Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
    http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,458.0.html - Прочетете темата до края , има какво да се научи
    Единственото мнение, което може да се каже че е някаква насока :
    Я уже описывал данную ситуацию на старом сайте...повторюсь...Относительно стуков в рулевой колонке...
    На старом терике и на этом наблюдалась такая вещица...На старом думал редуктору или крестовинам телескопического кардана хана,..но нет оказалось намного проще...Как я делал :
    1.Открываем капот
    2.Ищем рулевой кардан+рулевой редуктор
    3.Одеваем перчатки
    4.Качаем рукой кардан в соединении 1.у моторного щита 2.у редуктора
    5.Нет люфта-дальше ничего не делаем,закрываем капотю
    6.Люфт есть-осматриваемся,запасаемся инструментом-лучше головкой(по моему 12) и удлинителем и трещеткой
    7.Аккуратно снимаем пыльник с рулевого кардана..
    8.Откручиваем болт...он там один.
    9.Подкладываем шайбу или достаем старую и ставим новую шайбу...заметите старая шайба продавлена прилично
    10.Затягиваем болт
    11.Собираем все в обратной последовательности,особенно,аккуратно с пыльником..

    P.S.Дело лично каждого делать или нет,но в моем случае стук и небольшой люфт на рулевом колесе ушел))))
    лошото е ,че не съм никак силен в руският... това с подлагането на шайби не разбрах много.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Terracan

      Точно където е снимката има шлицево съединение -руснаците казват , че в голям процент от случаите то е причината. Подлагат там твърда гума и я стягат -това решавало проблема.Имат още доста теми по това , но , ако не знаеш руски ......По англоезичните форуми няма начин да не е засегнат въпроса , но ме мързи да търся.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
        Точно където е снимката има шлицево съединение -руснаците казват , че в голям процент от случаите то е причината. Подлагат там твърда гума и я стягат -това решавало проблема.Имат още доста теми по това , но , ако не знаеш руски ......По англоезичните форуми няма начин да не е засегнат въпроса , но ме мързи да търся.
        Аз не виждам никъде снимка
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Аз не виждам никъде снимка
          И аз не видях.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Terracan

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150821_185801 2.jpg_thumb.png
Прегледи:1
Размер:59.6 КБ
ID:5821479

            Ето това е. Не зная защо не го виждате/може би иска регистрация/. Къде точно обаче е това , не зная-никога не съм ровил там. Схемите поне виждат ли се ?

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]996825[/ATTACH]

              Ето това е. Не зная защо не го виждате/може би иска регистрация/. Къде точно обаче е това , не зная-никога не съм ровил там. Схемите поне виждат ли се ?
              Не и аз се зачудих на руснаците как са сделали тема от 7 страници само с приказаки...
              ПП много е малка снимката и не мога да разбера точно къде е
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Ето я схемата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terra.GIF_thumb.png
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5821486 Слагам ги така , както са във форума им

                Коментар


                • От: Terracan

                  Завиват карето на кормилният прът със срязан по дължина дебел маркуч и го стягат със скоби.
                  Това се вижда на снимката.
                  С малко мисъл може да се направи по-елегантно и в този вариант.

                  Може ли да качите снимка без мунинг ?
                  Ако пък е на свален кормилен прът, ще е перфектно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Аз вчера се пробвах да видя какъв луфт имам, ами на ръка не се усеща почти нищо, но не рових много защотот маншоните на тези връзки са много кофти и едва се връщат на мястото си.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Ако луфта се усеща на ръка при карето, значи че при управление ситуацията ще е плачевна.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Проблема с припукването е 99% от шлицевата връзка, между двете части от кормилния прът. По някакъв начин се получава леко износванев шлица и при навиване на волана се предава шум към кормилото. Преди 3 години отстраних частично проблема по метода на руснаците, а именно с поставянето на парче от дебел маркуч върху гумения маншон на шлица, като може преди това да се сложи малко грес под маншона. След " шинирането " на връзката с 4 броя скоби, пукането почти изчезна, но не напълно. В крайна сметка смених кормилния прът с такъв втора употреба, който нямаше луфт. Реално луфта се усеща, когато го има, чрез размърдване на ръка.
                        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                        Ямаха ХТ 600Е 95г.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Аз бих предпочел нов кормилен прът, ама нещо не намирам в известните ми сайтове за авточасти(предполагам и цената няма да е демократична ако се намери нов).
                          ПП събрах си частите за лифта, остана ми само маркуча за спирачките да намеря.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Има го, но е 170$, а предполагам ще го спорът на митница, понеже идва от Корея.
                            https://www.ebay.co.uk/itm/TERRACAN-...8AAOSwa-dWi0kS
                            Виж и този сайт тук е 122$
                            http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=1155251
                            п.с. Браво за частите
                            Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                            Ямаха ХТ 600Е 95г.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Не знам българските магазини, на каква цена ще го доставят.
                              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                              Ямаха ХТ 600Е 95г.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Няма да заболи, ако се провери в представителството.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X