида Мобил. Моят е от Германия и също са слагали 10/40 по сервизна книжка. Сега си го карам с 5/40 и изобщо не го пипа. При следващата смяна мисля да налея YACCO VX600 или SG/LG/ някакво корейско което много го хвалят, било произведено за Хюндай, вносителя се намира в Г.Оряховица и нямало никакви ментета.

        Коментар


        • От: Terracan

          Vincentsk, благодаря за информацията.

          Коментар


          • От: Terracan

            1. Mobil 10W-40 mobil
            - Pour Point, ºC, -36
            - Flash Point, ºC, 220
            - Viscosity Index, 154
            - Viscosity in 40º C 92; in 100º C 14.4

            2. Mobil 5W-40
            - Pour Point, ºC, -39
            - Flash Point, ºC, 236
            - Viscosity Index, 167
            - Viscosity in 40º C 78.3; in 100º C 14

            Иначе по книга за двигател 2,9 дават API CF-4 или по-високо, количество - 7,1 литра, разход при тежка експлоатация - 1/1000 км.
            1. с индекс SAE 40 (0°C- 40°C), SAE 30 (0°C- 30°C)
            2. с индекс SAE 20W-20 (-10°C- 20°C), SAE 10W-30 (-20°C~ 30°C), SAE 5W-30 (-25°C- 30°C)
            П.п. филтъра се сменя с маслото.
            Последно редактирано от SenSi; 03-08-10, 18:00.

            Коментар


            • От: Terracan

              За нашите климатични условия е добре да е 5W-40.

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                За нашите климатични условия е добре да е 5W-40.
                Колега,сигурен ли си в това,което препоръчваш?
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Аз карам вече 2 години с 5W-30 Кастрол без никакви проблеми и разход.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    И аз съм с 5 на 30.Казаха ми че по каталог го давали така. А дали бута още незнам.Горещо се надявам да не го бута.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                      Колега,сигурен ли си в това,което препоръчваш?
                      Ако се доверим на таблиците за маслата и предвид температурния диапазон (индекс разработен от AccuWeather RealFeel Temperature) за БГ средно 60 градуса (от -20 до +40), би трябвало да не се съмняваш. Знаем и температури нерядко надвишаващи дадените стойности. При такъв вариант е добре винаги да се подсигуриш, защото не знаеш къде ще попаднеш. Не, че не може и с 5W30 или друго , но в такъв случай маслото ще е на граничната си стойност за работна температура, което води до значително съкращаване на ресурса му и не е добре и за двигателя също.
                      Всички гранични стойности за какъвто и да е механизъм не са за препоръчване и трябва да се избягват при възможност.

                      Първоначално публикуван от gosho777 Преглед на мнение
                      И аз съм с 5 на 30.Казаха ми че по каталог го давали така. А дали бута още незнам.Горещо се надявам да не го бута.
                      По каталог наистина го дават, само че не казват за коя държава е. Примерно, ако вземем темературния диапазон за Корея (където се произвежда Терито), е м/у 0 и +25 градуса. При този вариант няма проблем с 5W30. Все пак е добре да се замислим над това което ни казват търговците.
                      Последно редактирано от SenSi; 04-08-10, 19:09.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        По въпроса с тунинга ето какво намерих:
                        едната фирма е тази http://www.kalocom.com/
                        другата е тази http://www.lion-tuning.com/
                        и още една http://m-cartuning.com/
                        Приложил съм няколко файла с цени и снимки, а повече може да се види на сайтовете.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Още малко за ремонтни дейности, на един колега.
                          Маркуч високо налягане хидравлика - цена към 250 лв. в ИНД Комерс. На снимка 1 е какво представлява, на две къде се намира и три течноста от сервиза. Половината е тръбичка а останалата част е маркуч. Завършва с болт, в който има отвор. Дължината и преходите в различните отвори, може би има роля за налягането. Иначе не знам защо ще е по този начин изпълнено, а не направо по краткия път с около 30 см. дължина.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от SenSi; 06-08-10, 00:06.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            А сега какво се случва с оригиналните части. Ами принуждават те да ги сменяш и подобряваш.
                            Историята е малко дълга затова накратко.
                            Връзката от дюзите за обратното гориво е с някакви найлонови или пластмасови тръбички, които след време си променят качеството и започват да изпускат т.е. има теч на гориво. След смяна в сервиз ги заменят с маркуч. Но се оказва, че има проблем и с качеството на сервизния маркуч и отново теч, но и с доста загуба на гориво, като човек тръгва на път в 10 вечерта. Купувате си по-истински маркуч и възстановявате системата.
                            На снимките f1 (под 2-та капака и интеркулера) е показано как изглежда:
                            т.1 е изхода на дюзата,
                            т.2 е ъглово Г-образен, оригинален преходник за свързване, от пластмаса.
                            Продължава аналогично към следващите дюзи с Т-образни, оригинални преходници.
                            т.3 е Троен ъглов преходник - f2
                            С червена линия маркуча продължава към следващата връзка.
                            Особеното е, че има разлика в диаметрите на дюзите и пластмасовите преходници, за което е необходимо 2 размера маркучи на вътрешния отвор. За по-сигурно съм стегнал с темературно-устойчиви опашки на всички оригинални преходници.
                            Ако имате време загледайте си системата в какво състояние е, за да не ви изненада някъде.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Здр.колеги, пробвайте тези продукти на Bardahl - Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - дизел и Bardahl Gear Oil подобрител на трансмисионно масло само за ръчни скорости. Ще останете много доволни аз направо съм очарован от резултата. Разбира се това не е реклама.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Lightingbird, на мен този маркуч за хидравликата ми протече и ми го направиха в една фирма която се занимава само с възстановяване на такива детайли за 35лв.
                                и стана по добре от оригиналния за 250лв. Разкапсуловат се накрайниците на специална машина поставя се нов маркуч /много качествен/ и след това се капсулова отново без да си личи никаква интервенция. Преди доста години са ми правили такива маркучи за един мотокар и до сега не е имало проблем с тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X