Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

    Здравеите ,колеги .Отново имам питане свързано с задния диф.(аман от ремонти).Значи при пускане на съединителя по рязко се чува едно дън от задния диф.Сених кръстачки както на преден така и на заден кардан (компект) ама удара остана.Качих джипа на канал и когато го лашнах напред и назад се чува дън някъде отвътре на прасето и има малък луфт между кардан и диф.Маистора няма идея какво е и за това реших да попитам отново по знаещите на какво се дължи това и дали е нормално.Маслото на задния диф е сменено (преди да го сменя вътре имаше около 1-1.5литра)а след това побра точно 3л.И си мисля да не би да се е пре..ло нещо ДИФА е ЛСД- работещо.МОЛЯ за съвет.БЛАГОДАРЯ.

  • #2
    От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALOPER 2.5TDI

    Първо погледнете предните тампони на пушките.Като дадат фира,пушката бие в конзолата,и звука е неприятен!Пък после,ако не е от тях,ровете по дифа!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALOPER 2.5TDI

      Потвърждавам тампони на носещите греди на моста.И моя мост тупка при рязко пускане на съеденителя .И аз си мислех дифа ама не ,даже на моя имаше балансиращ тампон на него ама замина в коша .Тест на канал с още един човек да симулира тръгване и някой долу да гледа. Тампоните са 6 за двете страни /сменяй всички да ти е мирно селото/.
      И мене ме чака същото ама сега е студ , на пролет.
      Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALOPER 2.5TDI

        Благодаря колеги ще ги сменям тея тампони и дано се оправят нещата.

        Коментар


        • #5
          От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALOPER 2.5TDI

          Е, все пак нека се провери от къде е звука и тогава. Така ако се сменя наред докъде ще стигне.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALOPER 2.5TDI

            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
            Е, все пак нека се провери от къде е звука и тогава. Така ако се сменя наред докъде ще стигне.
            Туп , или чък - татс дъ квесчън Много си прав , Зоро.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

              Писах да погледнат,не да сменяват! Ама ако е набрал инерция .......!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

                Да и аз така прочетох.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #9
                  От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

                  Здравейте ,колеги .Значи при оглед на тампоните на вид изглеждат добре и майстора и аз ги погледнахме.ЧукаНето се чува както писах,някъде вътре в задния диф.При лашкане на автомобила (аз бях отдолу в канала) чукането се чува там където влиза задния кардан в прасето.някъде отвътре.Чукане има и когато карам по инерция и минавам неравности.Някакви смислени идеи . БЛАГОДАРЯ
                  Последно редактирано от bpenchev; 04-02-14, 18:59.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

                    Я кажи дали си спомняш това блъскане имаше ли го преди да смениш маслото в дифа.Ако трябва трябва намали количеството на маслото до 2 литра пробвайте пак.Какво е маслото?Със старото имаше ли проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чува се удар от задния диференциал HYUNDAI GALLOPER 2.5TDI

                      Трудно се диагностицира диф от разстояние.Но,ако сте сигурни че удара идва от там,то е много вероятно да се налага ремонт,който,ако майстора не е правил подобен,е много вероятно да е скъп и дълъг и свързан с късане на нерви...За такъв тип ремонт са необходими и някои специализирани инстумента.
                      Абе я ми звънни 0885 477 440.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        Здравейте. Колко зъба има задния деференциал? Моят джип 2.5 дизел 98 година извадих деференциала и е с 39 зъба, след което купихме друг, но той е със 37 зъба

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X