Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V Клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: CR-V Клапани

    Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
    Маркучлетата ..,до колкото си спомням са 2(две),едното на клапанчето за картерните газове и другото пак нещо такова.. и отива в маркуча м/у филтъра и колектора...-закачени са.... Сега...,да ви кажа.. нещо много важно..(на всички съпричастни към моя проблем),непосредствено преди регулирането на клапаните смених летните със зимни гуми-Мишелин Алпин-4х4,които въпреки еднаквия размер с летните(205/70/15),ми изглеждат някакси по големи(дали заради по-големия грайфер),та... дали гумите нещо.. не ми правят номера... Възможно ли е..,заради "по-агресивния" грайфер колата да е по мудна...(те сигурно са и по-тежки)..!
    Колега ,случайно и мойте зимни гуми, са като твойте /марката и модела/ ,но са -/ 215/65/16/-2ра ген./ !
    Трябва да ти кажа ,че като ги сложих /вече втора зима/ усещам голяма разлика в динамиката и поведението на колата , сравнена -когато е с летните гуми!
    Върви си пак толкова -като скорост, но някак си я усещам по-мудна и бавна при ускорение!
    И да, доста по-тежки са ,а и грайфера е по-агресивен и затова усещането ти е такова ,както и при мен!

    А за клапаните, Слави не си много прав /че неможе да е от тях/, макар да си ги регулирал много точно!
    При всяко пипане на клапаните /регулиране -дори минимално/ ,трябва да се мине известен пробег км. ,за да могат да си се напаснат към леглата /дори и да не се шлайфани-надявам се знаеш защо!
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #62
      От: CR-V Клапани

      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      Всичко ще си кажеш ама ква втора ламбда сонда бре, тая кола е с една сонда, еле пък ваща да е с две като е 147 коня, ама лично много се съмнявам
      И защо си набедил ламбда сондата, ти ли беше показал че с проверка на чека давало грешка ламбда сонда или пак бъркам някои друг колега. Втулката с какво ще помогне на сондата като само ще промени чувствителноста и и ще омаже още повече нещата ?
      Еми...,точно тука във форума(или в другия Хонда-форум) срещах такава тема,дето се разискват тези работи...,с премахването на катализатора и че се слага втулка на втората сонда за да не ебава компютъра... Не че ми стана ясно за какво става въпрос,но щом колегите с опит го препоръчват,смятам да го направя... Днес направих диагностика с "кламера",понеже следобяд пак ми светна чека(време му беше) и показа грешка №45(бедна или богата смес..,защо кода е един..да му се чуди човек..). Изчистих грешката и бегом при стругаря...,втулката вече е готова и утре около обяд(като се вдигне мъглата),смятам да я монтирам..,ще има ли някакъв ефект ще ви кажа "когато му дойде времето".
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #63
        От: CR-V Клапани

        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
        Колега ,случайно и мойте зимни гуми, са като твойте /марката и модела/ ,но са -/ 215/65/16/-2ра ген./ !
        Трябва да ти кажа ,че като ги сложих /вече втора зима/ усещам голяма разлика в динамиката и поведението на колата , сравнена -когато е с летните гуми!
        Върви си пак толкова -като скорост, но някак си я усещам по-мудна и бавна при ускорение!
        И да, доста по-тежки са ,а и грайфера е по-агресивен и затова усещането ти е такова ,както и при мен!

        А за клапаните, Слави не си много прав /че неможе да е от тях/, макар да си ги регулирал много точно!
        При всяко пипане на клапаните /регулиране -дори минимално/ ,трябва да се мине известен пробег км. ,за да могат да си се напаснат към леглата /дори и да не се шлайфани-надявам се знаеш защо!
        Ок..,разбрах те,ще изчакам известно време да улегнат клапаните...,докато се позанимавам с чек-лампата... и след една седмица отивам пак на "тестовата отсечка"...
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #64
          От: CR-V Клапани

          А ти видя ли че имаш сонда след катализатора????? щото аз съм почти убеден че нямаш верно че говоря на изуст ама съм на 90% сигурен че имаш само една сонда и тя е преди катализатора.
          Емич не виждам какво напасване може да има на клапаните само заради това че са регулирани и да кажем хода им е променен с 3-4 стотни, леглата и клапаните са си все същите Единствено такъв кофти ефект във вървенето може да има ако чичката е оставил много големи хлабини и е спънал колата по тоя начин, но като знам къв ход има един клапан едва ли дори да ги е объркал с 10 стотни може да спъне толкова колата. Виж ламбдата е способна на чудеса в тва отношение
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #65
            От: CR-V Клапани

            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
            А ти видя ли че имаш сонда след катализатора????? щото аз съм почти убеден че нямаш верно че говоря на изуст ама съм на 90% сигурен че имаш само една сонда и тя е преди катализатора.
            Колкото и да не ми се иска..,имам и то не "температурен датчик",както е при някои 128-коньови...,а истинска втора л.сонда, намираща се в задния край на катализатора(в случая резонаторното гърне). Абе ще слагам утре втулката пък каквато ще да става..
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • #66
              От: CR-V Клапани

              Баси, модерна кола, я за тва гори 200 грама по малко от 128 хем е по мощна Аи пиши кво е станало дано се оправи, ако да, ще съм научил още нещо полезно за втулката
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #67
                От: CR-V Клапани

                Ааа, Слави ще се наказваме , как не виждаш какво улягане /напасване/ има при регулиране на клапаните!?!
                Няма да се учиме сега де! На всички коли които съм имал и съм регулирал клапаните,винаги първоначалния ефект след интервенцията е бил леко отрицателен и в последствие се оправят!
                А да не говориме ,че много зависи и кой ги регулира,как ги регулира ,как ги стяга , дали ги проверява след това /че само при затягането им/ може да избяга регулировката им, а пък ако има и някакво износване ,вкопаване и т.н. - винаги може да се получи обратен ефект!
                А ако са регулирани перфектно и затварят идеално, а сигментите са заминали /компресията е зле/-също се получава негативен ефект-пак ли не виждаш защо!
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #68
                  От: CR-V Клапани

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  Баси, модерна кола, я за тва гори 200 грама по малко от 128 хем е по мощна Аи пиши кво е станало дано се оправи, ако да, ще съм научил още нещо полезно за втулката
                  Задължително ще докладвам...,а на гумите и на клапаните съм им измислил една изненада,на един приятел летните гуми са му на отделни джанти и са същите като мойте(с една идея по-грайферни),та съм решил да ги сложа на мойто CR-V и да тествам вървежа ...!
                  Последно редактирано от vadoiv; 26-11-12, 20:19.
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • #69
                    От: CR-V Клапани

                    Емич не знам бъзикаш ли се или не, ама ако ще трябва да се учим съм готов да науча какво точно се препасват клапаните след като са регулирани
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #70
                      От: CR-V Клапани

                      Оф пак ше лягам отдолу довечера май. Аз що си мисля, че нямам втора сонда пък съм с едрия двигател. Между другото колега vadoiv според мен няма да има ефект от усилията с втората псевдо сонда щото така или иначе ще си регистрира бедна смес още първата. Тука работата е за регулиране на сместа от което неизбежно ще се вдигне разхода. Но това един свестен газаджия би трябвало да ти го е казал, а аз почвам да се съмнявам в първото щом е отсякъл, че като светне лампата нямаш грижи и можеш да я изтърбушиш дори.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • #71
                        От: CR-V Клапани

                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        Ааа, Слави ще се наказваме , как не виждаш какво улягане /напасване/ има при регулиране на клапаните!?!
                        Няма да се учиме сега де! На всички коли които съм имал и съм регулирал клапаните,винаги първоначалния ефект след интервенцията е бил леко отрицателен и в последствие се оправят!
                        А да не говориме ,че много зависи и кой ги регулира,как ги регулира ,как ги стяга , дали ги проверява след това /че само при затягането им/ може да избяга регулировката им, а пък ако има и някакво износване ,вкопаване и т.н. - винаги може да се получи обратен ефект!
                        А ако са регулирани перфектно и затварят идеално, а сигментите са заминали /компресията е зле/-също се получава негативен ефект-пак ли не виждаш защо!
                        Я дай още малко инфо бе колега! Понаучи ни моля ти се малко. И на мен не ми стана много ясно от къде идат тези ефекти. Ама малко по нАучно ако може - с причинно следствени връзки. Че някой ще вземе да прочете темата и да вземе всичко за чиста монета ... аксиома така да се каже.

                        По нагоре някой изтърси още една дивотия не ми се търси сега. Та ако се остави голям луфта на клапаните ... това не може да влоши работата на мотора от към мощност. Само ще се чуват клапаните много и може да допринесе за по-бързото износване на вал, кобилици и клапани.

                        Изобщо предлагам да четем и мислим преди да пишем тука. Това не е чалга форум хора.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #72
                          От: CR-V Клапани

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Я дай още малко инфо бе колега! Понаучи ни моля ти се малко. И на мен не ми стана много ясно от къде идат тези ефекти. Ама малко по нАучно ако може - с причинно следствени връзки. Че някой ще вземе да прочете темата и да вземе всичко за чиста монета ... аксиома така да се каже.

                          По нагоре някой изтърси още една дивотия не ми се търси сега. Та ако се остави голям луфта на клапаните ... това не може да влоши работата на мотора от към мощност. Само ще се чуват клапаните много и може да допринесе за по-бързото износване на вал, кобилици и клапани.

                          Изобщо предлагам да четем и мислим преди да пишем тука. Това не е чалга форум хора.
                          Жоре ,мойте уважения към теб, но не обичам ехидните подмятания!
                          Не си споменал за кой точно ефект те интересува, но ако е за това:
                          А ако са регулирани перфектно и затварят идеално, а сигментите са заминали /компресията е зле/-също се получава негативен ефект-пак ли не виждаш защо
                          то съм го написал ,това в скобата не си ли го видял?
                          Научно ли искаш да ти кажа ,какво става с процеса на пълнене,сгъстяване,горене и изпускане и от там, ефекта на вървене и мощноста на колата ,когато имаш перфектна глава /клапани/ и издухан двигател и сегменти!?!И аз като Слави питам-ти бъзикаш ли се?
                          Слави , предполагам си виждал /вкопани/клапани ,а и такива които не лягат и затварят плътно /чело -легло/?
                          Е ,като ги регулираш само тези клапани ,смяташ ли, че постигаш нещо -щото аз мисля, че не , става точно обратното!
                          Отделен е въпроса,ако има износени и Как -клапани, водачи, вал,кобилици ,пулове,повдигачи /според вида двигател/ и клапана има ход само нагоре-надолу,а не се върти при работа-или и това не знаеш че прави?

                          За това имах в предвид ,че не си прав като казваш, че не може да е от клапаните ако са регулирани правилно!
                          Регулирай ги колкото искаш точно,ако не затварят правилно-ефект няма!
                          А и за улягането /напасването/: нали знаеш ,че всяко нещо което е работило и го бъзнеш малко,му трябва известно време да си влезе в ритъм!
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #73
                            От: CR-V Клапани

                            А ако са регулирани перфектно и затварят идеално, а сигментите са заминали /компресията е зле/-също се получава негативен ефект-пак ли не виждаш защо
                            - Това го чета няколко пъти и не мога да го вържа с темата. Говорим си че реглажа на клапаните не влияе на вървенето до толкова че колата на колегата да умре. И най- вече си говорим че на клапаните след реглаж няма кво да се напасват. Един сдухан мотор с нерегулирани клапани няма как да е по добре от същия мотор с регулирани клапани

                            Слави , предполагам си виждал /вкопани/клапани ,а и такива които не лягат и затварят плътно /чело -легло/?
                            Е ,като ги регулираш само тези клапани ,смяташ ли, че постигаш нещо -щото аз мисля, че не , става точно обратното!
                            това също не е обяснение на върпоса какво има да се напасват клапаните след реглаж. Ако регулирам клапани които не затварят добре ква е причината да стане по зле, те така или иначе не си затварят добре, тва че ще им отпусна хлабина с кво ще им навреди?

                            Отделен е въпроса,ако има износени и Как -клапани, водачи, вал,кобилици ,пулове,повдигачи /според вида двигател/ и клапана има ход само нагоре-надолу,а не се върти при работа-или и това не знаеш че прави?
                            това пак нищо не доказва с какво регулирането на клапаните ще доведе до последвало напасване.

                            За това имах в предвид ,че не си прав като казваш, че не може да е от клапаните ако са регулирани правилно!
                            пак казвам не може да е от клапаните ако са регулирани правилно!!!

                            Регулирай ги колкото искаш точно,ако не затварят правилно-ефект няма!
                            регулирането не се прави за да накараш клапана да вземе да затваря правилно, регулирането се прави за да му дадеш възможност да поема температурните разширения и да не остава отворен когато е в оптимална темп.

                            А и за улягането /напасването/: нали знаеш ,че всяко нещо което е работило и го бъзнеш малко,му трябва известно време да си влезе в ритъм!
                            Все едно да кажеш че като смениш основни и биелни лагери на буталата ще им трябва време да се напаснат към цилиндрите

                            Емич измумяваш ме някои път, сигурен ли си че по малкия ти брат не влиза и не пише понякога от твоя профил
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #74
                              От: CR-V Клапани

                              Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                              Оф пак ше лягам отдолу довечера май. Аз що си мисля, че нямам втора сонда пък съм с едрия двигател. Между другото колега vadoiv според мен няма да има ефект от усилията с втората псевдо сонда щото така или иначе ще си регистрира бедна смес още първата. Тука работата е за регулиране на сместа от което неизбежно ще се вдигне разхода. Но това един свестен газаджия би трябвало да ти го е казал, а аз почвам да се съмнявам в първото щом е отсякъл, че като светне лампата нямаш грижи и можеш да я изтърбушиш дори.
                              Не знам...,аз вече поставих втулката,изчистих грешката.. и сега карам,пък ще видим след около три дни ще светне ли чека.. и дали грешката ще бъде същата.. М/у другото ти как познаваш..,че грешката е "бедна смес".., а не богата..,като кода на грешката №45 е един... Аз знам един начин със свещите, но мойте като ги проверявах преди една седмица си бяха добре..(аз даже се чудя дали да ги сменявам със DENSO,както бях решил,понеже не се знае на колко км. са). И..,още нещо.. , защо мислиш че първата л.сонда е виновна..,тя нали е пред катализатора и с него и без него мери едно и също..(според мен де..) Скоро ще имам информация...(ако трябва и на първата сонда ще сложа дистанцираща втулка,поне става за 10-минути) .
                              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                              Коментар


                              • #75
                                От: CR-V Клапани

                                Не бе Слави, имам сестра хахаха!

                                Все едно да кажеш че като смениш основни и биелни лагери на буталата ще им трябва време да се напаснат към цилиндрите
                                Прав си ,но първо лагерите ще улегнат към коляновия вал ,пък после другото,колкото и незначително да ти се струва!

                                регулирането не се прави за да накараш клапана да вземе да затваря правилно, регулирането се прави за да му дадеш възможност да поема температурните разширения и да не остава отворен когато е в оптимална темп
                                И тук си прав ,но се постига и точния момент, на отваряне и затваряне на горивната камера,щото ако си ги оставил с по-малка,или по-голяма хлабина ,при темп.разширения има опасност да остават отворени или затворени!

                                пак казвам не може да е от клапаните ако са регулирани правилно!!!
                                Абе Слави,може бе-горе луфтовете си ги направил точни ,а долу чело-легло не затваря поради неправилно износване ,вкопаване, прегорели кл.,нагари и... ,това имам на предвид през цялото време!КЛАПАНИТЕ ако не затварят ,а изпускат оказват влияние на вървежа на колата!Ще пробвам така:Знаеш, че челото и леглото трябва да контактуват на 360гр.,допусни, че клапана поради някаква причина при работа, спре да се върти/но и това не е задължително/ ,вкопае се примерно в една част от леглото и започне да контактува само там,то останалата част от клапана и леглото започва да прегаря и образува нагари!При регулировката като я правиш,раздвижиш клапана, извърти се в противоположната посока на тази до момента където са контактували леглото и клапана - и е те там вече идва проблема при регулирането и последващия негативен ефект!Ти си го регулирал с точните хлабини ,но той не затваря!

                                Един сдухан мотор с нерегулирани клапани няма как да е по добре от същия мотор с регулирани клапани
                                На теория сигурно, но на практика лично съм го изпитал с издухан мотор, на който реших да ремонтирам основно първо главата и ако няма подобрение ,после двигателя-шлайф глава ,нови клапани ,водачи, гумички.....абе всичко на шес ,не само, че спря да върви като преди ,ами и започна да пали по-трудно! Ще кажеж ,че толкова е направен и ремонта , да на 100% качествен ,ама предварително си знаех, че има 30% вероятност да се влоши след това положението,както и стана!Но това е друга тема!
                                Айде до по-късно ,за другите неща,че имам малко работа /отивам при сестра ми/,или като ми дойдеш на гости като имаш път насам-поканен си!
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X