Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

    Здравейте колеги, става въпрос за Хюндая на детето, който е 2008г. и на 158х.км. оригинални.
    Кара се предимно градско, като само лятото за няколко дни се излиза на по-дълъг път и естествено дойде проблема с ДПФ-филтъра.
    Преди седмица и светна чека, на другия ден ми остави колата да я закарам на сервиз, но като я запалих сутринта ,чека беше изгаснал. Закарах я на диагностика и имаше записана грешка ,свързана с ДПФ-филтъра.
    Изчистихме грешката, покарахме колата 20/30 км. извънградско на по-високи обороти, за да се регенерира и така една седмица нямаше проблем, но до днес.
    Пак светна чека и сигурно ще я карам в сервиза да го регенерират принудително на място, което не бил добър вариант според някои майстори и можело да се прави 2/3 пъти.

    Та съществения въпрос е: Някой имал ли е такъв проблем на този модел, успял ли е да го реши - премахнал ли е въпросния ДПФ физически и софтуерно и има ли някакви проблеми след това?
    Евентуално ще съм благодарен и за координати и насоки за, сервиз/човек, който може да извърши тази интервенция.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

  • #2
    От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
    Здравейте колеги, става въпрос за Хюндая на детето, който е 2008г. и на 158х.км. оригинални.
    Кара се предимно градско, като само лятото за няколко дни се излиза на по-дълъг път и естествено дойде проблема с ДПФ-филтъра.
    Преди седмица и светна чека, на другия ден ми остави колата да я закарам на сервиз, но като я запалих сутринта ,чека беше изгаснал. Закарах я на диагностика и имаше записана грешка ,свързана с ДПФ-филтъра.
    Изчистихме грешката, покарахме колата 20/30 км. извънградско на по-високи обороти, за да се регенерира и така една седмица нямаше проблем, но до днес.
    Пак светна чека и сигурно ще я карам в сервиза да го регенерират принудително на място, което не бил добър вариант според някои майстори и можело да се прави 2/3 пъти.

    Та съществения въпрос е: Някой имал ли е такъв проблем на този модел, успял ли е да го реши - премахнал ли е въпросния ДПФ физически и софтуерно и има ли някакви проблеми след това?
    Евентуално ще съм благодарен и за координати и насоки за, сервиз/човек, който може да извърши тази интервенция.
    Руснаците ги дупчат т.е. пробиват по някоя дупка. Иначе ДПФ-а си е необслужваем и саморегенериращ се . Моя поне засега не дава признаци за проблеми.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

      Да четох го това по руските форуми, че се дупчел и нямало проблеми, но не познавам никой тук който да го е правил и да сподели дали е така.
      Иначе намерих хора които са премахвали на същия модел филтъра и гарантират ,че след това няма проблем.
      Ще поразпитам и ще се ослушам още малко, пък ще видя после какво предприема.
      Като за начало, мисля пак да я изкарам но за малко на дълго време и да покарам с по-високи обороти.
      Обмислям и вариант за машинно регенериране, но има много противоречиви мнения, та се чудя дали си заслужава даването на 140лв.? Все пак ако някой го е правил и има информация може да сподели.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #4
        От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

        Доста от хората, го премахват софтуерно, ако мапера е читав и кадърен, няма да има проблеми, след намесата му, доста от тях даже и гаранция дават на файловете, физически е най-малкия проблем В София има достатъчно хора, но ако не намерите, ще помогнем
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

          Да разбира се и благодаря за предложението.
          Ако се стигне до премахването ще пиша , но засега ще опитам по другите начини ако стане - все пак нали се борим за по-добра екология.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
            Да разбира се и благодаря за предложението.
            Ако се стигне до премахването ще пиша , но засега ще опитам по другите начини ако стане - все пак нали се борим за по-добра екология.
            Минах по този път, само че с kia sportage 2.0 crdi. За жалост все по- често започваше да задръства и да светва чека. Много важно нещо което трябва да знаете - каква точно грешка записва? Вариантите са няколко: задръстен дпф, неуспешна регенерация са основните. При втория вариант колата постоянно се опитва да регенерира, вдига разхода, и дори има риск да напълни картера с нафта. Та следете си по- често маслото.
            Аз лично си реших проблема с премахване и на дпф и на катализатор, и двете бяха доста задръстени. Софтуерно ми го махаха в сервиза на черни връх 65 (дават и гаранция за това което са пипали), а самия филтър изкормиха в емкомплект.
            След предаването на филтрите в една фирма която ги изкупува - цялата интервенция се върза около 150лв.
            Вече около 6-7к км нямам проблем, и разхода си дойде на мястото.
            Ако мога да помогна с нещо - на разположение съм.
            Поздрави.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

              Да полезна информация, като вече детето е инструктирано, да си гледа редовно маслото, за което благодаря.
              Чека на следващия ден пак си беше изгаснал, колата си вървеше нормално, не влиза в авариен режим или нещо подобно, но втория път грешката не съм я прочел, заради липса на време тези дни.Така и така е записана и до края на седмицата ще я закача пак на компютър , но със специализиран софтуер.
              Ще пиша допълнително.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #8
                От: Относно дизелов Hyundai Tucson и DPF филтър

                Ако няма с какво да я прочетете - звънни, аз имам едно делфи и мисля, че ще свърши работа.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X