Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Honda cr-v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор на Honda cr-v

    Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
    разход на газ извън
    града е около 10л., а градско 12-13л. мисля, че е добре за 147 к.с.
    колега може ли да споделиш с каква газова и какъв газов комп си, защото чух че имало проблеми с газифицирането
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #17
      До: Избор на Honda cr-v

      колега може ли да споделиш с каква газова и какъв газов комп си, защото чух че имало проблеми с газифицирането
      Основният проблем с газифицирането на тия Хонди са малките им изпускателни клапани, които прегарят след 40000-50000 км каране. Цената на един такъв клапан е около 100 лева оригинален. Ремонтът им със смяната вероятно е около 650 лв. Донякъде помага и позабавя прегарянето системата Flash Lube.
      http://www.fobos-bg.com/index.php?l=276.277
      С нея клапаните няма да прегорят на 40000-50000 км, ами на 70000-80000 км.

      С каква газова и какъв комп, не е толкова важно, важно е да е качествен и да е газов инжекцион. Може и обикновен, но тази кола е пълна инжекция и като такава ще има взривчета от време на време с обикновена газова. Каквато и газова да сложиш, обаче, на 10000 км е много препоръчително да минаваш регулировка на клапаните в оторизиран сервиз. Оригиналната гарнитура на клапаните е 35 лв. Самата регулировка не знам. Предполагам, че цялата процедура е 100-150 лв. Като сложиш и смяна на гърнета всяка година, направо не знам дали си заслужава газифицирането. Ей, там е основният проблем с газифицирането на тези Хонди .
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #18
        От: Избор на Honda cr-v

        Какво ви е мнението за ей това хонде?
        Мен малко ме притеснява възрастта, въпреки добрия външен вид и малкото мили(ако са реални). Също и регистрацията в кат, щото явно хондето е от щатско.
        Последно редактирано от imarh; 18-05-12, 15:27.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Избор на Honda cr-v

          Определено е Американка.
          Значи, преди да предприемеш огледи и пазарлъци, трябва да се убедиш в 2 неща:
          1-во - има ли кардан и заден диф? Американците правят и 4х2 CRV-та.
          2-ро - тия 109000, какво са, км или мили? Не мога да видя на снимката малкия надпис под брояча. Мили са подозрително малко, км са брутално малко!
          Иначе офертата е съблазняваща!

          Накрая, точно над тази тема има друга - "Хронични заболявания ...". Прочети я, ще ти е от полза при огледа.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #20
            От: Избор на Honda cr-v

            става, ако милите са реални вземай няма да съжаляваш.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на Honda cr-v

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Определено е Американка.
              Значи, преди да предприемеш огледи и пазарлъци, трябва да се убедиш в 2 неща:
              1-во - има ли кардан и заден диф? Американците правят и 4х2 CRV-та.
              2-ро - тия 109000, какво са, км или мили? Не мога да видя на снимката малкия надпис под брояча. Мили са подозрително малко, км са брутално малко!
              Иначе офертата е съблазняваща!

              Накрая, точно над тази тема има друга - "Хронични заболявания ...". Прочети я, ще ти е от полза при огледа.
              Благодарско.
              Чел съм темата може би 3 пъти ;-)

              Мили са. Над одометър пише mph.
              А оглед в сервиз освен в бултрако (незнам дали ще се справят) и при омбре някъде другаде?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #22
                От: Избор на Honda cr-v

                За диагностика не знам.
                Но ... понеже е американка, има вероятност (не съм сигурен) да си прави сама диагностика. Ако буксата е 16-пинова - компютър, ако е 2+3 пина - самодиагностика с кламер.

                п.п.Абе ти питаш за оглед, ама както и да е.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на Honda cr-v

                  А някой от тукашните хондажии би ли се наел да ми прави компания при джамбазина?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X