Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Ето и моето ново SUV-че: Хюндай Теракан 2007г., купуван и каран само в България.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150705_141303.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5670345

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150705_141333.jpg
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:5670346

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150705_141428.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5670347

    Двигател 2.9 163 коня, 100 000 км.

    За момента въпросите които имам са следните:
    1. Забелязвам че е избила лека ръжда по шасито отдолу, и по металните детайли в коша. Трябва ли да ги обработя или да не се впрягам толкова?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150705_141317.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5670348

    2. Има ли датчик на таблото за смяна на двигателно масло при изминати километри или да не чакам да светне чека ами направо да го сменям?

    3. Какъв е бутона AMB на климатроника?
    Последно редактирано от jasonsmith; 05-07-15, 21:56.
    Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
    Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
    Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
    Продавам гуми 205х70х15!

    Коментар


    • От: Terracan

      Честито !
      Първо - това не е СУВ , а си е истински високо проходим автомобил. Не , няма датчик на таблото за смяна на масла , защото нямаме борд компютър. Бутона АМВ на климатроника е за отчитане на външната температура на въздуха .Тази ръжда за мен е нищо , но други могат да кажат обратното.
      Със здраве да го караш!

      Коментар


      • От: Terracan

        Айде честито и от мене. Със здраве да го караш. От София ауто ли го взе или го бъркам? Преди е бил с варненска регистрация.

        Коментар


        • От: Terracan

          Честито и от мен! Със здраве да го търкаляш а за ръждата не се коси толкова!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
            Айде честито и от мене. Със здраве да го караш. От София ауто ли го взе или го бъркам? Преди е бил с варненска регистрация.
            Да колега, от София Ауто го взех!

            Днес изкачих един много стръмен но къс баир на 4H и замириса и запуши яко на съединител, някакви идеи дали имам причини да се притеснявам? Реално не съм забелязал да имам проблеми иначе.

            А пък отзад се оказа че съм с ЛСД, всички теракани ли са или само някои, че ми е интересно?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150707_200602.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5670539
            Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
            Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
            Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
            Продавам гуми 205х70х15!

            Коментар


            • От: Terracan

              Уви не всички Теракани са със ЛСД, а това че е замирисало не е страшно ако го тормозиш много мирише! Миризмата идва от триещите се пластини!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
                ... Днес изкачих един много стръмен но къс баир на 4H и замириса и запуши яко на съединител, някакви идеи дали имам причини да се притеснявам? ...
                Чак да се притесняваш ... Ако по-често го тормозиш, най-много да имаш да сменяш съединител по някое време. По принцип не е лоша идея при каране по много стръмни терени да използваш бавните (4L).
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Чак да се притесняваш ... Ако по-често го тормозиш, най-много да имаш да сменяш съединител по някое време. По принцип не е лоша идея при каране по много стръмни терени да използваш бавните (4L).
                  +1
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Привет колеги. Хайде и от мен един въпрос.
                    При движение по магистрала, при по-рязко подаване на газ на пета (изпреварване) няколко пъти ми светна чек-а. След няколко секунди загасава. Загуба на мощност не се усеща.
                    При градско каране не се е случвало. Някакви идеи? Или трябва да се ходи на диагностика?
                    Става въпрос за 2,9 дизел 150 коня
                    Последно редактирано от vaso22; 12-08-15, 14:00.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Задръстен горивен филтър или дюза/и/. Има много изписано по въпроса.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Това с филтъра да не те успокоява, дюзи!
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Е ха честито. Къде може да се проверят? Колос или.. ???

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            В Инд комерс или Колос.Имай предвид , че дюзи се рециклират успешно , не е задължително да се купуват нови. На диагностиката ще покаже точно какъв е проблема.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Много благодаря за информацията. Жив и здрав

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колеги, дойде времето да сменям тампони по окачването. Но има един проблем - не мога да си намеря тампони за надлъжните щанги на заднния мост. В Инд и Колос не предлагат отделно тампоните, ами само целите щанги. Някакви идеи къде мога да ги намеря отделно?
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X