Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на теракан по руски...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на теракан по руски...

    След като няколко колеги минаха по този път и събраната информация от руски форуми трябва някак си да се систематизира и публикува в БГ форум. С малка поправка в концепцията , за която заслуга има колегата IvanVG a именно ползането на задни пружини от Гега. Размерите са идентични както на широчина, така и на дебелина на пружината, което изключва рязане и подгъване на патролски пружини(които бтв са шапка пари)
    Малко ми е странно качването на снимки в този вариант на форума и добавянето на коментар след тах... ако се наложи ще коригирам после.
    Ако някой може да ми каже как да сложа текста,който съм добавил под самите снимки измежду тях ще съм благодарен.
    Или може би модератор, защото дори текста , който съм написал под снимките не се вижда изцяло.
    Последно редактирано от Juiced; 31-10-19, 08:46.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

  • #2
    Някои номера :
    Това са както следва
    задна биалетка от Хюндай Н1- която ползваме за предна
    предна биалетка от Патрол У61 - която ползваме за задна
    предни амортесьори от Хюндай Н1
    Задни пружини от Гега 460
    Прикачени файлове
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      Да споделя и аз опита си с повдигането по руския метод. Калоян, общо взето е написал всичко. Частите които използваме са на практика едни и същи. Най-трудно беше набавянето на подложките. Оказа се, че в България трудно някой се наема да ги изработи за под 160-170 лева за комплект. Свързах се с човека от руския форум и след два дни ги прати, като с пощите пътуваха около три седмици, а крайната цена с митниците стъпи около 100 лева. Иван от форума помогна с идеи опит от повдигането на неговия теракан. Доволен съм и скоро се надявам да му обуя едни 265/70/16. Имах желание да монтирам и липсващите шок тампони за горния носач, но след като ги набавих видях, че на практика няма място.
      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
      Ямаха ХТ 600Е 95г.

      Коментар


      • #4
        Здравейте :
        предстои ми лифт на моя терко
        Аз съм се спрял на окачване iron men 50мм амортисьори + пружини но ще пропусна торсове
        въпроса ми е от къде мога да си набавя тези подложки за носачa? и дали ще има нужда от тях щом ще слагам направо друго окачване ?
        и защо биалети от Патрол и Хюндай Н1 ?

        иии още 1 питане IRONMAN

        или DOBINSONS
        Последно редактирано от Никола Кузмов; 08-12-19, 21:50.

        Коментар


        • #5
          Подложките дават още ход надолу, а биалетите са по-дълги за да компенсират вдигането.

          От торсионите на IronMan съм доволен, върху Терано 2, вече 2 пъти. За другото не мога да кажа.

          Една препоръка към мерещите височина - мерете от центъра на главината до ръба калника. Това е единственото обективно измервана на повдигането. Всякакъв друг вариант завиви от размер джанти, гуми, колко са напомпани и т.н.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Това е с щатният размер гуми, но от далеч според мен с нищо не се различава от заводският.Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20191209_115900.jpg Прегледи:0 Размер:512.5 КБ ID:6534465
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              е добре е
              да ви питам нещо ще си правя подллошките за носачите но се чуда от какъв материал да си ги правя вашите от какъв са ?
              и никой не каза за ironmen ili dobinos ?

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Никола Кузмов Преглед на мнение
                е добре е
                да ви питам нещо ще си правя подллошките за носачите но се чуда от какъв материал да си ги правя вашите от какъв са ?
                и никой не каза за ironmen ili dobinos ?
                На схемата на руснаците пише стомана 20 или по-висока. Това е материала
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_891594.jpg
Прегледи:2018
Размер:133.1 КБ
ID:6534761
                Иначе за окачването, нито един от нас не е ползвал гореспоменатите марки, Аз съм с KYB така или иначе само те се предлагаха в коплект с тампоните и шайбите ,а си трябват защото на теракана са по-дебели шпилките.

                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #9
                  Интересно закакво са тези планки ?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Никола Кузмов Преглед на мнение
                    Интересно закакво са тези планки ?
                    Тези планки се слагат отвътрешната страна откъм рамата ,за да се прибере горният носач навътре, защото става като татра.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-00a1ec0ddf9b7fd70eb9fd7ec03af1c055918f5edb09924321d90dc5006548a3_cca7d0ca.jpg
Прегледи:2207
Размер:261.6 КБ
ID:6534783
                    8мм са дебели и са точно сметнати за употреба с тези подложки.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • Никола Кузмов
                      Никола Кузмов коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тези подлошки имат ли си някакво точно определено място или.?

                  • #11
                    Благодаря

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение

                      Тези планки се слагат отвътрешната страна откъм рамата ,за да се прибере горният носач навътре, защото става като татра.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-00a1ec0ddf9b7fd70eb9fd7ec03af1c055918f5edb09924321d90dc5006548a3_cca7d0ca.jpg
Прегледи:2207
Размер:261.6 КБ
ID:6534783
                      8мм са дебели и са точно сметнати за употреба с тези подложки.





                      А тези планки дали имат точно определено място?

                      Коментар


                      • Juiced
                        Juiced коментира
                        Редактиране на коментар
                        Какво имаш предвид с това дали си имат точно определено място. То се вижда мястотот им. Между носача и рамата е мястото им, на снимката се вижда достатъчно добре.

                      • Никола Кузмов
                        Никола Кузмов коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ясно но те се захващат по някакъв начин

                      • Juiced
                        Juiced коментира
                        Редактиране на коментар
                        Еми това е метална планка с 2 дупки, болтовете минават през тях, това са просто реглажни дистанционери с дебелина 0.8 см. Горният носач се захваща към рамата посредвством 2 болта - това е.

                    • #13
                      От къде мога да си взема такива тампони за шасито
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • Juiced
                        Juiced коментира
                        Редактиране на коментар
                        На мен това ми прилича на втулка и тампона е под нея. Съответно втулка може да ти направи всеки стругар. А виждал ли си колко са и как се сменят?

                      • Никола Кузмов
                        Никола Кузмов коментира
                        Редактиране на коментар
                        Емии не съм виждал.
                        Ще го мисля като махна купето тогава

                    • #14
                      Първоначално публикуван от Никола Кузмов Преглед на мнение
                      От къде мога да си взема такива тампони за шасито
                      Ето нагледно :
                       
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #15
                        Страшен си БЛАГОДАРЯ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X