Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Малко ъпдейт, сложих си тази амброзия :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-6ccacad4d28094550bbea4e12c59351f5a33110bb0d25fe1e148416ce85fda5e_48af69c8.jpg
Прегледи:1
Размер:140.3 КБ
ID:5818412
    покарах 10 минути(макс 5км) и тези вибрации спряха. Знаех си ,че е от ЛСД-то ама предвид мега-ултра якото масло Castrol 75W140 с ЛСД добавка, някак не ми се вярваше. Него си го купих от приятел в Елит Кар(не е от нета от незнаен търговец).
    Сега остана да сменя маркуча на отдушника защото имаше налягане в него. Обаче за това упражнение с и трябва подемник, не мога да лазя отдолу и да бъркам зад резервната гума...
    Последно редактирано от Juiced; 25-07-19, 12:49. Причина: едит
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Terracan

      Има ли налягане, през датчиците на абс-а сложи грес на задните лагер главини защото ще стане лошо....лично съм описал в темата за ремонтите.

      Коментар


      • От: Terracan

        Маслото на Castrol и аз имам чувството че нещо не като преди 5 години, та си заръчах и добавка, надявайки се да не свалям диф, че на всичкото отгоре не е "banjo" тип и си е филм.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Terracan

          Здравейте,от днес и на мен взе да ми свети чека,особенно по баир,на 5 предавка натискам педала до долу и на около 2500 оборота светва,махам си крака от педала на газта изгасва чека,натискам отново и пак светва след няколко секунди.На 4-та предавка светва пак само,че над 3000 оборота.Някоя дюза ще е предполагам,можете ли да ми препоръчате сервизи за рециклиране,които го извършват качествено?Гледах на няколко места,цените варират от 200 до 250 лв на дюза за ремонт,добри ли са тези цени?
          Фиат Мареа 1.8 113 кончета
          Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

          Коментар


          • От: Terracan

            Здравей колега,
            Доста е писано по въпроса с дюзите, включително и къде са рециклирали патилите като теб. За цената - добра е , стига да включва монтаж , демонтаж и стенд.

            Коментар


            • От: Terracan

              Знам,че е писано колега,темата тук и подобните съм ги чел по няколко пъти,но нещата се променят,сега може да има нови майстори,сервизи,затова и питах за инфо от хора играли това хоро напоследък.
              Аз съм от Русе и тук май няма къде да отида,а за да отида някъде надалеч,трябва да съм сигурен,че ще се свърши работата качествено.
              Фиат Мареа 1.8 113 кончета
              Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от stoyanchev Преглед на мнение
                Знам,че е писано колега,темата тук и подобните съм ги чел по няколко пъти,но нещата се променят,сега може да има нови майстори,сервизи,затова и питах за инфо от хора играли това хоро напоследък.
                Аз съм от Русе и тук май няма къде да отида,а за да отида някъде надалеч,трябва да съм сигурен,че ще се свърши работата качествено.
                Колега имаш л.с.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                Коментар


                • От: Terracan

                  За Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 - за 5000км беше вече мътно, а звуците от задния диф, заради които го смених, се появиха наново, но по-силни. При смяната миришеше странно. То че ми е умряло LSD-то е ясно (счупени пружинни елементи предполагам), но явно има някакъв остатък, който залепваше (именно заради предотвратяване на това залепване се слага добавката за LSD) и при спиране и последващо тръгване отзад се чуваха звуци.

                  Сега съм с MOTUL 75W140 (синьо е на цвят) + добавка за LSD на AMSOIL, макар че на маслото си пише че е за LSD. Звуци няма. Отняма ги веднага щом го смених.

                  Купих касета стора ръка (за щастие евтино) и скоро ще постна снимки какво се случва с пластинчато LSD когато упорито е карано с неправилно масло или масло, което отдавна е било за смяна.

                  Не износването на пластините е проблема - Пиньон, корона, планети, сателити, лагери са в перфектно състояние, пластините са износени с 2-3 стотни.

                  Износени са непоправимо гнездата в корпуса на дифа + държателите на пластините. Пружинните шайби/пластини от едната страна са строшени. От 2 от държачите беше останало половината. Гнездата в корпуса пурво от цилиндрични са станали конусовидни, след което пластините са протъркали държачите и са копали в корпуса, правейки си нарези.

                  Просто при неадекватно работещо масло пластините постоянно залепват една за друга, после при отлепване (придружено със съответния шум) усилието е неколкокретно по-голямо от нормалното/предвиденото. Натиска на ушите на пластините в гнездата протърква държачите, после и корпуса. Планетите са държеливи - имат циментация и там поражения няма - много по-твърди са от пластините. Но корпуса и държачите не са, макар държачите също да са закалени. Силно се надявам моя диф да не е в чак такова състояние и да подлежи на поправка само със смяна на пружинните елементи, но съм умерен песимист.

                  ПП: На другото ми терано също съм с Castrol, но явно е било читава доставка. Никакви звуци и прочие проблеми не съм имал, поне 3-4 години вече.
                  Последно редактирано от sparkybg; 05-08-19, 12:03.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Преди почти година и аз налях масло за LSD в задния диф марка MOTUL GEAR 300 LS SAE 75W90. Добавка не съм слагал. До този момент няма никакви проблеми. Доволен съм от това масло.
                    Прикачени файлове
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Аз преди това карах с Бардал 75/90 и пак с добавка за ЛСД на АМС Ойл. Разликата беше,че на онзи диференциал ЛСД-то си беше умряло. Та го смених с диференциал с работещо ЛСД(с него купих джипа и после ме блъснаха и ми изкривиха моста , такарах с един друг мост до сега). Маслото на кастрол започна да прави драмите около 3-4хиляди киломентра след смяната.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Маслото на кастрол започна да прави драмите около 3-4хиляди киломентра след смяната.
                        Значи абсолютно аналогичен случай на моя. Знаи умрелия диф не е виновен, а явно маслото е калпаво. Сменящите оприличиха иризмата му на "Meglio", и наистина миришеше странно. Явно от нагряване и триене нещо в него изфирясва, или изначално си е по-малко отколкото трябва да е.

                        Както и да е де - това масло ми изпадна от списъка за бая дълго време. Вече много трудно ще ме накарат пак да купя.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от lancione Преглед на мнение
                          Колега имаш л.с.
                          Ама то затова е обществен форум, да се споделят проблеми и последващи решения!
                          Ако имаш полезна иформация относно рециклиране на горивната с-ма на Теракана го напиши тук, а не на Л.С


                          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                          Няма да е все така!
                          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Значи абсолютно аналогичен случай на моя. Знаи умрелия диф не е виновен, а явно маслото е калпаво. Сменящите оприличиха иризмата му на "Meglio", и наистина миришеше странно. Явно от нагряване и триене нещо в него изфирясва, или изначално си е по-малко отколкото трябва да е.

                            Както и да е де - това масло ми изпадна от списъка за бая дълго време. Вече много трудно ще ме накарат пак да купя.
                            Така си миришеше още като го наливахме. Странна миризма има , не като характерната за диференциално масло.
                            Ще гледам скоро да го сменям, защото само мога да си представя какъв бъркоч е щом губи качества при 5% от препоръчителният пробег. Май и аз ще сложа мотул 75/140, или 75/90 ако много ме фрапират с цената за 140-ката, а и добавка на АМС пак ще бъде сложена.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                              Преди почти година и аз налях масло за LSD в задния диф марка MOTUL GEAR 300 LS SAE 75W90. Добавка не съм слагал. До този момент няма никакви проблеми. Доволен съм от това масло.
                              И аз използвам същото, без добавки и нямам проблеми.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Пичове, парт-тайма си е като бус със задно, а на бусове и камиони слагат 85W140, което си е HD масло и е перфектно за случая.
                                85W140 на Tutella, с каквото съм около 45 000, е за LSD, но без добавка, която така или иначе слагате допълнително. Цената му беше около 10лв/л.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X