Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Terracan

    Има точки за гресиране, казаха го от сервиза на IND, за това с интересувам дали някой го е правил и каква грес използва.

    Коментар


    • До: Terracan

      Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
      Има точки за гресиране, казаха го от сервиза на IND, за това с интересувам дали някой го е правил и каква грес използва.
      Вече писах че го правя на всяка смяна на маслото греста не е нужно да е някаква спецялна ами обикновенна грес с такаламит помпаш докато избие свежата грес и си готов
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • До: Terracan

        Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
        Това е за Митсубиши но е почти така и при нас. Без колелетата !
        За да сме по точни без окачването на колелетата
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • До: Terracan

          Здравейте,
          оглеждам се за джип и определено за сега Теракан-а е начело на предпочитанията ми.
          Поради това, че не мога да направя пълен тест драйв (като за моите нужди) искам да попитам колегите собственици на Теракан - как се държи машината по планински път - не черен, а шосе, но с много завои и т.н. Имам единствено съмнение за стабилността в завои - различни мнения за крена и пр. срещам.
          Та това е едно от нещата които все още търся да изясня.
          Благодаря.

          Коментар


          • До: Terracan

            Първоначално публикуван от yehat Преглед на мнение
            Здравейте,
            оглеждам се за джип и определено за сега Теракан-а е начело на предпочитанията ми.
            Поради това, че не мога да направя пълен тест драйв (като за моите нужди) искам да попитам колегите собственици на Теракан - как се държи машината по планински път - не черен, а шосе, но с много завои и т.н. Имам единствено съмнение за стабилността в завои - различни мнения за крена и пр. срещам.
            Та това е едно от нещата които все още търся да изясня.
            Благодаря.
            Кренът е напълно нормален, казвам го тъй като съм имал и ТЛК 90 и 120, относно завоите- държи се като нормален парт- тайм. Т.е. тъй като повечето имат ЛСД дифф., задницата си тръгва- така че ВНИМАТЕЛНО. Това при мокро и хлъзгаво. Аз за това мокро ли е и съм в поредица от завои- си пускам предното. На сухо- нямаш никакви грижи.
            GW Steed5

            Коментар


            • До: Terracan

              Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
              Кренът е напълно нормален, казвам го тъй като съм имал и ТЛК 90 и 120, относно завоите- държи се като нормален парт- тайм. Т.е. тъй като повечето имат ЛСД дифф., задницата си тръгва- така че ВНИМАТЕЛНО. Това при мокро и хлъзгаво. Аз за това мокро ли е и съм в поредица от завои- си пускам предното. На сухо- нямаш никакви грижи.
              Благодаря, lusan,
              пробвах един Теракан, но в ограничени градски условия. Това което ми направи впечатление е едно клатушкане, дори не в завой, а просто при неравности, което създава леко "странно" усещане - не зная дали това е нормалното поведение или не? Със сигурност ще пробвам и друг Теракан, но все пак какво мислите по този въпрос - свързано ли е с окачването на джипа или е нещо нередно по този който съм пробвал?

              Коментар


              • До: Terracan

                Първоначално публикуван от yehat Преглед на мнение
                Благодаря, lusan,
                пробвах един Теракан, но в ограничени градски условия. Това което ми направи впечатление е едно клатушкане, дори не в завой, а просто при неравности, което създава леко "странно" усещане - не зная дали това е нормалното поведение или не? Със сигурност ще пробвам и друг Теракан, но все пак какво мислите по този въпрос - свързано ли е с окачването на джипа или е нещо нередно по този който съм пробвал?
                По принцип няма кола с кола и джип с джип които да возят еднакво. И двата ми Теракана возят различно, а нямат проблеми по окачването. От всички джипове които съм имал, най- меко и приятно без да е нестабилно возеше Санг Йонг Корандо. Донякъде и 120-ката, но тя беше къса база.
                GW Steed5

                Коментар


                • До: Terracan

                  Първоначално публикуван от yehat Преглед на мнение
                  Благодаря, lusan,
                  пробвах един Теракан, но в ограничени градски условия. Това което ми направи впечатление е едно клатушкане, дори не в завой, а просто при неравности, което създава леко "странно" усещане - не зная дали това е нормалното поведение или не? Със сигурност ще пробвам и друг Теракан, но все пак какво мислите по този въпрос - свързано ли е с окачването на джипа или е нещо нередно по този който съм пробвал?
                  Спомням си деня, в който купихме нашия Теракан. И баща ми беше свикнал да тръгва с лека кола с малък бензинов двигател. С Теракан-а направо ми се стори, че се люлеем при всяко тръгване. В последствие се свикна с машината и чувството изчезна. На планински път не сме имали проблеми, за тежък джип мисля, че не е зле, стига да не се натиска здраво на мокра настилка. Все пак човек трябва да знае, че кара тежка и голяма машина. А иначе като се сложи на 4H, няма отлепяне. Разбира се, колеги с повече опит трябва да съпоставят Теракан-а с други машини от този клас.
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                  Коментар


                  • До: Terracan

                    Всяко окачване си има срок на годност. Нормално е за 6-7г. да се "уморява" в зависимост от експлоатацията. В такива случаи една смяна на амортисьори дава удивителен резултат. Е, ако може да се смени всичко е най-добре.
                    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                    Коментар


                    • До: Terracan

                      В тази връзка, за смяната на амортисьори и проблема с клатушкането, в един руски сайт срещнах, че със слагане на амортисьори "Kayaba" и пружини на Pajero-2 се е променила цялостната стабилност на машината(към по-добро, разбира се). Ако някой е правил подобни промени , нека да сподели опита си.

                      Коментар


                      • До: Terracan

                        Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
                        В тази връзка, за смяната на амортисьори и проблема с клатушкането, в един руски сайт срещнах, че със слагане на амортисьори "Kayaba" и пружини на Pajero-2 се е променила цялостната стабилност на машината(към по-добро, разбира се). Ако някой е правил подобни промени , нека да сподели опита си.
                        Аз смених амовете, затова споделих мнение, не да правя белетристика. Сложих "оригинални", които отговарят за модела. Сложих кавички,понеже ми ги продадоха за такива, засега нямам оплаквания.
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • До: Terracan

                          Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
                          В тази връзка, за смяната на амортисьори и проблема с клатушкането, в един руски сайт срещнах, че със слагане на амортисьори "Kayaba" и пружини на Pajero-2 се е променила цялостната стабилност на машината(към по-добро, разбира се). Ако някой е правил подобни промени , нека да сподели опита си.
                          Остава да се сложат и ниско профилни гуми немога да разбера какво толкова ви тормози това залюляване,променяш стила на каране ще боравиш по плавно с волана без рязки движения
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • До: Terracan

                            Карал съм Паджеро, ТЛК и Туарег, Теракана вози най-добре.
                            За Туарега просто нямам думи, едва ли има по голямо дърво от това.
                            Вземи си Теракан частите им са на много ниски цени и си е класически джип. Моят малко ме беше разочаровал но му простих и сега пак много се обичаме.

                            Коментар


                            • До: Terracan

                              Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                              Карал съм Паджеро, ТЛК и Туарег, Теракана вози най-добре.
                              За Туарега просто нямам думи, едва ли има по голямо дърво от това.
                              Вземи си Теракан частите им са на много ниски цени и си е класически джип. Моят малко ме беше разочаровал но му простих и сега пак много се обичаме.
                              Май ремонтът е излязъл сполучлив,а.
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • До: Terracan

                                Да колега, за сега всичко е наред.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X