Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Разгледай раздела,има някъде снимки на моята помпа с тази букса !

    ако съм уцелил снимката и при тебе май се вижда че е отрязан
    това ли е снимката а за по сигурно би ли погледнал като имаш възможност действително как е благодаря предварително

    ето това намерих
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50257803416865857991284319574P6wJrvsAFwVcouqgwX3D.JPG
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5322379
    Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      Днес закупих двигателно масло Castrol 10w40 - 5 л. за 40 лв. - 2 туби и някакъв маслен филтър забравих марката за 15 лв.
      Смяната ще се състои в събота.

      Вчера сутринта направих опит за палене на джипа - неуспешен, дори и след 15 мин. поддаване на ток с кабели. Върти, чука и не пожела да запали..
      Има ли някакъв датчик на таблото при изгоряла свещ, или само с проба се разбира дали имам изгоряла? Дали е от свещите?
      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
      Продавам гуми 205х70х15!

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
        Днес закупих двигателно масло Castrol 10w40 - 5 л. за 40 лв. - 2 туби и някакъв маслен филтър забравих марката за 15 лв.
        Смяната ще се състои в събота.

        Вчера сутринта направих опит за палене на джипа - неуспешен, дори и след 15 мин. поддаване на ток с кабели. Върти, чука и не пожела да запали..
        Има ли някакъв датчик на таблото при изгоряла свещ, или само с проба се разбира дали имам изгоряла? Дали е от свещите?
        Ако акумулатора държи, би трябвало да запали и с 1-2 изгорели свещи. Поне при мен, с две изгорели, палеше, ама след 1-2 минути въртене на пресекулки. Не знам отнякъде да не ти влиза въздух в системата. Опитай утре да напомпаш помпата на филтъра, за да подкачи нафта, ако случайно отнякъде влиза въздух. Иначе може да има още 50 причини за трудно палене, най-вероятно.
        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
          Ако акумулатора държи, би трябвало да запали и с 1-2 изгорели свещи. Поне при мен, с две изгорели, палеше, ама след 1-2 минути въртене на пресекулки. Не знам отнякъде да не ти влиза въздух в системата. Опитай утре да напомпаш помпата на филтъра, за да подкачи нафта, ако случайно отнякъде влиза въздух. Иначе може да има още 50 причини за трудно палене, най-вероятно.
          и мен ме съмнява да е от свещите, по-вероятно ми дърпа въздух от някъде.. в събота ще го погледна по сериозно, за момента не само е трудно паленето, а дори не пали грам
          Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
          Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
          Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
          Продавам гуми 205х70х15!

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
            и мен ме съмнява да е от свещите, по-вероятно ми дърпа въздух от някъде.. в събота ще го погледна по сериозно, за момента не само е трудно паленето, а дори не пали грам
            а подкачва ли гориво както трябва от резервоара, да няма някъде нещо притиснато, смачкано, като тръбичка например, боклуци в резервоара, ако искаш надуй наобратно от филтър

            а към резервоара маркуча да видиш как е ............

            хич да не пали все си мисля че поне ще препалва малко а и от толкова въртене ще мирише на сурова нафта отзад, провери гориво потока до помпата, и тока към свещите и дали отива ток до жигльора за горивото на помпата(ГНП)

            поне аз така предполагам до колкото разбирам а то хич не е МОНОГО демек ................ почти нищо, ама сам ял дарвото с запушени тръбички и мръсен резервоар
            УСПЕХ ДАНО СЕ ОПРАВИ БЕЗ РЕМОНТИ И ДА Е НЕЩО МАЛКО И ДРЕБНО
            Последно редактирано от Axion; 01-12-11, 20:00.
            Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
              ако съм уцелил снимката и при тебе май се вижда че е отрязан
              Да ...и при мен е така !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
                а подкачва ли гориво както трябва от резервоара, да няма някъде нещо притиснато, смачкано, като тръбичка например, боклуци в резервоара, ако искаш надуй наобратно от филтър

                а към резервоара маркуча да видиш как е ............

                хич да не пали все си мисля че поне ще препалва малко а и от толкова въртене ще мирише на сурова нафта отзад, провери гориво потока до помпата, и тока към свещите и дали отива ток до жигльора за горивото на помпата(ГНП)

                поне аз така предполагам до колкото разбирам а то хич не е МОНОГО демек ................ почти нищо, ама сам ял дарвото с запушени тръбички и мръсен резервоар
                УСПЕХ ДАНО СЕ ОПРАВИ БЕЗ РЕМОНТИ И ДА Е НЕЩО МАЛКО И ДРЕБНО
                вчера по обяд на майтап завъртях да видя какво ще стане - запали без проблем.. изминах 10на км, спрях и след няколко часа си запали пак без никакъв проблем..
                Наистина не знам какво му стана и кога пак ще го направи. Единственото, което се сещам, е че беше -7 С, да не би нещо да е било замръзнало тогава??
                Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                Продавам гуми 205х70х15!

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
                  Наистина не знам какво му стана и кога пак ще го направи. Единственото, което се сещам, е че беше -7 С, да не би нещо да е било замръзнало тогава??
                  Твърде е възможно във филтъра да се е събрала вода и да е замръзнала - не знам с каква нафта е каран. Не съм сигурен обаче, дали нашите филтри имат пробка за източване отдолу. Имам едно Пежо 309 - неговият филтър си има пробка.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Не само че имат пробка ами имат и лампа на таблото за оводняване на нафтата за галопера говоря !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Не само че имат пробка ами имат и лампа на таблото за оводняване на нафтата за галопера говоря !
                      да бе, забравих да кажа че развъртях пробката, но си изтече чиста нафта- без никакви мизерии..тоест не е замърсен филтъра. нещо друго е.
                      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                      Продавам гуми 205х70х15!

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Да ...и при мен е така !
                        следователно не е нужен
                        Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                          Няма ли разлика във времето на подгряване при студен и топъл двигател ? При мен, като е топъл, лампата светва за половин секунда, обаче светва всеки път, като тръгна да паля. Като е студен, свети 3-4 сек.
                          няма разлика не е по-дълго или по-късо времето даже забелязах че и при студен или топъл двигател релето за подгрева щраква след около две три минути, чува се яко цък в купето и двигателя сякаш се разтоварва ( нещо като все едно едновременно сте запалили дългите фарове, подгрева за задният джам и аварините мигачи и всичко това наведъж да го спрете )
                          Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                            Ако акумулатора държи, би трябвало да запали и с 1-2 изгорели свещи. Поне при мен, с две изгорели, палеше, ама след 1-2 минути въртене на пресекулки. ...
                            Само дето, ако тази ситуация продължи едно известно време, после може да имаш стартер за ремонт ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Само дето, ако тази ситуация продължи едно известно време, после може да имаш стартер за ремонт ...
                              Ееее, то е ясно, че само за аварийни ситуации. Иначе под 1-2 минути въртене имах предвид въртене 5-6 сек., почивка 30-40 сек., после пак 5-6 сек., пак почивка. Акумулатора ми, като беше окъсил клетка и не държеше на товар, нямах друг начин, докато не го смених.
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31-f0c403b350.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5325608 намира се ето тук на таблото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28-4bfeb732a6.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5325614

                                еи тая икона ми се плесна преди 3 - 4 дена на таблото докато джипката беше под наклон с муцуната надоло, пускам превод на текста от какво.орг

                                " Тази лампа светва, когато вакуум налягане в спирачния бустер пада ниско ниво, ако лампата трябва да осветява, това показва, че ефективността на спирачките се е влошило и че трябва да бъде натиснат педала на спирачката с повече сила, отколкото обикновено "



                                а въпроса е някой имал ли е подобен проблем, това явно е за спирачният блок зад педалът за спирачката, може ли да е глътнала въздух, все пак има някаква помпа или нещо такова за сервото на спирачките, докато съм бил под наклон или някой запушена тръбичка или............... де да знам, и от време на време ми греят предните дискове докато карам, отидох на сервиз с оплакването за дисковете и естествено това не се случи, уплаши се колата, което означава че не задържа винаги. може ли да има нещо общо.
                                Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X