Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Ако имаш избор, за зимата е по добре със стоманени джанти да караш.
    GW Steed5

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
      Ако имаш избор, за зимата е по добре със стоманени джанти да караш.
      това пък защо... да му ръждясват ли?
      Това дали джантите са 15 или 16 цола няма връзка с клиренса - въпросът е какъв размер гуми ще сложиш... Ако така и така имаш 2 комплекта джанти, слагай на едните зимни гуми и готово!
      Имай предвид, че Теракана е на практика със задно предаване и на хлъзгаво гумите са доста важни... Че преди 2-3 години видях един Теракан как се усука около един билборд на прав участък... Пътят беше заснежен, но не и заледен... Аз си карах пасатора със 100кмч без никакъв проблем и видимо настигах Теракана в далечината пред мен, когато той се занесе и след 2-3 пируета с вратите се лепна на билборда... Слезох да видя дали са ОК шофьорът и пътника, а репликата му беше "изтървах го"... Джипът беше с фабричния Хенкок, дето уж е всесезонен (ама "U.S. only")...
      Миналата зима изкарах с всесезонен Гудиър на Гранд Витарата, ама тя е постоянно 4х4 и доста по-стабилна... 1-2 пъти само засядах в дълбок сняг, защото всесезонните не копаят както зимна или кална гума, а по-скоро заглаждат/заледяват...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Terracan

        Моето Тераканче е от тези,за които в книжките пише,че е " ful time 4wd"-копчето за режимите "4х4" е с две позиции -"auto" и "low". В поведението на пътя има разлика,най-вече на сняг,лед,кал.Разлика се усеща дори и на мокро,нарочно опитах сравнение на двете системи за "4х4". От там ми дойде и идеята,че може да спестя малко време и главоболия с гумаджиите-да карам с добри всесезнонни.
        В последните дни обаче,колкото по-горещо става,повече спомени за зимните ми пътувания се появяват.И сега въпроса е малко по-различен:- Колко е реалната разлика в клиренса при използване на 16 цолови джанти,спрямо използване на 15 цолови?
        По мои изчисления,във верността на които не съм мн. сигурен, при използване на размер 235/70 R 16 би трябвало да има в повече 2,5-3 см. клиренс от колкото при размер 235/75 R 15?
        Ако изчисленията ми са верни,за зимата ще сложа 16-ки зимни гуми,а за лятото ще съм с 15-ките. Така хем 15-ките няма да ръждасват,хем за лятото ще съм с актуална "картинг" визия!

        Коментар


        • От: Terracan

          През зимата при много ниски температури алуминият става доста крехък.
          GW Steed5

          Коментар


          • От: Terracan

            Аз пък искам да си повдигна Терито с 4-5см.. Ако някой знае как става нека да сподели.

            Коментар


            • От: Terracan

              Кво ти стана бе Адаш ? Беше си нормален!!!
              GW Steed5

              Коментар


              • От: Terracan

                Аз ли или Теракана

                Коментар


                • От: Terracan

                  Погледни в dobinsons springs and suspension, има окачване за Теракан, което може да го повдигне с почти с толкова. Аз бях питал за пружини и амортисьори, плюс втулките и ми отговориха около 950 австралийски долара с пътя. Предполагам и мито, когато пристигне. Проблемът е, дали има разлика в бензиновата версия и дизеловата, защото там карат бензиновия от 3.5
                  Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                  Коментар


                  • От: До: Terracan

                    Колеги,колко масло събира двигателя на Теракан 2,9 CRDI?
                    Питам,защото при смяната на маслото събра около 6,5л,но е малко над максимума по щеката?! А навсякъде,където чета дават да събира 7,1л с филтъра!
                    Дори съм решил да проверя в някой магазин,дали щеката на моя двигател е "оригинална"!

                    Коментар


                    • От: До: Terracan

                      Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                      Колеги,колко масло събира двигателя на Теракан 2,9 CRDI?
                      Питам,защото при смяната на маслото събра около 6,5л,но е малко над максимума по щеката?! А навсякъде,където чета дават да събира 7,1л с филтъра!
                      Дори съм решил да проверя в някой магазин,дали щеката на моя двигател е "оригинална"!
                      Нормално е, не можеш да източиш всичкото старо до грам! При мен също влиза около 6.5 литра при смяна! Щеката си ти е нормална!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Нормално е , колега. При мене е 6.7 като според мен 200 гр. не са от някакво огромно значение.Аз също съм чел , че събира около 7л. , но защо е така ????????????????????

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          И моят събира около 6,5 л. Не се притеснявай че не събира 7л. по-добре обаче да не наливаш повече от максимума че товариш семерингите.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            То зависи и колко масло ще ти глътне масления филтър Понеже, ако сте забелязали, са различни понякога.
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                              Понеже, ако сте забелязали, са различни понякога.
                              Верно! Последния кой знае защо беше по-голям! И глътна 200 мл. повече масло!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Благодаря за мненията,че май бях започнал да "психясвам"!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X