Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

    Не помня да са ми тракали зъбите само заради спускане в дизел, пък бензинови коли никога не съм притежавал. Малко се пресилват нещата, а и не сме в Сибир. В общия случай никой не ползва парното на макс през цялото време, и пак става жега. Разликата при спускане, я се усети, я не...Та камо ли да тракам със зъби. Което не значи, че мотора не може да се охлади с над 20 градуса под нормалната си температура, и при част от возилата това да се отчете от термометъра, но и на 60 градуса повечето си греят вътре сносно. Е, не става въпрос за УАЗ с брезент и оригинално парно, или алтернативата му като микробус... макар че и там парното поотвръща въздуха...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

      Абсолютно изправна охладителна система,жестоко парно.Снощи към 22 часа се връщаме от балкана ,спускане към 10-15 км.Парно има,но мотора си изстива.Парното отслабва чувствително,но пък сняг между 20 и 40 см.голям кеф.Забравих ,дизел естествено.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

        Темата хубаво се разви,но колегата пуснал "мухата" мълчи и не казва каква я е свършил? Което обезсмисля съветите и "боба".

        Коментар


        • #64
          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

          Нормално работеща охладителна система има сносно парно при 50-60гр. Особено ако на парното работи системата за студен режим ,на модификациите които имат такава,а те са болшинство.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #65
            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

            Ако топлината е крайно необходима аз бих превключил на по-ниска предавка и с леко подаване на газ бих подържал някакъв огън в двигателя.

            Коментар


            • #66
              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

              Здравейте, никаква не съм я свършил за сега, но чета мненията. В събота ще ходим пак до Витоша и ще драсна какво е положението. Не ползвам туксона през седмицата , а уикенда ще ходим до планината.

              Коментар


              • #67
                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                Имаше патрулка над бояна и не пускахаавтомобили нанагоре, само автобуса до златните. Към 8'30 са се качвали свободно.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #68
                  От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Още веднъж.
                  Не съм имал кола, пък съм имал доста, на която температурата да спада под работна независимо от условията. Иначе да, в някакъв диапазон има флуктуации, на това е очевидно.
                  Качваш се сега както е -10 на алфата на жена ти(ако е дизелова комън рейл) и минаваш по следния маршрут/път - през Доспат, покрай яз. Широка Поляна, покрай яз. Голям Беглик, яз.Цигов Царк и през Батак към Пещера. През цялото време карай на 3-4-та скорост като при спускане ги изпозлваш като моторна спирачка и без да натискаш педала на газта(подаваш газ), а при изкачването и на равно на която искаш скорост и колкото искаш давай газ(то и да искаш не можеш, щото всичко е сняг и лед по този маршрут) и точно преди Пещера си погледни показанията за температурата на антифриза.

                  И при мен с термостат оригинален на Berh монтиран преди 20 дни температурата падна от 90(или повече градуса) при изкачването до 55 градуса преди Пещера.
                  А спиране само със спирачки без използване на моторна такава при спускането би било 98% лудост, а и се съмнявам че пътуването би приключило без ПТП...
                  Последно редактирано от Justif; 07-01-19, 13:28.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                    Не мога, фтомат е
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                      Е ти ни се подиграваш вече.
                      Не била никога изстивала...
                      Какъв ППХ на автомат...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                        Слизане от Мургаш с аватара брои ли се?
                        ПП иначе въпросния автомат е достатъчно умен, та има всичко.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #72
                          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                          Не се брои, особено летоска .
                          И особено при много работа за скоростна кутия, раздатка и т.н.

                          Маршрутът даден от мен е 65 км, като поне едно 45-50 км сигурно са спускане.Достатъчно дълго за да изстине антифриза на комън рейл дизел при температури от -2 , -5, -10 под нулата по този маршрут.

                          А и обсъжданият двигател 2.2 дизел вероятно(не съм се заглеждал) е VM комън рейл.Тоест италианец.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                            Пежо 307 при спускане на скорост изтива и стрелката на темперетурата пада до начално положение, но по борд компютър разхода на спускане с отнет крак от газта е 0, след като няма горене от къде ще дойде топлина, смятам, че е нормално да изтива.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #74
                              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                              Старият ми Сеат 1.9TDI също го имаше това като проблем, като и парното изстиваше. Мисля, че е нормално. Не знам дали има как да се изолира по-добре двигателя от долу и като цяло от студен въздух.
                              Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

                              Коментар


                              • #75
                                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                                Първоначално публикуван от Lenks Преглед на мнение
                                дали има как да се изолира по-добре двигателя от долу и като цяло от студен въздух.
                                Велпапе пред радиатора. Отдолу не е чак толкова интересно.

                                Разбира се, в топло време велпапето става враг.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X