Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем Галопер загрява...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем Галопер загрява...

    Здравеите колеги от 3 дни съм собственик на Галопер 2.5 тди.До тук добре.След регистрацията в кат си тръгнах към вкъщи и спирам пред нас и изхвърли водата като стрелката си беше точно между дете точки.Закарах го до едно приятелче да провериме дали духа гарнитурата с някакъв уред ,мерихме го три пъти и показва че всичко е ок.После стигнахме до виското оказа се че от него идва белята(перката я задържах с ръка).Смених виското сега си върти перката идеално.Обезвъздуших системата .Оказа се че и датчика е преебан и показва грешно.Вече сме и с нов датчик,но не всичко свършва тук.Днес го подкарах малко по гората и след малко каране по баирите пак започна да вдига градусите и започна да ври в разширителния съд и в радятора.Маркучите ги надува нормално незнам вече какво да го правя.Утре мисля да свалям радиатора да видя дали не е запушен.

  • #2
    От: Проблем Галопер загрява...

    Здрасти,виж има подобна тема в раздела,там някъде в темата има мой клип,как се проверява дали надува гарнитурата,мисля че я имаше и в митсубиши раздела,относно проблема ти,ще загрявя ако виското не работи и се движиш в задръстване или на място след продължителен пробег,в движение виското почти не взема участие,гледай термостат ,виж кога отваря големия кръг , водна помпа,в общи линии си личи като загрее изкарва ли топъл въздух от радиатора,промивай всичко и едно по едно ,по метода на отпадането,галопера е добра машина и съм сигурен че ще решиш проблема !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Проблем Галопер загрява...

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...=110364&page=2

      Ето ти го клипа !Всичко става ясно откъде да откачиш и къде да сложиш ,не трябвало да има балончета !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем Галопер загрява...

        Първоначално публикуван от lubeto Преглед на мнение
        Здравеите колеги от 3 дни съм собственик на Галопер 2.5 тди.До тук добре.След регистрацията в кат си тръгнах към вкъщи и...
        Тия са станали баси факирите!
        Ясна е работата - главата долу.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем Галопер загрява...

          +1.Нито е гадател,нито звездоброец.Диагнозата е:Питайте тука преди да се набутате на продавача.Андро,не са никакви царе,а обикновени циганье.Техниката не моеж я измами-само купувача!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем Галопер загрява...

            Колега маи всички от изброените работи ги направих тези 2 дена.Маи остана само последното-ГЛАВАТА ДОЛУ,ама кво да се прави да се надявам после да ме слуша Само борсаджията да се надява да не го стигнат клетвите ми...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем Галопер загрява...

              Първо се увери че главата е за сваляне,казваш че не надува
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Проблем Галопер загрява...

                То маи само това остава.Термостата е читав,виското е ново,ел перката на климатика я смених и при пусната и ел. перка пак загрява.обезвъздушена е системата,на радяторчето на парното парат и двата маркуча,капачката на радятора е нова.Забелязах че е сваляна главата всички гарнитури са нови може би не е направена как трябва.Друго не остана.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем Галопер загрява...

                  А може и да е спукана главата,увери се че първо надува и действай,инъче сваляш главата и носиш за проверка,после шлайф и нова гарнитура.....Ако гарнитурите са нови едва ли някой ще си позволи да не пусне няколко десети от главата,в смисъл друго няма къде да сбърка освен ако е попаднал на някой квартален майстор......сценария е лош май,а Андро може и да се окаже прав !


                  п.п
                  Сещам се за един случай преди 15 години,сменям гарнитура на главата на ладата,понеже нямах под ръка динамометричен ключ стегнах горе долу....и малко след като приключих дойде динамометричния,оказа се че съм ги стегнал на 22 кг.Колегата вика ...аааааа така не, и ги разви болтовете и после на 12 кг...след 2 дни духна новата гарнитура,после пак на ново и после нямаше проблем !Това само във връзка с възможните грешки !
                  Последно редактирано от Roninn; 08-09-12, 20:33.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем Галопер загрява...

                    Проблема е решен.Чисто нова (оригинална)капачка на радиатора и всичко е 6.Първата капачка където я бях взел не е имала нищо общо с оригиналната,както и тази която е била на колата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем Галопер загрява...

                      Радвай се че е малкият дявол и газ по баирите. Успех.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем Галопер загрява...

                        От 2 дена като се прибера от работа е само на тест по гората. От събота ще сме и с антифриз вече че още е с вода нали си я изхвърляше постоянно

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X