Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за круиз конторл Santa Fe 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за круиз конторл Santa Fe 2008

    Здравейте,
    От няколко дни съм собственик на Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI 2008. Имам следния проблем: Когато включа круиз контрола, на таблото светва "Cruise". В книжката на колата е описано, че след като светне индикатора "cruise" и скоростта на автомобила е по-голяма от 40 км/ч, за да се зададе скоростта се натиска бутон "Set". Тогава трябва да светне на таблото индикатор "Set". За съжаление при мен този индикатор не светва и нищо не се случва. Пробвал съм го с над 80 км/ч на 5-та скорост. Дали някой е срещал такъв проблем? Дали има предпазител за круиз контрола?

  • #2
    От: Въпрос за круиз конторл Santa Fe 2008

    Провери си бушоните при двигателя. На долната страна на капака е описано кой бушон за какво е,провери ги всичките.
    Кой от двата индикатора не светва- CRUISE или SET?

    П.П. Не пускай по три теми за едно и също. Появяват се по-бавно защото си "нов".
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за круиз конторл Santa Fe 2008

      Извинявам се за пускането на няколко теми
      Не светва "SET" но сега уикенда ходих до боровец, и понякога не иска да се включи и индикатора "CRUISE" Имам чувството, че нещо е откачено или че не дава контакт, но май по-добре да отида в сервиз

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за круиз конторл Santa Fe 2008

        Аз залагам на бушонче,в краен случай някой куплунг на волана. За да работи круиза ,трябва да си поне на 4-та скорост и над 50км/ч. Има определени ситуации при които изключва сам- ако скоростта падне с 10км/ч под зададената (изведнъж се появява голям баир например) ,но ти щом дори не успяваш да го включиш...
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за круиз конторл Santa Fe 2008

          Причината за този проблем е един лентов кабел който стои зад волана ,той е навит като пружина и прави оборотите които прави и волана съответно се износва!Сменил съм поне 10 такива.Ако не смени скоро ще почне да губи комуникация и с други бутони на волана.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X