Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    И от раздатката ще излезе нещо черно, гаранция. За задния диференциал 3л 75/140, може да се добави и AMS Oil Slip lock. Колега от форума го продава.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Terracan

      В сайта на Кастрол за раздатка вадя това Transmax Dexron VI-Mercon LV

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        В сайта на Кастрол за раздатка вадя това Transmax Dexron VI-Mercon LV
        Не се занимавай, маслото в раздатката най-вероятно е същото като в автомата.
        Мислена е за ATF Dextron II нещо си, а Dextron III, покрива и предишния стандарт. Това което ти излиза в сайта на Кастрол, е нещо което е съвременния еквивалент на баш тия от старите стандарти.
        На просто-шофьорски, раздатката ти е с червеното масло ползвано в болшинството автоматични скоростни кутии.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Не се занимавай, маслото в раздатката най-вероятно е същото като в автомата.
          Мислена е за ATF Dextron II нещо си, а Dextron III, покрива и предишния стандарт. Това което ти излиза в сайта на Кастрол, е нещо което е съвременния еквивалент на баш тия от старите стандарти.
          На просто-шофьорски, раздатката ти е с червеното масло ползвано в болшинството автоматични скоростни кутии.
          ЦЪ, има малка разлика с това в автомата, но в момента не се сещам кое е по-високият стандарт, което ако е на автомата, спокойно може да се сложи и в раздатката.
          Раздатката е с планетарен редуктор, та за това ползват ATF, просто няма съединители.

          Ако ще сменяваш и на автомата, слагай от същото да не го мислиш, а би трябвало такова да е и в хидравликата на волана.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Terracan

            Цената с оглед на количеството ми се видя приемливо под 20-30лв което за мен е добре. Иначе съм съгласен че се припокриват стандартите, точно така е. Пак в сайта на кастрол няма масло което да покрива спецификацията на мотора, казват ти да си купиш оригинално Не съм фен на кастрол или нещо, просто ми е най-лесното за купуване.

            Коментар


            • От: Terracan

              1.42l ATF Dextron III - според инструкцията за експлоатация на автомобила.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Раздатката е с планетарен редуктор, та за това ползват ATF, просто няма съединители.
                А механичните скорости на Борг Уорнър, са пак с ATF пък нямат планетарни редуктори. Отделно много други раздатки са с такава предавка, но не са с ATF. Явно не са свързани нещата.
                В ръководството за Мусо, където раздатките са почти същите и на същия производител, пише така - "ATF S-3, S-4 or Dexron II, III".
                Тия "S-3, S-4", са ATF на Шел.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  А механичните скорости на Борг Уорнър, са пак с ATF пък нямат планетарни редуктори. Отделно много други раздатки са с такава предавка, но не са с ATF. Явно не са свързани нещата.
                  В ръководството за Мусо, където раздатките са почти същите и на същия производител, пише така - "ATF S-3, S-4 or Dexron II, III".
                  Тия "S-3, S-4", са ATF на Шел.
                  Така де, просто трябва да покриват като минимум тия стандарти, като може да се слага и по-нов модел масла.

                  P.S. Около средата на '80-те, малко преди времето когато излиза Dexron III, Tremec почват да слагат масло W50 в механичните си скоростни кутии вместо Dexron II, но го четох отдавна и не се сещам за точната причина.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Атф-а не се ли заради алуминиеви части(в главата ми се върти синхронизатори) ама не се сещам в раздатката да има подобен механизъм.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Нищо алуминиево няма в раздатките освен корпуса, а тази, в случая, е с планетарен редуктор.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Някой да е сменял кружки на таблото и климатроника, какви са, и колко мощни?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Снощи отделих два часа и намерих инфото което търсех до някъде. Еднакви ли са кружките на таблото и климатроника?

                          Купих джипа с демонтирано стъпково моторче на климатроника. Защо е махнато не се знае. Обясниха ми ръчно да съм завъртал клапата топло/студено. Прерових теми за Теракан и парно, не намерих нищо като проблеми с климатроника. Тия дни мисля да оправя тоя проблем просто искам да подсигуря нещо ако е необходимо. Дали имат тия джипки проблем с нещо такова или съм единичен случаи?

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Моя като го купих беше също с неработещо моторче на климатроника.Поръчах си друго втора употреба,но се оказа,че преди фейса има разлика в лостчетата и не пасва.Затова се наложи да се смени самото моторче.Това е от мен ако съм бил полезен.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              Регулирах предните лагери на главината защото луфта беше 2-3мм, но се засили един шум от предния мост. Предпогам защото са карани много време хлабави сега или ще улегнат, или ще извият.
                              1. Няма да улегнат - ориентирай се към смяна. Ще започнат да правят луфт няколко стотин километра след всяко регулиране, а щом при теб се е стигнало до шум, явно вече са си заминали.

                              2. Гледай в сервизното ръководство как се регулират и спази процедурата, колкото и абсурдна на пръв поглед да ти се струва. Лагерите на японски и корейски автомобили масово се регулират с натяг, а не с оставяне на малко луфт като на руските подобия на автомобили. Със сигурност знам че това е вярно за терано, паджеро и фронтера/трупър и почти със сигурност и твоя случай е такъв. При лагер в ред след първоначално регулиране и дорегулиране след 200-300км до натяг в норма, луфт там не се появява (поне при мен) минимум 20000км. По сервизно лагерите се проверяват веднъж годишно при мен, само за луфт, и ако такъв се появи, пак се регулират с натяг според нормата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Мерси за инфото и на двама ви! Лагерите ги натегнах с по 20-30градуса след изчезване на хлабината. Сега въпроса е дали основния лагер на главината вие, или малкия иглен детето осигурява външното каре?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X