Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
    Да може да се ползват и по-големи размери, но ще има някои особености (от примера за 265/70/16):
    1. Разлика в диаметъра - плюс 40мм.
    2. Разлика в реалната скорост - минус 5км./ч
    3. Това е над допустимите норми, но въпрос на личен избор.
    4. По-голяма тежест и съпротивление, съответно завишен разход.
    6. Промяна на радиалното и аксиално натоварване, което води до следващата точка.
    5. По-голямо натоварване на главините и кормилната уредба, особено при режим 4х4.
    Може да пропускам нещо, но на първо четене е това за което се сещам.

    П.п. поправих записката по-горе за размера 255/65/16 за летни.
    1. Ъхъ, плюс 2 см. клиренс!
    2. Ами точно с тоя размер GPS-а и километража съвпадат едно съм едно!!
    3. Естественно!
    4. + 1 л. на 100 км. средно!
    5 и 6. За 30 хил. км. и експедиция Кавказ-Крим където 4х4 и бавните бяха използвани на фул не се е усетило нищо подобно! Лагери на главина досега не са сменяни за 145 хил. км.! Биалетки, накрайници на кормилна щанга и паразитен хебел на кормилото са сменени на 145 хил. т.е. оня ден, ама то явно си им е дошло времето!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Terracan

      Някой не кара ли с 15-ки? Като гледам по-голямата джанта сте сложили. Последната зима бях забравил габаритите в най-големия студ около 26 часа и сега се чудя, дали да сменям акумулатор за зимата, макар че няма индикации за това.. ....и май дойде време за за зимните гуми, поне за мен
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
        Някой не кара ли с 15-ки? Като гледам по-голямата джанта сте сложили. Последната зима бях забравил габаритите в най-големия студ около 26 часа и сега се чудя, дали да сменям акумулатор за зимата, макар че няма индикации за това.. ....и май дойде време за за зимните гуми, поне за мен
        Моите стандартно са си 16-ки!
        За акумулатора и аз мисля - вече е на пет години и половина!Оригиналния! Но засега мисля да го сваля,да отворя, и да проверя нивото на електролита макар, че се води необслужваем!
        Пък ако ме предаде акумулатори под път и над път - ще го сменим веднага!
        А гумите са ми АТ на Гуудрич и си ги карам целогодишно!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Моите стандартно са си 16-ки!
          За акумулатора и аз мисля - вече е на пет години и половина!Оригиналния! Но засега мисля да го сваля,да отворя, и да проверя нивото на електролита макар, че се води необслужваем!
          Пък ако ме предаде акумулатори под път и над път - ще го сменим веднага!
          А гумите са ми АТ на Гуудрич и си ги карам целогодишно!
          Ако нямах тази случка, моят е на три години Varta, 100ампера. От зимните съм много доволен Winter Slalom, BFG 235/75/15, но нещо ми малеят Лятото карам с едни китайски галоши, ДОТ-а им е от 2008, но по-калпава гума не съм карал. Пластмаса
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • От: Terracan

            Като стана въпрос за гуми, аз на единия карам с 245-70-16 Фалкън АТ. За цената си не е лоша гума а и си е произведена в Япония. Държи се прилично и на сняг.
            GW Steed5

            Коментар


            • От: Terracan

              Skorpion_BG, да прав си. ооварването имах предвид, че колата си е сметната за оригиналните размери, но най-вероятно има запас.
              А паразитния хебел откъде и за колко ти излезе? При мен е за смяна, но така я взех и карах до сега. А и за другите части ако може да пуснеш цена, няма да е лошо.
              Акумулатора ми така и не го запомних какъв е но ще погледана и ще пиша.

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                А паразитния хебел откъде и за колко ти излезе? При мен е за смяна, но така я взех и карах до сега. А и за другите части ако може да пуснеш цена, няма да е лошо.
                Засега си го обслужвам в официалния сервиз! Знам, че е по-скъпо, но пък съм сигурен, че му разбират! Все пак не е масова марка!
                Паразитния хебел май беше около 200 лв., тампони на стабилизиращата щанга по 10-тина лева, другото не помня - трябва да търся фактурата! Знам, че някъде на Сливница до Нестле има вносител на части за корейски автомобили, но не съм се възползвал досега!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Terracan

                  Аз съм с 255/65/16 зимни Мишелин Алпин - невероятни, летни Ханкуук. Акумулатора го смених вчера, оригиналният на пет години и половина издаде багажа.
                  Купих нов 95 / 950 ампера от СФА оригинален на Пежо за 199лв. плюс 10% отстъпка- много добра цена.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Да, паразитния хебел к-т е 202лв. в ИНД. На друго място не намерих. Има отделно втулка - 10лв. и хоризонталната ос - 107лв., ако не трябва да се сменя целия.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      здравейте,карам джипа от почти четири год.сменил съм лагери на задните полуоски и друго не съм правил по него.странното обаче е че шумът се чуваше като крива гума едно такова тупкане и докато го открия минах през няколко сервиза

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колеги, някой знае ли паразитния хебел при нас /Terakan/ - гресира ли се ?
                        GW Steed5

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          не се гресира, гресьорките са само на кардана и на раздатката

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            То и аз не видях, ама да питам за по сигурно.
                            GW Steed5

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Здравейте колеги,
                              Имам следната идея - в момента съм с 16" джанти и си мисля да премина на 15" за зимата, съответно с подходящия размер гуми.
                              Споделете вашето мнение, моля. Благодаря

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,
                                Имам следната идея - в момента съм с 16" джанти и си мисля да премина на 15" за зимата, съответно с подходящия размер гуми.
                                Споделете вашето мнение, моля. Благодаря
                                Здравей.Според мен най евтино и удобно е да караш с АТ гуми целогодишно,аз така процедирам.


                                .
                                Последно редактирано от Даниел Чобанов; 25-10-10, 09:11.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X