Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

    Здравей Dino, понеже виждам че сте от Пловдив, да Ви попитам мога ли да се доверя на официалният сервиз в с. Радиново, там смятам да направя преглед.

    Коментар


    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

      Аз лично съм доволен. Сред колегите не знам дали има недоволни.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

        Само да споделя по темата, че моето СФ ФЛ стана на 20 000 км. за 8 месеца и съм адски доволен. Преди това карах пак чисто нова C5, и се побърках от проблеми. Гласувам с 2 ръце за СФ. Карал съм го по всякакви пътища и при всякакви условия, не ме е оставило никъде и не се е замисляло дори за момент... Не говоря за тежък офроуд, ще е смешно да го вкарам в гората, ако няма път или в пресечена местност По доста стръмни участъци съм го карал по баирите на на Томпсън, влизал съм в кал и в преспи до вратите, никакви грижи (с нови зимни гуми нокиан съм). Поддръжката ми е като на ситроена, дори една идея по евтино (смяна на масло и филтри), а понеже съм си я писал на фирмата съвсем на далавера са ми цените след приспадане на ддс-то. С две думи, не я заменям за нищо! Цена - качество няма равна!
        Кара: Santa Fe DM, 2.2CRDI AT, 197HP, 436 Nm

        Коментар


        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

          Здравейте колеги!Дойде време да си сменям колата а от много време съм си харесал Санта Фе то,и от толкова време се питам дали е разумен избор!Колата ще се ползва за семеен автомобил,без оффроуд и такива изпълнения-за там си имам АТВ-то!!Намерил съм си едно тук във Варна-2.2 ЦРДИ,автомат!2008,На 80 000 ,още гаранционно за 29к лв.Може ли някой да сподели нещо за разхода на гориво и впечатления от варненския сервиз?Може ли да им се има доверие или...?
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

            Разходът зависи от това как е карана колата и как ще я караш ти. Ако от магазина е карана с педала до пода, едва ли ще гори под 10/100, ама ако е разработена както трябва (което на 80 000км почти е минало вече) и караш спокойно, към 10/100 във Варна ще ти докарва. Иначе за другото няма какво да се притесняваш, щом е и гаранционно значи си е поддържано по график и всичко е ОК.

            П.П. Аз сега съм във Варна, може да пишеш на ЛС.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

              Много е прав Дино! Всичко зависи от начина на каране, мястото и горивото. Аз съм в София, но съм с по новия двигател и пет степенната кутия. Моя разход под 12.5 не мога да го сваля, но маршрутите са ми тежки ( кратки и в задръстване ). Когато ги изменя малко, според работата до 10.5-11. ми пада. На дълъг пак зависи, магистрала ли е проход със завои ли е. На магистралата до 140км. 7.8-8 л. По проходите 9.0л. Дано съм бил полезен! Поздрави!
              П.с. Сега съм от 10 дена в Родопите и душата и взех (над 100 км. по черни пътища, част от тях доста трудни за минаване) и за паркетник, съм супер доволен, само един гард на заден шарнир е щетата и малко от протектора на две от гумите, но там грешката си е моя, че допуснах да превъртят). Добра е колицата.
              Кара: Santa Fe DM, 2.2CRDI AT, 197HP, 436 Nm

              Коментар


              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                Колега Дино,наистина имам голямо желание да се видим,само че в момента съм в Мексико!Когато се прибера ще ти пиша като идваш към Варна да се видим!Може и заедно да я погледнем- само да не са я продали-ама и да са-търсенето продължава!Аз по принцип много си пазя нещата и съм малко педант в това отношение,и се надявам и този преди мен да е бил така!В момента карам бензинова кола 2.0 и тя не само ми ги докарва 10,ами ги и минава ,особенно лятото с климатроника...Ужас!А аз съм едър човек и ми писна да се сгъвам да седна в нея!Искам Санта Фе!:-)И още един въпрос имам-тази автоматична кутия има ли опасност за нея ако влача едно ремаркенце с едно АТВ на него 10 пати в годината!?
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                  Никакъв! Полезен товар на дърпане 2.3т., освен ако атв-то не е разработка на братушките и е над 3т. :-)
                  Кара: Santa Fe DM, 2.2CRDI AT, 197HP, 436 Nm

                  Коментар


                  • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                    Дааа!Супер!Мисля си аз за тази разработка-аз как аджаба да разбера разработено ли е като хората санта фе то или не е....
                    няма начин!!!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                      Аз се чудя между СантаФе или Хонда ЦРВ 3-та генерация. Може би в темата за Хюндай ще ми похвалите него но все пак да попитам за някакви предимства или недостатъци на едната пред другата ако Ви е известно.

                      Коментар


                      • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                        Новото KIA Соренто си е SF.

                        Коментар


                        • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                          Най-после представиха новото поколение Santa Fe и в България. Новият Santa Fe идва с двигателна гама от 3 агрегата – 2,4-литров бензинов GDI със 192 к.с., и два дизелови 2,0 и 2,2 литра със 150 и 197 к.с. Предлагат се 2 вида трансмисии – 6-степенна механична и автоматична.
                          Всичко това е на практика напълно идентично с предлагането и в KIA Sorento.
                          На първо четене:
                          цена Santa Fe (средния модел 2,2D 16V CRDi 4WD - 197 коня) = 79 990 лв.
                          цена Sorento - (средния модел 2,2D 16V CRDi 4WD - 197 коня) = 61 258 лв.

                          Коментар


                          • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                            А защо е такава разликата?
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                              Ами май са цените за старите модели... Не са ъпдейтвани цените за новите модели на официалните вносители... Макар, че данните са за 2,2D 16V CRDi 4WD - 197 коня
                              Но ако разликите са подобни, сещайте се...
                              А новия Соренто на Кия не е фейслифт, само след 3 г. на предишния модел, а напълно нов автомобил и е 1:1 с новото SF.
                              Последно редактирано от ivied; 28-10-12, 13:37.

                              Коментар


                              • От: Santa Fe - и ДА и НЕ.

                                http://www.youtube.com/watch?v=eudkA...eature=related Това доста добре говори за СФ и променя доста мои представи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X