Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпков мотор или дроселова клапа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стъпков мотор или дроселова клапа?

    От известно време когато колата е загряла на газ при по-рязко подаване на газ от ниски към високи обороти направо претриса и гасне.Смятам ,че проблема ще се реши с почистването на стъпковия мотор и дроселовата клапа но понеже времето още е студено и не е за ремонти мисля да започна само с едното засега.Но кое е по вероятно да е?
    CRV 1998г 128кс

  • #2
    От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

    Гледайки на разлято кафе: кабели ,свещи,бобина/и,комутатор,кнок сензор,дебитомер,компресия на 4 цилиндър,износен съединител.Това в рамките на майтапа.Направете диагностика и ще има хепи.
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

    Коментар


    • #3
      От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

      Само на газ ли го прави или и на бензин.Ако е само на газ първо виж газови филтри , ако е и на бензин -въздушен филтър и свещи за начало.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • #4
        От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

        Само на газ.Проверени г.филтри,в.филтър свещи.При плавно подаване на газта не го прави.
        CRV 1998г 128кс

        Коментар


        • #5
          От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

          Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
          От известно време когато колата е загряла на газ при по-рязко подаване на газ от ниски към високи обороти направо претриса и гасне.Смятам ,че проблема ще се реши с почистването на стъпковия мотор и дроселовата клапа но понеже времето още е студено и не е за ремонти мисля да започна само с едното засега.Но кое е по вероятно да е?
          И аз хвърлих боб,но не ми изле нито марка,модел,двигател,тип на газовата......
          -А проблема да се търси в две насоки-недостиг на газ или вкарване на течна фаза в двигателя.

          Коментар


          • #6
            От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

            Двигателя е В20В, ГИ -сим газ.И на бензин имам чуството че оборотите ускоряват по бавно,а на газ все едно не достига горивото...
            CRV 1998г 128кс

            Коментар


            • #7
              От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

              Почистване на дроселова клапа и стъпков мотор едновременно.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • #8
                От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
                От известно време когато колата е загряла на газ при по-рязко подаване на газ от ниски към високи обороти направо претриса и гасне.Смятам ,че проблема ще се реши с почистването на стъпковия мотор и дроселовата клапа но понеже времето още е студено и не е за ремонти мисля да започна само с едното засега.Но кое е по вероятно да е?
                Проблемите в този случай може да са от следното-ще ги степенувам от най безобидния,до по ангажиращия.Такааа.Най безобиден е задръстен газов филтър,смениго левче е,Не е от стъпков мотор-там ще ти тресе на празен ход та знае ли се,а тя само леко мени оборотите на празен ход-нали така и много леко претриса-така ли е.Убеден съм,че не са кабели,свещи,бобина и комутатор.Следващо малко по ангажиращо нещо е газова рейка-от газта зависи къде сипваш-не вярвам да ходиш до село Баня на газаджийницата прреди циганската махала или до с.Марино поле,че газта е по евтина,но газта яде гумичките на рейката,ако сипваш на Петрол примерно и прави този проблем-тогава изисква на газ корекция при газаджията да подава малко по богата горивна смес и малко по дълго да е отворена рейката-но-о-о и това съм убеден,че нее.И сега няма лошо да изчистиш стъпковия мотор и дросела,полезно е за колата,няма лошо да отидеш на газаджия и да и направиш найстройка,нооо най ангажиращия ти проблем е, е,ееее реглаж на клапаните-отиди си направи реглаж на клапаните и проблема ще изчезне.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                  Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                  нооо най ангажиращия ти проблем е, е,ееее реглаж на клапаните-отиди си направи реглаж на клапаните и проблема ще изчезне.
                  Колегата е отговорил в 4 пост ,че проблема е само на газ.
                  Ако след реглажа се оправи двигателя ще повярвам,че
                  при бензина клапаните по друг начин херметизират горивната камера...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                    Почистих стъпковия мотор (беше пълен кенеф) и колата стана мого по пъргава ,но....проблема си остана.Забелязвам ,че от 800 оборота до 1300-1500 забива подскача аха да изгасне....след 1500 оборота върви набира...няма проблем.Газовите филтри смених преди да пусна темата.Клапаните съм регулирал преди 15000 км...Празният ход -студена топла е бетон.Буталата на рейката са сменяни преди 20000 км.Остана дросела...
                    CRV 1998г 128кс

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                      Затова ти писах дросела и стъпковия заедно. Имах същия проблем.При загряла кола претрисане в ниските обороти до 2000.После няма проблем.При мен имаше и забавяне при подаване рязко на газ,когато е на тихи обороти.Първо почистих стъпковия мотор и смених свещите.Изчезна забавянето при подаване на газ, но на тихи започна да кълве.Оборотите падат до нула и след това се вдигат.Почистих дросела и се оправи.Сега имам "кълване" на оборотите при натиснати едновременно педал на съединителя и на спирачката.Това примерно при спиране на кръстовище.Но само за момент и веднага нормализира.
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                        Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                        Затова ти писах дросела и стъпковия заедно. Имах същия проблем.При загряла кола претрисане в ниските обороти до 2000.После няма проблем.При мен имаше и забавяне при подаване рязко на газ,когато е на тихи обороти.Първо почистих стъпковия мотор и смених свещите.Изчезна забавянето при подаване на газ, но на тихи започна да кълве.Оборотите падат до нула и след това се вдигат.Почистих дросела и се оправи.Сега имам "кълване" на оборотите при натиснати едновременно педал на съединителя и на спирачката.Това примерно при спиране на кръстовище.Но само за момент и веднага нормализира.
                        Значи ли ,че проблемът не е изчезнал напълно?Замислям се да не е някой датчик(клапан)на вакумите?
                        Последно редактирано от angel71; 06-02-18, 12:53.
                        CRV 1998г 128кс

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Колегата е отговорил в 4 пост ,че проблема е само на газ.
                          Ако след реглажа се оправи двигателя ще повярвам,че
                          при бензина клапаните по друг начин херметизират горивната камера...
                          Вярно е отговорил,но по твоята логика,не трябва да е от стъпков мотор и дросел,дросела уплътнява по един и същи начин и на газ и на бензин,и стъпковия се движи по един и същи начин, на газ и на бензин,а бензиновия компютър по принцип управлява газовия,аз съм убеден, че ще изчисти и дросела,ше има много леко подобрение,ще отиде и на газаджия и там пак за малко ще се получи за малко подобрение,ще смени свещи,ще смени кабели и накрая пак ще си регулира клапаните.Ще видите!След 15000 км вече са си за реглаж,а ако преди това рлеглажаджията си е оставил ръцете,може и още на 6000 км. да затегнат.
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                            Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                            Вярно е отговорил,но по твоята логика,.
                            Логиката на Форума е да си помагаме със знания и идеи проверени и обосновани.
                            -Въпроса ми (логиката) -по различен начин ли работят клапаните в двигателя на хондата при гориво-газ и бензин защото това се разбрах от твърдението ВИ.
                            Приемате ,че има критична промяна на топлинните хлабини и не херметизират горивната камера. Резултата веднага се чува особено при такова презастъпване във фазите на газоразпределянето ,както е при тези двигатели.
                            Отворен съм на нова информация и знания.......а вероятно и други ползватели на Форума.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стъпков мотор или дроселова клапа?

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Логиката на Форума е да си помагаме със знания и идеи проверени и обосновани.
                              -
                              Приемате ,че има критична промяна на топлинните хлабини и не херметизират горивната камера.
                              Ами при тези автомобили клапаните винаги,ама винаги херметизират горивната камера,просто се нарушава хода,времето на отваряне и затваряне на изпускателния клапан при работа на газ,той най много страда прегрява и се вкопава за разлика от смукателния които малко се охлажда при смукването.Амаааа Ти нали имаше Хонда ЦР-В.Това сме го разисквали на дълго и широко в темата за клапаните.
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X