Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Terracan

    Здравейте . От три години имам Тераканчето и за сега не го заменям за нищо (по едно време имах такива идеи за Мерцедес МЛ или БмВ Х5 ), но според мен , а и много други мнения този джип съчетава проходимост и представителност много добре . Проблеми съм имал само няколко (споделени във форума) , но не са болка за умиране , представям си какво щеше да е ако бях с някой от другите дйипове , които споменах.Но исках да споделя друго нещо с всички вас.Отивам при някой майстор и трябва да сменя якоя част , Казва ми някаква цена и аз не знам много ли е или малко за това предлагам да споделяме какво се сменяли по джиповете си , за да сме ориентирани и да не ни лъжат. Някой ще каже че има такава тема , но тя е много обща и ставш луд докато я прелистваш(с търсачката при мен поне не се получи).Ето и какво сменял аз .
    1.Накладки предни - 114 лв.
    2.Накладки задни - 95 лв.
    3.Помпа на съединителя горна - 73 лв.
    4.Накладки ръчна спирачка - 140 лв.
    5.Заден ляв датчик на ABS - 130 лв. Първо ми поискаха 240лв. при положение че от Хюндай ми искат 220 лв.
    6.За труд ми взима от 10 до 25 лева взависимост сложноста.

    P.P. Ако решите може да направим специялна тема както за Галопера (части и ремонт) ако модераторите позволят.
    "Никога не е късно да постъпиш правилно."

    Коментар


    • #47
      До: Terracan

      Здравей колега, и аз имам едно такова хайванче от една година. Много добър и солиден джип и естествено на доста по-атрактивна цена
      От няколко дни си направих регистрация тук и сега с удоволствие откривам, че има доста хора които имат Теракани, а и непрекъснато ще се увеличават, заради все по-достъпната цена. Темата за резервни части е много актуална, още повече че това е по моята "специалност" - вносител съм на корейски авточасти Наистина сега като гледам сме "бедни" като складови наличности за този модел, тъй като до скоро работихме изцяло с таксиметровия бранш, но леко по леко разширяваме моделната гама що се отнася до консумативите поне Таа стига бърборене давам ти за пример цени на тези части, които ти си купувал, за съжаление не са в момента на склад, а и за всички които не са налични в момента срока за доставка е около 20 дни, като възможността за поръчка е абсолютно всякакви части и агрегати от дадения модел.

      1.Накладки предни - 105 лв. оригинални налични;
      - 50лв Hi-Q неналични в момента
      2.Накладки задни - 80 лв. оригинални налични
      - 40лв. Hi-Q неналични в момента
      3.Помпа на съединителя горна - 48 лв. оригинална поръчка
      4.Накладки ръчна спирачка - 95 лв. оригинални неналични
      5.Заден ляв датчик на ABS - 75 лв. оригинален поръчка

      Ако ти харесват цените ние се намираме в София жк. Слатина, ул.Кирил Божиков 20
      телефони: 02/971 37 47 0878 999 406 0878 119 769

      Ако имаш някакви съмнения за цени звънкай няма никакъв проблем да помагам, дори ако ми остава време през деня ще си влизам в сайта ако някой от другите офф-роудъри се интересува от информация по темата с частите за корейски автомобили !

      Коментар


      • #48
        До: Terracan

        Накладките ги взимам на цените, които колегата Теракан е посочил/H-Q/. Доволен съм от тях. Скоро смених амортисьори/предни и задни/ за 512 лв. Вече не се клати като преди. Шайбата на генератора, която върти ремъка, беше изхвръкнала/резбата бе изпилена/, смених я, там се оръсих, понеже я нямаше и не можех да чакам. Общо взето това. Доволен съм от машината/корейската пръчка/, както се шегуват майсторите
        Поздрави
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #49
          До: Terracan

          Здравейте,


          имам три въпроса относно Теракан, 163к.с., автоматик:

          1.какъв е средният разход градско/извънградско? Според продавачът е +10%, което по мои впечатления трябва да означава 12-13/10л. Прав ли съм?
          2.някой чувал ли е за проблем с автоматичната скоростна кутия, тъй като по различни информации струва 10 000+лв.
          3. Често ли се сменят детайли по спирачната система (дискове)? Предполагам, че сравнително често, тъй като камиончето е тежко.

          Избороопределящи питанки са, дано някои отговори преди да е "заминал" артикулът в чужди ръце.

          Знам, че СкорпионБГ беше писал някъде по първия въпрос, но не можах да открия поста, а и ЛС не мога да пусна.

          Коментар


          • #50
            До: Terracan

            Здравей и добре дошъл.За автомата СкорпионБГ ще трябва да ти отговаря а относно дискове накладки много зависи от начина ти на шофиране преди една година нови накладки старите дискове до сега 60 000км дисковете ненамирам разлика накладки някъде около 60% износени.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #51
              До: Terracan

              Здравей, На първия въпрос немога да ти отговоря но за останалите два ще си кажа мнението. Относно автоматичните скоростни кутии знам ,че ако е обслужвана както трябва (масло и филтър) могат да издържат два двигателя без да направят никакъв проблем . От мен да знаеш покупката на автоматик втора ръка си голям риск. Относно спирачките това зависи от стила ти на каране и за всеки е различно ,аз специялно след покупката навъртях 30 000 и тогава реших да ги сменя предни и задни , но имаше още хляб в тях. Това е от мен изчакай и други мнения и си реши сам. Хайде успех.
              "Никога не е късно да постъпиш правилно."

              Коментар


              • #52
                До: Terracan

                Благодаря,

                надявам се СкорпионБГ да се включи скоро за разхода и дисковете.

                Иначе въпросът за спирачната система при автоматици е доста по-важен, тъй като това е единственият начин за намаляване на скоростта/спиране. Не ми харесва да нямам алтернативната моторна спирачка, особено при 2+тона.

                Иначе конкретният Теракан изглежда наистина отлично, поддържан е в IND и няма забележки, предполагам, че и ск оростната кутия е ОК..

                Коментар


                • #53
                  До: Terracan

                  Първоначално публикуван от Spanak Преглед на мнение
                  Здравейте,


                  имам три въпроса относно Теракан, 163к.с., автоматик:

                  1.какъв е средният разход градско/извънградско? Според продавачът е +10%, което по мои впечатления трябва да означава 12-13/10л. Прав ли съм?
                  2.някой чувал ли е за проблем с автоматичната скоростна кутия, тъй като по различни информации струва 10 000+лв.
                  3. Често ли се сменят детайли по спирачната система (дискове)? Предполагам, че сравнително често, тъй като камиончето е тежко.

                  Избороопределящи питанки са, дано някои отговори преди да е "заминал" артикулът в чужди ръце.

                  Знам, че СкорпионБГ беше писал някъде по първия въпрос, но не можах да открия поста, а и ЛС не мога да пусна.
                  Здравей и добре дошъл!
                  По въпросите:
                  1. С гуми с оригиналния размер средния разход ми беше 10-12 литра, сега с 31-ци 12-13 л.
                  2. Кутията е удивително здрава, не съм чувал за проблеми досега!
                  3. Дискове смених на 120 хил. км. за първи път, и то имаше още малко живот в тях! Но много зависи от стила на каране!
                  Между другото и автоматика си спира без спирачки с превключване от D на 2 и L!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #54
                    До: Terracan

                    Искам да попитам колегите с Теракан, дали някой го е мъчил сериозно по черно и какви са впечатленията? Лятото слижах с цялото семейство от х.Партизанска песен до Априлци през Лъгът с цялото семейство. Опитахме къпинките,бяха много сладки. Освен адската миризма/може би на накладки/ друго не разбрах. Срещнах един колега с Фероза, който ми се учуди как съм го прежалил да го карам през този път. Впечатленията ми са,че липсва малко мощност, иначе бива,все пак си е едно голямо комби
                    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Terracan

                      Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                      Впечатленията ми са,че липсва малко мощност, иначе бива,все пак си е едно голямо комби
                      Хъм - а с какъв двигател си? Защото 163 коня си стигат напълно, пък и се чипосва до почти 200! А иначе комби, комби ама с рама и бавни!А понякога (като при мен) и с ЛСД на задния диференциал!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #56
                        До: Terracan

                        150к.с, имам LSD на задния диференциал, но не смея да го чипосвам, все си мисля,че това са щуротии Ако качиш конете, все ще е за сметка за нещо,я за бавните например Все пак инженерите са пресметнали. Иначе му вадя душата,засега служи вярно
                        Твоят с чип ли е?
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Terracan

                          Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                          150к.с, имам LSD на задния диференциал, но не смея да го чипосвам, все си мисля,че това са щуротии Ако качиш конете, все ще е за сметка за нещо,я за бавните например Все пак инженерите са пресметнали. Иначе му вадя душата,засега служи вярно
                          Твоят с чип ли е?
                          Моя не е чипосан, ама имайки впредвид, че двигателите са ни еднакви, се оказва на практика, че корейците моя са го чипосали още в завода!
                          Замислял съм се за чип, но имам още 1 месец гаранция, пък и като че ли напълно ми стига мощността! Но не се заричам!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #58
                            До: Terracan

                            На ЛСД-то съм забелязал,че му трябва повече засилка А с какви гуми го търкаляш,разбрах,че са 31, аз съм със зимни бф гуудрич уинтер слалом 235/75/15,държи се добре. Мисля да сложа АТ на същата марка, но 30.
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Terracan

                              Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                              На ЛСД-то съм забелязал,че му трябва повече засилка А с какви гуми го търкаляш,разбрах,че са 31, аз съм със зимни бф гуудрич уинтер слалом 235/75/15,държи се добре. Мисля да сложа АТ на същата марка, но 30.
                              БФ Гуудрич АТ!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #60
                                До: Terracan

                                Не опират ли
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X