Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от localghost Преглед на мнение
    Колеги, дойде време за купуване на летни гуми (моят звер го купих със зимни). По спецификация трябва да са следния размер: 255/65/R16. Аз почти не карам извън асфалт, само ако се наложи. 99% асфалтово каране. Спрял съм се на Toyo Open Country H/T (High Terrain). Обаче ги водят все-сезонни. А аз съм против все-сезонните, а и си имам зимни. Въпросът ми е - мога ли да ги карам само лятото и да разчитам на тях? Или пък да търся строго лятна гума. Тия си се водят магистрални. Четох малко ревюта от американци, много са доволни от този модел, на дъжд се държат идеално, казват.
    Предварително благодаря за съветите!
    Да това е размера за летни гуми, за зимата е 235/70/16 по документи. Toyo не са лоши гуми но не издържат много километри, много са меки и бързо се износват. Ако ги имаш вече карай с тях, но гледай да си намериш други следващия път. За всесезонни гуми е много различно вече, имам предвид, че търговците слагат безразборно летни или всесезонни. Най-добре да се информираш от самия прозводител за спецификацията на модела гума. Така или иначе можеш да си караш през летния сезон както с едните така и с другите. За нашите зимни условия са нужни зимни гуми.
    По темата за гумите има много изписано във форума, можеш да прегледаш различните мнения на колегите.
    Ползвам зимни, а вчера сложих Michelin Latitude Cross. Първи впечатления от градско каране - много безшумни, много добро сцепление и съответно добър (къс) спирачен път. За суха настилка. Скоро ще пиша повече отзиви от дълъг път с магистрална скорост и различен терен извън пътя.

    Коментар


    • От: Terracan

      Забравих да споделя, че от множеството запитвания се оказва, че цените на гумите са много завишени. Принципно се бях насочил към Yokohama G012 А/Т, но се оказа, че на много места няма този модел и с нашия размер, а ако се намери цената е над 310лв и доста време за доставка. Миналата година бяха около 250лв. Щели да я спират от производтсво, а според търговците на нейно място се предлага новата G011 А/Т +II , която се оказва с доста по-слаби пказатели. Впечатленията ми са, че разликата за повечето гуми е между 70 и 100лв на брой, от миналата година. Как продават на такива цени в тази криза незнам.

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте,
        Още малко от теста на гумите. Предвид влошаването на времето в неделя имах възможност да ги тествам в различни условия. Много добри впечатления имам при следните условия:
        - мокра настилка градско, асфалт и павета;
        - мокра настилка песъчлива почва офф,
        - мокра настилка снежната виелица в неделя, беше -2 гардуса и малко сняг по главния път
        - суха настилка трева, офф
        - суха настилка скален терен почва, офф
        - суха настилка песъчлива почва, офф
        - висока скорост магистрала

        Много добро сцепление, самопочистване и поради това бързо се окопава машината, въпреки че шарката не изглежда много груба.
        Спирчен път - доста по къс и ABS не се включва. Пробвах и едно екстремно спиране, при което всичко отиде напред. Също нямаше проблеми.

        Коментар


        • От: Terracan

          Здравейте на всички. Да се похваля и аз съм в клуба вече. И като нов с джипката имам два въпорса. Джипчето мина през официален сервиз (без имена), оправихме няколко належащи неща според тях. След два дена се наложи да мина през още един сервиз (за проверка от каското) и откриха два теча на масло:
          - Имам теч на масло от предения дефиренцял.
          - Има теч между скоростната кутия и раздатката (това го правиха слагаха семеренги до колкото знам, ама явно ще правим рекламация)

          Не съм много на ти с механиката, та въпроса ми е колко да се притеснявам за двата теча.

          Коментар


          • От: Terracan

            Колега include, честито за новата придобивка и добре дошъл в "клуба", със здраве да си го караш. Относно проблема с течовете, като за начало притеснението относно теча трябва да е пропорционално на омасляването.. Ако е малко - то може да почака известно време, но ако ти оставя петно по-голямо от 5 ст. помисли относно определяне мястото на теча и отстраняването му. Аз лично не бих се бавил с отстраняването на какъвто и да било теч. Успех
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Terracan

              Колеги,да споделя за нещо което не мога да си обясня:
              При проверка на нивото на охладителната течност забелязах,че разширителния съд е запълнен почти на 3/4 от обема си.Редовно проверявам нивата на течностите и досега охладителната винаги е била между отбелязванията за минимум и максимум. Проверката е при студен двигател.
              Оставам с впечатление,че при загряване течността се е разширила,но след спадане на температурата е останала в разширителния съд,а не се е върнала обратно към двигателя?Не съм запознат добре с охладителната система на Теракан-а и не знам на какво се дължи това и дали има проблем-с капачката или нещо друго?
              Двигателя не загрявал повече от обичайното.Вчера ми се наложи да понавъртя доста "градско",включително със спирания за по няколко минути.

              Коментар


              • От: Terracan

                Долно и горно ниво са в долната част на разширителя. Не би трябвало да мръдне повече от 2-3 см., когато е загряла колата. Поне при мен е така. При изстиване отива на долно ниво.
                GW Steed5

                Коментар


                • От: Terracan

                  Нивото би трябвало да е в рамките както е описал колегата lusan . Провери дали е само антифриз или има някакви други примеси /масло/.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Чисти са и антифриза и разширителя,първо това огледах. Затова се чудя,дали самата капачка не прави проблем.Мисля,че трябва да има функция на клапан и ако не отваря/затваря нормално,не би ли се отразило на нивото в разш. съд?

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Може би има нещо като клапан , тъй като от капачката излиза маркуче,което виси свободно навън. По-скоро ми се струва , че капачката на самия радиатор дава проблем.Бих проверил и двете места за евентуални запушвания или механични повреди.Успех!

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Ама, как така виси свободно навън ? Това маркуче ( което се намира под капачката на радиатора ) задължително трябва да влиза в разширителния съд. А на самия разш. съд има маркуче което илиза навън и в случай че течността е много. Клапан има само на капачката на радиатора.
                        Ако аз имах проблеми бих подходил така :
                        1. проверка капачка на радиатора
                        2. проверка термостат
                        3. проверка гарнитура глава ( това в случай че установя че маркучите стават твърди като камък, или хвърля водата ).
                        GW Steed5

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          /А на самия разш. съд има маркуче което илиза навън и в случай че течността е много. /
                          Точно това имах предвид.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Проблема с нивото на антифриза в разш. съд се оказа,че се дължи на капачката-тази коята е за доливане на течност в охладителната симстема( тази която е на самия разширител по-скоро ми прилича на вид "тапа"). Поради някаква причина,при изстиване задържа течността и не я "пуска" към двигателя. Така,при всяко разширение от загряването известно количество антифриз отива в разширителя,но при изстиване остава там,а не се връща към двигателя. Това се повтаря при всяко загряване и постепенно запълва обема на разш. съд.
                            Сега търся нова капачка. В Сливен няма специализиран сервиз или магазин за Хюндай. Има магазин за авточасти на "Косер". Препоръчаха ми фирмата,като доставчик на качетвени авточасти за корейски автомобили-някой може ли да сподели мнение за тях? Друг вариант,който имам е сервиза и магазина на Хюндай в Ст. Загора или Ямбол.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Здравейте,
                              Обръщам се с молба за съдействие дали има някой колега от Плевен, който да има възможност да погледне този Теракан за продан или ако има някаква информация:
                              http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...186&f1=details
                              Готов съм да си платя за услугата, за да не бия излишно път, ако нещо не е наред.
                              Моля пратете ми лично съобщение с телефон да се разберем.
                              Благодаря предварително!
                              Поздрави,
                              Михаил
                              Range Rover Classic '94 300Tdi

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Здравейте и от мен. Присъединих се и аз към клуба. Притеснява ме следния проблем: от време на време, чувам шум от към съединителя, като натисна педала изчезва. По-интересното е, че не се чува постоянно. Няма обеснение на това. Какво е вашето мнение???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X