Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Това включва Нисан с рд28т и газ до ламарината.
    Тука става въпрос без газ, спускане на скорост в планината при минусови температури и пуснато парно.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #47
      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Тука става въпрос без газ, спускане на скорост в планината при минусови температури и пуснато парно.
      Оф. Прочел съм. Просто когато мепесето е в кондиция ни преохлажда, ни прегрява (от каквото страда рд28т)
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

        Комънрейлите са "студени" дизели. Особено ако липсва кората под двигателя, трудно достига оптимална температура при големи студове и при спускане охлажда. Охлажда дори на празен ход ако стои повече време. Но парното си го има още от отлепянето на стрелката от нулата. Има поне 4 свещи , които греят антифриза. Това не е случайно.
        Ако няма парно, и аз бих нарочил термостат.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #49
          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

          Та някои и печки имат,че няма стопляне
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

            Да, версиите за северните страни имат фабрични мокри печки.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #51
              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Май никой в темата не се сеща за ППХ ,и какво става при него. Без един де.
              Напротив, сетили сме, нали за това повтаряме за спускане на скорост без газ - тоест гориво йок.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #52
                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Оф. Прочел съм. Просто когато мепесето е в кондиция ни преохлажда, ни прегрява (от каквото страда рд28т)
                Не знам какво сте прочели, ма ви казвам че миналата седмица явлението се получи при конкретни условия, а проблем с охладителната и отоплителната с-ми на МПС-то не е наличен. Дори се учудвам на водачи с опит как нямат усет за нещата и не са ли се сблъсквали с аномалии през шофьорския стаж.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Дори се учудвам на водачи с опит как нямат усет за нещата и не са ли се сблъсквали с аномалии през шофьорския стаж.
                  Поздрав,
                  Изключително деликатно съждение!
                  А Тя (аттсоневтсдерсоп) не пречи да се живее и не е порок!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Оф. Прочел съм. Просто когато мепесето е в кондиция ни преохлажда, ни прегрява (от каквото страда рд28т)
                    В голямата част от режимите, при които се ползва. И с уговорката, че прегряването е по-вредно, и мерките за предотвратяването му са по-сериозни.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                      Още веднъж.
                      Не съм имал кола, пък съм имал доста, на която температурата да спада под работна независимо от условията. Иначе да, в някакъв диапазон има флуктуации, на това е очевидно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Още веднъж.
                        Не съм имал кола, пък съм имал доста, на която температурата да спада под работна независимо от условията. Иначе да, в някакъв диапазон има флуктуации, на това е очевидно.
                        И аз. 23 години всякакви типове мотори, вкл. 3 броя КонОмрел.
                        Когато са били добре работещи термостатите, разбира се.
                        Човек се учи докато е прост!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Още веднъж.
                          Не съм имал кола, пък съм имал доста, на която температурата да спада под работна независимо от условията. Иначе да, в някакъв диапазон има флуктуации, на това е очевидно.
                          Слаб аргумент. А и помня, че не обичаш студа(там от една тема за палене без подгревни свещи)
                          И тия флуктуации са различно големи и различно се влияят от условията, а и различно се отчитат на таблото.

                          ПП: Аз съм имал, и имам такава кола. И то не една.
                          Дори сегашната ми барака с помпа-дюза, я карам да покаже в средата на термометъра за 5 до 7 минути при доста газ, оставям я на място с надуто парно и стрелката спада.
                          Последно редактирано от cecoa1; 06-01-19, 23:08.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Още веднъж.
                            Не съм имал кола, пък съм имал доста, на която температурата да спада под работна независимо от условията. Иначе да, в някакъв диапазон има флуктуации, на това е очевидно.
                            Да де, аз съм нямал, нали. От италианските фиат, ланча, алфа - в този ред, алфата дизел. Руска италианка - лада 1300, и то каква! Тойота, мазда и нисан от японските. Немския москвич - опел вектра, ама б. Френския сутиен. На тия съм им плащал данъците аз. Отделно колко съм карал - бмв-та не мога да им хвана бройката, всякакви модели и модификации, включително ай осем. Мерцедеси е- и ес- класи предимно, гл и г500, фаворит ми е повдигнат спринтер с двойно предаване, Ве6 дизел и 4-степенен автоматик. Колко места беше не помня, май 11 местен. ФауВе- та всякакви, ма най харесвам отново маршрутка - мултиван фоур моушън автоматик. Аудита колкото щеш. Ескалейд първа генерация, още какви ли не други, практически всичко. Без ферари, ламбо, ролс и бентли. Астън не съм карал, само се качих докато беше в един сервиз.

                            Та за флуктуациите съм на същото мнение, специфики има за всеки модел почти. И смятам, че във тази тема става въпрос именно за същото нещо, просто колегата се е попритеснил.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                              Не знам...това е...стигнахме до една крива круша и се въртим покрай нея в индианска нишка.
                              Ясно е, че става дума за конкретни условия. За да компенсират липсата на топла вода, съвременните дизели имат и подгревни свещи на водата. Има и Webasto. Това е ясно. Въпросът е ко праим ако ги няма. Става това че ако сме надолу по баира, температурата пада. На дизела преохлаждането не му е драма, освен дето шофьора и пътниците ще зъзнат малко. Ще потракат със зъби и тъкмо като свикнат, спускането ще свърши и после ще им е топличко. И това е ясно. Прегряването за дизела в нормалния случай обаче е "внезапна смърт". Заради което на пратика всичките са преосигурени откъм радиатор.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                                Аз съм имал такъв случай с мой обслужен автомобил,
                                при това не в студено време и по равно, но сега имам работа, а и не ми се пише.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X