Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    Павле ... описАл си го доста цветно и широкоекранно, а телефона ми е Нокиа 3310, та не разбрах нищо
    Добре че компа ми е Правец 16, та горе/долу схванАх.

    Таа ... с директен пауър работи, а от копчетата неще, а?!

    Ми разглобИ всички копчета, изчистИ ги (събират нагар около "пъпките", на моите даже пластмасата беше се разтопила, и пречеше на контактите), напръскай всички видими куплунги с контакт-спрей.

    Като натиснеш копчетата чува ли се нещо - цъкане, жужене?!
    Ако да:
    - първо - водачите на стъклото (разбирай уплътненията в рамката) имат навика да събират гняс и стъклото спира да се движи нагоре (оттам и нагар и топене на контактите в копчетата). Надолу си се движи, щото тежестта на стъклото помага на моторчето.
    - второ ... понеже вратите ни са уплътнени "пЪрфектно", редуктора на моторчето, и той има навика да събира гняс и ръжда. И тоя съм го ял (започна се с трудно движение на стъклото, и се стигна до отказ), до такава степен, че се принудих да разменя моторчетата на предна лява (при мен НЕшофьорска) и задна дясна.
    И-и-и-и Тенкю за бързия отговор бре!Разбрал си ма мноо-о-ого-о-о правилно!Нали си бугарин бре!Възможно е да са нагорели клемите за нагоре,т.е. за затваряне на стъклото.Движи си се мазно и плавно,пък и докато го отварях аз се омазах с грес до ушите.Така,че подвижните механизми са му смазани добре.Чудно е защо не можах да го вдигна/ей-й-й как звучи,не можах да го вдигна/ от моя бутон.Дали имат връзка помежду им?

    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
    Щом като не сработва и от двата бутона, най-вероятно имаш прекъснати кабели, в снопа където влиза във вратата.
    Изолацията на самите кабели обикновено не е нарушена, но от многото отваряне/затваряне, прекъсват жичките.
    Виж и буксите да не са клеясали и да не правят добър контакт.
    Емич,може да се окажеш прав.Туй от опит ли го споделяш и по логика,защото тогава възниква у мен друг въпрос.Ако е от прекъснат кабел!Добре!Ама тогава не би ли трябвало само от моя бутон да не мога да го вдигна,неговия да си работи.В същото време свалянето/на два пъти,досвалянето втория път показва че до него идва ток,до моторчето,но само за надолу.ба ли го в японеца как ги е свързал двата бутона и сега като отказва единия успоредно с него да отказва и другия.
    п.п.Не се сетих да го сваля стъклото от моята страна,от моя бутон да видя дали праща ток за надолу,ама ще го гледам някой ден.И ще пиша какво е.
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Чекай ... чекай ... е те това
      Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
      ... Натискам и този от шифорската врата,нали и там има ... защо от моята врата не можах да го вдигна... от моя бутон на шофьорската врата. ...
      ме хвърли в размисли

      За кое от трите ти японски МПС-та говориш?!?!?

      На Койота не знам, къде са му копчетата?!
      На Нисана са на ШОФЬОРСКАТА врата!
      На CR-V-то копчетата са на ТАБЛОТО, а не на шофьорската врата!

      Както и да е ...
      Не знам, къде е модула за управление на стъклата, но и на трите коли на копчетата при шофьора имаш едно бутонче "MAIN", което спира тока на копчетата на всички врати, освен на шофьорските копчета.
      Значи ... пауъра за трите пътнически врати "минава" през твоите (шофьорските) копчета, нали?!
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        Павле, от опит ти го казвам / обаче свързан с две други коли/.
        Като се наместят жичките работи /обикновено като отвориш вратата усукаш леко снопа и бутоните сработват/.
        Не ме питай колко пъти съм разглобявал, разпоявал, чистил пластини и обратно и на копчето и на модула на шофьорската врата /особено на Есперото / докато хвана прекъснатата жичка която външно си е здрава.
        Интересното беше, че бутона на вратата работеше при сваляне на стъклото, но не искаше да го качва. Същото се получаваше и от модула на шофьорската врата.
        Е при теб може и да не е това, но го имай в предвид, пък и пробвай като отвориш вратата, натисни копчето и започни леко в различни посоки да натискаш снопа с кабелите, които влизат във вратата, направи ли и минимален опит да тръгне, значи е там проблема.

        п.п. Пробвай също и със снопа кабели, на шофьорската врата.
        Последно редактирано от emicha1; 19-06-14, 16:36.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Чекай ... чекай ... е те това
          ме хвърли в размисли
          За кое от трите ти японски МПС-та говориш?!?!?
          На CR-V-то копчетата са на ТАБЛОТО, а не на шофьорската врата!
          Уеуе-е-е поусруахсе!Вярно Краси,ами като вчера карах Тойотата да и сменям гумите,че чак сега ми остана време-зимните, нормално е да пиша за вратата да са еба в тиквата.И на Нисана са на вратата.Нашите ВЕРНО са на таблото...е та за тези на таблото става въпрос.Ей-й-й много бира ми се събра.Айде идвай в България да .
          Незнам,ще проверя този паур,ама така като гледам на Емича най правдоподобно и симптоматично ми изглежда да е.
          Понеже не ви събрах с цитата на едно място/сори/ще допиша на Емича.
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
            Павле, от опит ти го казвам
            докато хвана прекъснатата жичка която външно си е здрава.
            Интересното беше, че бутона на вратата работеше при сваляне на стъклото, но не искаше да го качва. Същото се получаваше и от модула на шофьорската врата.
            п.п. Пробвай също и със снопа кабели, на шофьорската врата.
            Емич,може да си прав,еле последното което ме подсети-значи само за инфо.Като ми слага алармата,алармаджията ми я върза за плафона на моята шофьорската врата и тогава ряза жичките на тази врата.В смисъл с една лампичка и макетно ножче с друга жичка към него и така прерязвайки леко обвивката-изолацията на кабела с макетното ножче достига до металния кабел и прави маса връзка и лампичката светва и разбира коя жица му трябва.Та освен че на тези жици е правена тази маниполация,след време незнам причините, та след два месеца ми нагоря бялата букса на вратата моята шофьорската и като отидох този идиот ме изгони да не гледам и взел,че отрязал целия сноп и оголвайки и увивайки жичка срещу жичка/без да ги запоява/ възстановил захранването между кабелите.мисля,че съм писал за това в темите,ама не се сещам в коя.Та сега двете букси са у мен мъжкото и женското,така както са си полни с изолационна грес и нагоряли две "крачета".Дали па сега от моята врата пак не се е прекъснала някой жичка...????
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              ...Дали па сега от моята врата пак не се е прекъснала някой жичка...????
              По-скоро НЕ.

              По пътя на логиката (не съм гледал схемите) от модула на таблото към шофьорската врата би трябвало да отиват само кабелите за нейното моторче.
              Значи, ако има прекъснат кабел го търси в пътническата врата.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                По-скоро НЕ.

                По пътя на логиката (не съм гледал схемите) от модула на таблото към шофьорската врата би трябвало да отиват само кабелите за нейното моторче.
                Значи, ако има прекъснат кабел го търси в пътническата врата.
                Прав си!Има логика!Трябва малко да се съсредоточа,но друго си е обсъдено с приятел.Ще го дира тези дни,като спре малко да вали,че ни удави тука-разбра ли за Варна какво става!то ,че в Англия сте свикнали на дъжд,ама тука Ви задминахме!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  Виж сега ... не казвам, че Емича не е прав ... обаче преди да разглобиш вратата, започни с по-лесното.
                  Отвори модула на таблото.
                  Както казах, и аз имах проблем с моторчето на пътническата врата, също като при теб отказа да се вдига.
                  Разглобих модула, и вътре направо беше стопена пластмасата около контактните пластини. Изчистих всичко и заспа ... за известно време.
                  Когато отказа пак, вече разглобих пътническата врата (предна лява), и установих причината да се топи ключа - гняс и ръжда в редуктора на моторчето ... непоправимо.
                  Размених моторчето с това от задна дясна врата ... и тетака.

                  п.п.Верно ни задминахте ... тук не е валяло повече от 2 седмици
                  Умря ми английската ливада ... добре че е само 30 квадрата, та от няколко дни я пръскам с маркуча
                  Последно редактирано от krasi-mir; 20-06-14, 10:31.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Разглобих модула, и вътре направо беше стопена пластмасата около контактните пластини. Изчистих всичко и заспа ... за известно време.

                    п.п.Верно ни задминахте ... тук не е валяло повече от 2 седмици
                    Умря ми английската ливада ... добре че е само 30 квадрата, та от няколко дни я пръскам с маркуча
                    Ок!разбрах те!Ма найш ко се сетих сега-нали имаше преди време и тема и проблеми,че съществувал потенциален риск Ханда да се самозапали от греене контактите на ел.стъклата и бяха изтеглили една камара Хонди тогава нови,па да не би вее-е-ерно това да е проблем!Баси!

                    п.п.Ай-й-йде бе!изсъхна?
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Ти да видиш ... казвам ти ... като пусна косачката и рупа, се едно че меля връшини

                      п.п. Може ли да сменим бирата с боза (само такъв алкохол употребявам), и да го отложим за зимъска, че тва лято ми се очертава без холидей
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                        Ти да видиш ... казвам ти ... като пусна косачката и рупа, се едно че меля връшини

                        п.п. Може ли да сменим бирата с боза (само такъв алкохол употребявам), и да го отложим за зимъска, че тва лято ми се очертава без холидей
                        До-о-обре!Поздравявам те с новата песен"Аз съм дърта пияница,пия боза със баница....."
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Когато отказа пак, вече разглобих пътническата врата (предна лява), и установих причината да се топи ключа - гняс и ръжда в редуктора на моторчето ... непоправимо.
                          Стъклото на предна лява врата едвам едвам издрапва догоре. Пръсках с WD40 и силиконова грес навсякъде де има триене, както и водачите със силиконов спрей за уплътнения ама за това не се бях сетил.
                          При дъжд явно там успява да влезе вода или най-малкото влага и в комбинация с прахта ...
                          Павле, като му намериш колая на тока виж после ако ти върви тегаво нагоре освен всичко друго дето е коментирано тук да си регулираш и луфта на водещите лайсни!
                          п.п. И виж са организирай за по бира ...
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                            да си регулираш и луфта на водещите лайсни!Дообре!!!!
                            п.п. И виж са организирай за по бира ...
                            Днеска е слънчево,ша язда маторя!Крайно време е да се видим!
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              Нa моето Хр-в стъклото се свaля и вдигa aвтомaтично, че и огледaлaтa се прибирaт.

                              Коментар


                              • От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Първоначално публикуван от 5 GTT Преглед на мнение
                                Нa моето Хр-в стъклото се свaля и вдигa aвтомaтично, че и огледaлaтa се прибирaт.
                                А-айй-де бе!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X