Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Привет, ето как изглежда моята машина с нова броня и лебедка
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150901_182456.jpg
Прегледи:2
Размер:147.7 КБ
ID:5678897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150901_182515.jpg
Прегледи:2
Размер:140.8 КБ
ID:5678898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150901_182528.jpg
Прегледи:2
Размер:143.9 КБ
ID:5678899

    Коментар


    • От: Terracan

      Евала, аферим, машаала
      Това диодното daylight ли трябва да е?
      П.С. Кви пари излиза една такава броня?

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте колеги,
        Не съм писал отдавна тук, но ето, че мина време и без да искам отново се тласнах към нова играчка. Дойде време, в което трябва да сменям бойния другар и след дълго търсене на баланс от няколко критерия стигнах до компромиса с Тераканчето.
        Пиша този пост поради няколко причини, но най-главната е да попитам дали някой от вас има конкретен съвет, който би ми бил полезен при избора на Теракан ?
        Как бих могъл да позная (без да го вдигам на крик) дали джипът, който гледам е със задно LSD и всички 2.9CRDI ли са с LSD ?
        Притесненията ми откъм покупката идват главно от факта, че имам няколко познати (които имат представа) разказвали ми надълго и нашироко за задкулисните истории с колите нов внос по автокъщите и съм имал немалък брой директни потърпевши перд очите. От другата страна, колкото и да ми се ще, се притеснявам да взема джип каран в България, защото знаейки колко ни е гаден дизела (имаме вече едно DCI в къщата), има голям шанс да попадна на джип продаващ се главно заради проблеми с дюзи, помпа или в най-добрия вариант немърливо поддържан и поради, което износен двигател.
        Претенциите ми към джипа са :
        - да е поне 2005 година (не е крайно належащо, ако изпадне хубав, пазен и гледкан по-стар джип, ще го преглътна)
        - да е 2,9 CRDI 165 коня варианта (на това нещо държа най-много)
        - да има LSD (имал съм subaru с LSD и знам за каква чудесийка в калта става дума)
        - да е с климатроник (също нещо, на което доста държа)
        - да е с кожен салон (принципно не харесвам кожени салони, но точно на този модел плюшът не ми допада, като материя)

        Ако някой от вас колеги, изтъкне добър довод, защо не трябва да държа на някой от посочените критерии, то с радост съм склонен да го махна от списъка.

        П.С.
        Вече повече от седмица проучвам модела и не натъкнах на един приятен австралийски форум, конкретно негова тема, в който са дадени отговори на често срещани въпроси с Terracan. Ще поставя линка тук, ако на някого му стане интересно да прочете и да каже дали вижда нещо вярно или не. В последствие можем да го преведем и да го пуснем тук, ако никой не изкаже възражения.

        Австралийски форум : http://www.4x4overlandtravel.com/t60...sked-questions

        Поздрави,
        Виктор !
        Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
        Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
        Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
        Gilera RX 125 Arizona

        Коментар


        • От: Terracan

          Това диодното daylight ли трябва да е?
          П.С. Кви пари излиза една такава броня?[/QUOTE]

          Цената на лебедката е 800 + монтажа и, планка броня и светлините 1500 всичко 2300лева. а само бронята не знам.

          Коментар


          • От: Terracan

            Претенциите ми към джипа са :
            - да е поне 2005 година (не е крайно належащо, ако изпадне хубав, пазен и гледкан по-стар джип, ще го преглътна)
            - да е 2,9 CRDI 165 коня варианта (на това нещо държа най-много)
            --- по-старите са с 150 к.с. по този критерий по старите не отговарят.
            - да има LSD (имал съм subaru с LSD и знам за каква чудесийка в калта става дума)
            --- уви такова животно трудно ще намериш, а пък и със здраво LSD още по трудно, нов в ИНД е около 3000 лв.. Другото е, че не трябва да сравняваш тази машина със Субаро, ще трябва да се примириш!
            - да е с климатроник (също нещо, на което доста държа)
            --- климатроника е стандартен, не го мисли!
            - да е с кожен салон (принципно не харесвам кожени салони, но точно на този модел плюшът не ми допада, като материя)
            --- тук си много прав, по-добре кожа!

            Успех, начинанието е много трудно! . Друг проблем е , че гледан джип за парите на които се предлагат тези на пазара само може да се мечтае. То накрая като се тегли чертата се вижда защо.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Terracan

              "Цената на лебедката е 800 + монтажа и, планка броня и светлините 1500 всичко 2300лева. а само бронята не знам."

              Колега, ама съвсем не благородно ти завиждам. Поздрави!!!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                А така направена бронята пречи ли на малкият радиатор? Той се пада точно зад лебедката.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Terracan

                  Според австралийците:

                  Does my Terracan have a rear LSD?

                  Some do and some do not. If its a 2.9 Crdi then It will have one. If its a 3.5 petrol its 50/50. If you have the 2.5 crdi engine then no you do not.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Към колегата rafiky - рестайла на Теракана е 163 к.с. , не 165. Болшинството от модела по принцип са с кожен салон и климатроник. Относно дали има LSD - на колонката на шофьорската врата има червена лепенка , на която е упоменато , че задния диф. е такъв и какво трябва да е маслото в него. Когато погледнеш задния диф. на него също има такава лепенка - вижда се без вдигане на крик. Всичко описано до тук обаче за LSD наличието , не означава , че то ще работи/причините за това са много и разнообразни/.Не всички Теракани имат LSD - води се като допълнителна екстра. Аз имам работещо такова и не бих казал , че винаги това е преимущество - на заледена стръмна улица , при опит да паркираш на задна , получаваш доста странни почуквания/при сработването/ и задницата играе в ляво и дясно. Не е някакво много голямо отклонение , но за мен е неприятно - при включване на 4 H , това разбира се изчезва и няма проблеми.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                      Към колегата rafiky - рестайла на Теракана е 163 к.с. , не 165. Болшинството от модела по принцип са с кожен салон и климатроник. Относно дали има LSD - на колонката на шофьорската врата има червена лепенка , на която е упоменато , че задния диф. е такъв и какво трябва да е маслото в него. Когато погледнеш задния диф. на него също има такава лепенка - вижда се без вдигане на крик. Всичко описано до тук обаче за LSD наличието , не означава , че то ще работи/причините за това са много и разнообразни/.Не всички Теракани имат LSD - води се като допълнителна екстра. Аз имам работещо такова и не бих казал , че винаги това е преимущество - на заледена стръмна улица , при опит да паркираш на задна , получаваш доста странни почуквания/при сработването/ и задницата играе в ляво и дясно. Не е някакво много голямо отклонение , но за мен е неприятно - при включване на 4 H , това разбира се изчезва и няма проблеми.
                      Благодаря ти за бързия отговор !
                      От автокъща ли го взима твоя джип колега и ако е така някакви по-сериозни ядове имал ли си в последствие ?
                      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                      Gilera RX 125 Arizona

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Да , от автокъща. Имах по-сериозно само рециклирането на дюзите и ядове с трудното палене при малко гориво в резервоара.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                          А така направена бронята пречи ли на малкият радиатор? Той се пада точно зад лебедката.
                          Не непречи, но се наложи да преместим масления охладител на скоростите.И тъи като моя беше и ударен дава три пъти го и смених с друг за да го приберем и на по високо.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                            Претенциите ми към джипа са :
                            - да е поне 2005 година (не е крайно належащо, ако изпадне хубав, пазен и гледкан по-стар джип, ще го преглътна)
                            - да е 2,9 CRDI 165 коня варианта (на това нещо държа най-много)
                            --- по-старите са с 150 к.с. по този критерий по старите не отговарят.
                            - да има LSD (имал съм subaru с LSD и знам за каква чудесийка в калта става дума)
                            --- уви такова животно трудно ще намериш, а пък и със здраво LSD още по трудно, нов в ИНД е около 3000 лв.. Другото е, че не трябва да сравняваш тази машина със Субаро, ще трябва да се примириш!
                            - да е с климатроник (също нещо, на което доста държа)
                            --- климатроника е стандартен, не го мисли!
                            - да е с кожен салон (принципно не харесвам кожени салони, но точно на този модел плюшът не ми допада, като материя)
                            --- тук си много прав, по-добре кожа!

                            Успех, начинанието е много трудно! . Друг проблем е , че гледан джип за парите на които се предлагат тези на пазара само може да се мечтае. То накрая като се тегли чертата се вижда защо.
                            Благодаря за пълния отговор Жоро !
                            Честно да си призная много ме обезкуражи , но просто защото потвърди голяма част от съмненията ми. И така, както го заглеждам бих се чувствал най-спокоен от варианта да отида до Германия и сам да си избера колата, което обаче няма как да направя на този етап. Относно сравнението със субару, на мен ми е пределно ясно, че не мога да очаквам да срещна редица от предимствата на 4х4 при леката кола, какво остава пък и на субару, но се хвърлих за джип не за да се вра по коловозите, ами защото :
                            - ми писна да да закачам на всеки втори (подчертавам Люлински) легнал полицай
                            - за всяка разсейка в тъмното да правя гуми след заветния удар в дупката (не се случва често, но все пак се случва)
                            - искам да съм на по-широко и по-високо (не съм малък нито толкова слаб човек), защото вече с тези педали и при тази теснотия ми се изкривиха краката (това беше една и от причините монгто да държа на автоматик, но само на газов автомобил)
                            И в резюме - да искам да си взема джип за да мога да се придвижвам из града ! За веселба по калища, сняг и всякакви лигави терени НЕобвързани с коловози по-напред ще си взема едно по-дърто субарце, обшито със щитове по дъното(както беше и моето) и ще си правя веселбата, но джипът имам намерение да си го пазя, като надеждната семейна кола, в която жена ми да е сигурна. Да не говорим, че престраша ли се за някой по-сносен Теракан, то веднага му надявам стоманени брони !

                            Продължавам да очаквам предложения, дори ако някой има конкретна обява предвид, не ка не се притеснява да ми я покаже (било то на лично или тук ).

                            Поздрави,
                            Виктор
                            Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                            Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                            Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                            Gilera RX 125 Arizona

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Току що ми даде отговор и на друг въпрос, който забравих да задам. Щом дюзите са рециклируеми това е много добре. На Еспейса рециклирахме две дюзи на пристигане и от тогава сме над 300 000 вече (пристигна на под 200 000), без никакви по-сериозни проблеми междувременно.
                              Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                              Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                              Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                              Gilera RX 125 Arizona

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Rafiky, не се обезкуражавай това с LSD диференциала не е такава болка за умиране. Дюзите се правят от 200 - 250 лв. зависи от този който ти ги прави, нови също не биха те убили като цена около 550 лв. но не е задължително да ги сменяш. Просто се примири с факта, че има голяма вероятност да се случи, уви това важи за 99% от колите в БГ. Успех и имай търпение!
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X