Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    На моите им смениха клапаните и ги почистиха с ултразвук.От август 2012 до този момент не съм имал проблеми. Обслужването беше направено в Пловдив,но не в оторизиран сервиз.Даже не мога да кажа че беше и сервиз.

    Коментар


    • От: Terracan

      Имам въпрос: -Къде се намират отворите за отичане на водата от предното стъкло?
      Днес сменях маркучетата за пръскалките на чистачките и след пробата видях,че се задържа вода при стичане от предното стъкло.Реших да почистя отворите за отичане на водата,ама...не ги открих?! След доста оглеждане и вглеждане забелязах,че май има нещо като отвор,но се намира на трудно достъпно място(под захвашане за калника).Не ми се вярва,по-точно не ми се иска,това да е отвора за отичане,но друг не открих.

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте.Някой ако е ходил по мъките ...да знае как се прави проверката за излишно гориво на Делфи инжекторите?Гледам че го коментирахте малко по-горе...
        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
        Disco 1 бекъп
        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

        Коментар


        • От: Terracan

          Правил съм замерване на обратната нафта на дюзите на alfa romeo 2,4 JTD.Горивната система е BOSCH.Начина е следния:взима се маркуч от система или от катетър(има ги по аптеките) и се срязва на толкова бройки колкото дюзи има автомобила.Замерването сеправи на загрял до работна темепература двигател.Трябва да има подсигурени някакви съдове, например празни малки бутилки от минерална вода, пробиват им се капачките, така че да може през отвора да се промуши маркучето за да капе нафтата в тях,свалят се от дюзите тръбичките на излишната нафта и на тяхно място се нанизват тръбичките с бутилките,затапва се маркуча за обратна нафта който отива към филтъра(може с болтче или някаква подострена клечка).При това положение може да се проведе замерването.Опита трае 1 минута като за това време събраното количество във всяка една бутилка не трябва да е над 10 ml(нормална стойност 6-8ml).При провеждането на въпросното измерване аз получих стойности -дюзи на цилиндри 1,2,4,5, 8-9ml а дюза на цилиндър 3 беше 15ml съответно смених дюзата на този цилиндър с друга и всичко беше ок.Искам да добавя че проблем с вървеж и палене не съм имал, единствено някакво увеличено чукане при по рязко даване на газ на студено ме накара да проверя дюзите.Не знам това дали би ви помогнало, но мисля че принципно начина би трябвало да е един и същ.
          Последно редактирано от balev64; 08-04-13, 22:32.

          Коментар


          • От: Terracan

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:доильный аппарат.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5469476
            Ето как го правят руснаците

            Коментар


            • От: Terracan

              Довели са го до изкуство,то направо красота.В интерес на истината, със спринцовката е най точно меренето,защото там си се вижда на момента какво е положението.
              Така и така съм се включил ще отправя едно запитване.Днес теглих едно ауди с джипа и човека който караше аудито ми каза, че докато сме пътували от ауспуха е излизал синкав дим,нещо което забелязах и аз.Точно преди да пристигнем на място димът изчезнал и в последствие повече не се е появявал.Тъй като наскоро имах записана грешка на дюза на трети цилиндър и на градско в диапазона 1200-1300 оборота ми светва нa два пъти за кратко check engine(точно с такива обороти се движех и днес когато теглих колата) започнах леко да се усъмнявам наистина че може да има някакъв проблем с тази дюза.От друга страна все още не съм проверил ЕГР клапана дали и как работи .Преди три дни си махнах катализатора и сега не знам с какво да свържа този пушек.Да добавя че неколкократно след светването на чека съм карал джипа с над 3000 оборота при което не ми е светвала лампата.Моля ако някой е имал подобен проблем да пише,за което предварително благодаря.

              Коментар


              • От: Terracan

                Здравейте колеги,преди време се обърнах към вас за съвет относно горивната система на Теракана и влизане в авариен режим на педала на газта.Причината беше в дизеловата помпа,но ми направиха предварителна диагностика и на дюлзите ,която беше точно както показва колегата Darth-много ефективна диагностика.Благодаря и на колегата [COLOR=DimGray ]kastro[/COLOR] за съвета относно чека лампичката на чека,която беше извадена преди да купя колата.Сега имам въпрос:Има ли авто морга за Теракан или някъде от където да се купуват по-ефтини части ,защото Теракана в БГ се оказва "уникат" и в оторизирания сервиз частите излизат нерентабилни.Дали в русия няма вариант за пазруване или в БГ?

                Коментар


                • От: Terracan

                  Колега, прегледай темата напред. Някъде Сорпион_БГ беше казал че в Перник има два Теракана продавани на части. Някъде в темата има и данните на колега , който внася директно оригинални части от Корея и са доста по евтино от тези в оторизираните сервизи.
                  А това че няма много части втора употреба за мен означава, че машината е здрава и хората просто си ги карат, вместо да ги продават на части.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Колеги намерих монтьор който се занимава само с Хюндай ,ако на някой му е необходим да ми пише на съобщения.
                    Последно редактирано от CarTest™; 31-05-13, 08:26.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      miraart, то хубаво ама ако кажеш къде се намираш колегите в нужда ще се ориентират по-лесно.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колеги,един въпрос: Как се управляват светлините на Теракан,чрез + или -?
                        Не знам дали задавам правилно питането,но при някой модели ,най-вече японски марки, управлението на светлините било чрез минуса? Чуденето е,за да преценя какъв модул за дневни светлини(DRL) да търся.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Здравейте колеги,
                          Ще ви помоля да ми споделите какво и на колко хиляди км сменяте на тераканчето, масло филтри и тн.
                          Още съм нов в клуба и докато се усетя завъртях 12 хил от последното обслужване. (ИНД) Тераканчето е на 118 хил км.
                          Месри предварително

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от miraart Преглед на мнение
                            Благодаря ви колеги за отговорите по темата.Това със рециклирането на дюзи сигурно ли е,чух и лоши и добри отзиви?
                            Има ли някой добър сервиз в София за Теракана,но да не е оторозирания сервиз?
                            Мястото за София е София Дизел Център. В официалните сервизи не се занимават с акквито и да е дейности по дюзите, а директно предлагат да се заменят - доста скъпо излиза. Почистрването става с ултразвук, а ако се наложи сменят вътрешните части на инжекторите, които са като часовникарски (налягането и скоростта на въртене са огромни). От колега, който имаше такъв проблем с лек автомобил знам, че проблеми не е имал след почистването вече година и половина и да, наистина дават гаранция мисля, че беше няколко месеца.
                            Проблема в БГ с инжекторите е от хубавата нафта, която продават навсякъде. Няма никакво значение кой клас гориво и от коя бензиностанция. Преди време си направих труда да взема гориво от чужбина в шише за проби, защото забелязах доста голяма промяна в работата на двигателя и мощността в сравнение с нашата. Всички лаборатории отказаха да направят официален тест между 3 наши безниностанции под предлог , че не пробата може да е замърсена, което си беше измъкване. Поздрави.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Виждат ги когато си с точния софтуер за модела и с лаптоп а не с универсален комп за грешки!
                              Виждат се, само ако версията на софтуера в автомобила го позволява, т.е. трябва да е заложено да се подава и оттам да се отчита. Иначе излиза като някаква обща грешка - примерно проблем с еди коя си дюза, но не показва какво точно, дали връща повече, дали не подава добре и т.н. Поздрави.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                                Имам въпрос: -Къде се намират отворите за отичане на водата от предното стъкло?
                                Днес сменях маркучетата за пръскалките на чистачките и след пробата видях,че се задържа вода при стичане от предното стъкло.Реших да почистя отворите за отичане на водата,ама...не ги открих?! След доста оглеждане и вглеждане забелязах,че май има нещо като отвор,но се намира на трудно достъпно място(под захвашане за калника).Не ми се вярва,по-точно не ми се иска,това да е отвора за отичане,но друг не открих.
                                Гнездата са в двата крайни ъгъла под стълкото, доста са големички и там е се намира и отвора. Почисти добре и ще ги видиш. Мисля че минават под калника, но това е предвидено и не трябва да те притеснява. Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X