Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хюндай Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хюндай Теракан

    Здравейте!!! От скоро съм собственик на Хюндай Теракан 150 коня 2.9.Колеги ,при рязко подаване газ педала на газта сякаш не действа.Когато плавно се натиска няма проблем,но изпушва черно и ускорява тромаво.Ако някой може да помогне? Благодаря!!!

  • #2
    Колега, в заглавието на темата би трябвало да има повече яснота за какво е, освен че е за Теракан.

    ... е, освен ако не е за презентация на модела.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Бобо74 Преглед на мнение
      Здравейте!!! От скоро съм собственик на Хюндай Теракан 150 коня 2.9.Колеги ,при рязко подаване газ педала на газта сякаш не действа.Когато плавно се натиска няма проблем,но изпушва черно и ускорява тромаво.Ако някой може да помогне? Благодаря!!!
      Моя е по същия начин. Дюзи и помпа са ми 6 от 6. Рових къде ли не и в момента си мисля, че имам нещо като тракшън контрол, понеже в една кал много жестоко ме ядоса това, че когато подам пълна газ от място вместо да се форсира и да тръгне .... той ми умува . На място на свободна ако подам рязко за 2 секунди до долу и върна вдига едни 200 оборота максимум....задържа ли педала повече от 2 сек си ги вдига
      Не вярвам на жени и спирачки !

      Коментар


      • #4
        Педала за газта ни е електронен . търсете причината там , ако всичко друго е на ред.

        Коментар


        • #5
          Пробвайте с друг дебитомер. Това са точно симптоми на неработещ или с намалена функция дебитомер. Първоначално може да продухате въздушният филтър или направо да го смените и да "измиете" дебитомера с обезмаслител за спирачки (само не и мазни спрейове като ВД40).Този мизерник дебитомера освен че определя колко въздух поема мотора, контролира и егр-а. Та тези неща в комбинация пречат на резкият старт. Освен това има още нещо - може да е задръстен входящият колектор и да не минава достатъчно въздух през него в ниски обороти.
          Това ме навежда на мисълта да си изпера филтъра и да си поизмия и моя дебитомер.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            Включвам първа и съм на бавни и му давам газ до долу и оня седи на 1000 оборота и чака майка си и се пързалям към язовира ...... почнах да го припомпвам от съединител почва да се случва нещо ама съединителя замириса и на полусъединител го форсирах и го извадих от там.

            Нов дебитомер бош 272лв клиент, смукателен колектор изчистен на болница, егр плътно затварящ работещ, въздушен филтър на 800км чист. Има ли датчик за свободна при ръчната кутия на теракан?
            Последно редактирано от kompresor; 09-10-20, 10:07.
            Не вярвам на жени и спирачки !

            Коментар


            • #7
              Колегата е със 150-ка и проблема му наистина клони към дебитомер.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #8
                От както зачекнахме темата, два дни карам и си правя всевъзможни тестове, и имам чувството че горивните му карти са така написани на тоя теракан, че под 1500 оборота все едно не му даваш газ, изобщо не пуска гориво, а дебитомера ми е цвете. Сложих чисто нов Бош оригинален за 272лв и поведението е 1:1
                Не вярвам на жени и спирачки !

                Коментар


                • Juiced
                  Juiced коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ремап май, ама ще требе да е къстъм, не някакъв с по 20% горница на картите.

              • #9
                J3 150 hp автомат. Същите симптоми. На светофар 10 - 15 секунди се чуди дали да тръгне или да си остане на място. Поръчах за около 95 лева дебитомер от лада нива. Перфектно поведение вече около година.
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                  J3 150 hp автомат. Същите симптоми. На светофар 10 - 15 секунди се чуди дали да тръгне или да си остане на място. Поръчах за около 95 лева дебитомер от лада нива. Перфектно поведение вече около година.
                  От лада нива ? ! я дай нататък
                  Не вярвам на жени и спирачки !

                  Коментар


                  • #11
                    0281002554 BOSCH е оригиналният номер на дебитомера. Самият датчик някога е сменен, и е заместител на Пиербург с номер 72270105.
                    Купих дебитомер от Лада с номер 0280218116 BOSCH. Използва се само датчика, който е с номер F00C2G8338.
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • Juiced
                      Juiced коментира
                      Редактиране на коментар
                      Как е разхода с този дебитомер, пушеци има ли?Интересно фейслифтовата версия дали разполага със същият дебитомер като 150-ките?

                  • #12
                    Няма никакви пушеци. Съвсем адекватна работа. Разход 10 извън / 13-15 градско според различни фактори. Преди замяната 14/18 на 100 /извънградско/градско/. За автомат ми се струва приемливо като разход на гориво. Или поне мен ме устройва напълно.
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • Juiced
                      Juiced коментира
                      Редактиране на коментар
                      Моя харчи от 8 до 11 извънградско - според зависи от стила ми на каране. Ще взема за проба да го купя тоя дебитомер.

                    • Ивайло Александров
                      Ивайло Александров коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз от зор го взех. Ти имаш ли някакви проблеми. Иначе от руските форуми разбрах за тази замяна..
                      ЕГР-а ми е изолиран, ако има някакво значение. Така го купих автомобила, така си го карам и до момента.

                  • #13
                    Дебитомера при дизела има основна роля да ограничава горивото с цел да няма пушеци през ауспуха. Всичко друго му е второстепенно.

                    За пробва - може да се разкачи. Повечето ЕКУта имат карта която да го замести в авариен режим колкото да може колата да се движи що-годе. Или като алтернативен вариант - с резистори/диоди може да се промени сигнала на изхода за да лъже, че минава повече въздух.

                    Има вариант и с диагностика да се сравнят стойностите на дебитомера спрямо тези на добре работеща кола (задължително и в движение). Абе варианти бол. Въпрос на време и желание е .

                    Коментар


                    • #14
                      Разговора, колеги, премина от темата на неискането да ускори при подаване на газ в шунтиране на дебитомер. Не е от дебитомер. Сложих нов за модела, моя не е заместител, оригинален е на Хюндай сверил съм по много неща. Днес проблема го усетих когато качвах джипа назад и го покатерих на ниско бордюрче, от полусъединител го напъвам да се покатери без да дам газ ....... и когато оборотите му започнат да падат давам газ - не реагира .... та засилка и така ..... мноого дразнещо
                      Не вярвам на жени и спирачки !

                      Коментар


                      • #15
                        И това го имах. Изчезна след смяна на дебитомера. Поне при мен тези проблеми са били от дебитомер. Друг е въпроса, че всичко се влоши изведнъж след първоначално посещение на специализиран сервиз, още като си тръгнах да се прибирам. После се усъмних, че може да са ми сменили датчика с дефектен.
                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X