Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Аморесьори

    Ако са отпред, би трябвало да има ограничители(тампони), спрямо които дължината и хода на мортисьорите трябва да са избрани така че те да не са ограничаващи окачването. Ако отзад, при омекнала пружина и дори без пружина при опрял на тампони заден мост амортисйора трябва да има запас от ход на сгъване. При разгъване ограничава амортисьора така или иначе.

    Иначе амортисьор с външен резервоар работи еднакво по цялата си дължина, стига да не е направен нарочно да работи различно, ама специално по тия не виждам поне външни белези за такива неща.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Аморесьори

      Имах предвид пружина , леко омекнала и амортесьорът работи в друг ржим.Пак си работи.Като кучето и котката са.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Аморесьори

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Имах предвид пружина , леко омекнала и амортесьорът работи в друг ржим.Пак си работи.Като кучето и котката са.
        При леко омекнала (мръднала стс сантиметър-два на някъде) няма чак такъв проблем. Виж при сериозно омекнала нещата стават други, ама тя така или иначе е за смяна. Той и амортисьора не е съвсем еднакъв през целия си живот.

        Истината е че за всака твърдост пружина могат да се намерят поне 3-4 варианта амортисьори, дето да работят, всеки с нюансите си в една или друга посока. Това от собствен опит след проби с общо 4 комплекта амортисьори при едни и същи показатели на окачването - жълти Monroe adventure, TrailMaster, FOX, FilchevShocks. Идеални няма измежду всичките - монрото са дръвчета, траилмастера са ми много мазни и люлеещи, FOX-а беше нещо между двете, последните общо езето засега най ми харесват - комфорта малко страда, но поведението спрямо моето каране е най-добро.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Амортисьори

          Така докладвам, не намерих на нашия роден пазар нищо което да съответства на мойте амове, затова нощес пътуват и 4-та за Казанлък, от там на там Филчев е на ход


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          08854467O8
          LZ1YDA
          Hundai Terracan 2.9 CRDI
          Suzuki Samurai 1.1

          Коментар


          • #20
            От: Амортисьори

            Амовете ремонтирани големи благодарности за Евгени Филчев, монтирах ги и сега все едно съм се качил на чужд джип, Евгени минаваш ли през Самоков винаги си добре дошъл БЛАГОДАРЯ


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            08854467O8
            LZ1YDA
            Hundai Terracan 2.9 CRDI
            Suzuki Samurai 1.1

            Коментар


            • #21
              От: Амортисьори

              Едва ли ще се счита за реклама, тъй като е полезно да съпоставяме цени. Та ми е интересно, колко излиза възстановяване на амове при Теракан? И в крайна сметка твоите от какъв камион се оказаха, разбра ли се? Или не са камионджийски?
              ....!

              Коментар


              • #22
                От: Амортисьори

                Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                Та ми е интересно, колко излиза възстановяване на амове при Теракан?
                Той да си каже, ама вероятно амовете са нови, а не възстановявани, тоест иде реч за смяна. Просто са правени по размер и захвати спрямо старите, понеже старите не бяха стандартните - Филчев може да ги направи с каквато дължина е нужно.

                А твойте пък надали имат нещо общо с неговите - мисля че спомена че и захвати и други неща са пипани.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Амортисьори

                  Аааа моя лифтнатия вече си има нови собственици....да му се радват с кеф. Аз взех цивилен фейслифт все още в напълно заводски вид...нооо понеже си е с оргиналните амове които отзад вече са поклекнали, ще има в перспектива смяна с камионджийски Та ще ми е интересно да чуя актуалните тенденции и варианти
                  ....!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Амортисьори

                    Напълно въстановени старите, те били офроуд амове слагали ги на джипки който се състезават пробвам ги тези дни и на най-стегнато и на най-отпуснато и съм много доволен евала сипа им масло, допълни ги с въздух, смени маркучите, ремонтира едната шпилка, и това в рамките на 3 дни.
                    Това от снимката са мойте.




                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    08854467O8
                    LZ1YDA
                    Hundai Terracan 2.9 CRDI
                    Suzuki Samurai 1.1

                    Коментар


                    • #25
                      От: Амортисьори

                      Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
                      ...допълни ги с въздух...
                      Азот.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Амортисьори

                        Да азот правилно


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        08854467O8
                        LZ1YDA
                        Hundai Terracan 2.9 CRDI
                        Suzuki Samurai 1.1

                        Коментар


                        • #27
                          От: Амортисьори

                          Впрочем гледах им сайта на тия. По-добре да го махнат, баси! Толкова мега-зле страница скоро не бях виждал.

                          ПП: За немско-английския иде реч. Италианския си е ОК, малко или много.
                          Последно редактирано от sparkybg; 17-11-16, 12:19.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Амортисьори

                            Зле е ама амовете са им добре, само че оная вечер някой реши да ми подреди джипката от вътре та стана интересно много


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            08854467O8
                            LZ1YDA
                            Hundai Terracan 2.9 CRDI
                            Suzuki Samurai 1.1

                            Коментар


                            • #29
                              От: Амортисьори

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Впрочем гледах им сайта на тия. По-добре да го махнат, баси! Толкова мега-зле страница скоро не бях виждал.

                              ПП: За немско-английския иде реч. Италианския си е ОК, малко или много.
                              +1, отврат !

                              Не намерих (а и не съм търсил) италианския, но ще го направя.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X