Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Honda HRV - идеалното МПС???

    Пинина със задно ли е когато е 4х2? Питам щото с паджеро веднъж в дъжд така хубаво щях да се врътна, че за малко да си направя гащите боби браун. А то и в такива спешни ситуации няма как да включиш 4х4.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #92
      От: Honda HRV - идеалното МПС???

      Да, със задно е пр 4х2, със съответните негативи на лед
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #93
        От: Honda HRV - идеалното МПС???

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ... Митсубиши е японски производител с големи традиции в 4х4 за разлика от Хонда. ...
        Е да де, това беше причината да избера Супер Селекта на Митси, когато се търсеше малка, сравнително икономична, високопроходима количка за един "горски" в Ихтиманска Средна Гора

        п.п. Човека вече е пенсионер и иска Honda CR-V. Вината за това му желание не е моя

        п.п.п. Съжалявам за двойния пост, не забелязах, че бутона "редактирай" ми е още активен
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #94
          От: Honda HRV - идеалното МПС???

          Мислех да не пиша повече, щот колежката май е особена......
          Не ми пука уважаема, имаш ли мъж до себе си или не, темата не е за това.
          Но последния ти пост рязко накланя везните към това да не вземаш сама решения.
          То и заглавието май не е много баш ..... идеално - ко по дяволите значи тва.
          Идеалите са различни за всеки, универсално по върви по моему, ма нейсе.....
          Написах ти го ясно ма май не си падаш много да вникваш в думите.
          Харви за офроуд не става, но излезнеш ли извън пътя, макар и леко двойното ще ти помогне.
          Колко - ми щом си специалист разбери колко като го подкараш, направи му тестове, задължително с друг джип до теб да ти пази страх, ааа и може жена да го кара джипа, не е задължително да е мъж.......
          Ще ти го напиша пак, щот явно не си го разбрала - Търново е особен град, с улици с наклони, дето ги няма навсякъде.
          Имаме малко офис там, та позволи ми да знам.....
          И като паднат 25 см сняг някоя сутрин ще те питам дали ще си по спокойна с двойното.
          От целия ми автопарк само хондата е с предно, е повярвай доста съжалявам понякога зимата че трябва да почива пред къщи.....
          Тя и темата се измести, не знам колегите що го навират тоз Пинин, при положение че има достатъчно и за него писано.
          Това дали Хонда се справя с пълноприводните задвижвания е мнооооого субективен въпрос.
          Мога да поспоря доста, но няма да го направя, просто ще помоля колегите да се информират за тестовете на Акура в Щатите...
          Бях малко груб, което не е характерно за мен, но това ми е последния пост в тази тема.
          И един съвет към колежката - не се ребчи така, тез които пишем тук го правим само от добри чувства.
          И трябва доста още да почетеш и покараш, за да си създадеш свое мнение, зад което да застанеш уверена.....
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #95
            От: Honda HRV - идеалното МПС???

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            Предполагам знаеш, че твоя автомат и този на Харвито са леееко различни, освен ако не си набарал някоя 5-ичка със CVT
            Положението със CVT-то май не е толкова розово като с добрия стар 4-степенен хидротрансформатор.
            Не знаех че е с CVT.
            За мен обаче това е по добрият вариант за градско каране.........
            А като надежност - ми също не знам, разчитам на марката, Хонда не биха се изложили.
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #96
              От: Honda HRV - идеалното МПС???

              Надеждността си е надеждност, проблема е в дуракоустойчивостта, т.е. CVT-то на Хонда не се разбира така добре с немарливи и неграмотни задкормилни устройства.

              п.п. Викаш Акюра ... ми пак има леко разминаване с тук коментираната система 4х4 на Хонда.
              Харвито е с RT-4WD, докато хамериканците, освен тази, си имат и се радват и на много по-добрата SH-4WD

              п.п.п. Ти па, ни си тръгвай, я виж как хубаво си приказваме и на всеки въпрос веднага цъфват 3 отговора в рамките на 2 секунди и 99 стотни
              Последно редактирано от krasi-mir; 03-08-16, 09:52.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #97
                От: Honda HRV - идеалното МПС???

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                4х4 на ХРВ е ондеманд.
                Задния мост не предава движение до момента на превъртане на предния, в някои случаи това не е достатъчно за да преминеш препятствието. Разхода е като кола само на предно.
                4х4 на Пинина е фултайм.
                Винаги се разпределя усилието по равно и отпред и отзад.
                С еднакви гуми разликата между Пинина и Хондата ще е голяма в критичните моменти където ако забуксува предницата включването на задницата ще е от умрял писмо

                Пинина има в повече един възел раздатка който се обслужва и оттам малко повече разходи за подръжка.

                В реални ситуации примерно завои на хлъзгаво - поведението на Хондата е както на Сивика до момента като почне хлъзгането в завой тогава задницата те ритва и завърта.

                Пинина в завоя ще се хлъзне доста по трудно.

                Разхода на гориво е най вече функция на теглото на автомобила и на аеродинамиката.
                Тъй като двете са приблизително еднакви разхода ще е съпоставим.

                Гумите при 4х4 трябва да са еднакви за да не се натоварват възлите на 4х4.

                Разгеждания Пинин не е суперселект както на по горния колега а е фултайм. Няма и понижаващи предавки.

                ГДИ се Газифицира трудно и много скъпо.

                Суперселекта с понижаващи предавки е добра опция но идва с мотор ГДИ с директно впръскване и е по скъп за ремонт, няма и майстори в България.

                Ако все пак решите да гледате Пинини от тези които съм описал не трябва да имат знак GDI отпред на маската вдясно гледано срещу автомобила, не трябва да имат и надпис GDI на кората на мотора.

                П.п.
                Търново е град с големи баири и денивелации.
                Според мен система 4х4 фултайм ще се кара много по безопасно.
                Ако беше примерно за Варна тук сняг пада 3 см и се задържа за 2 часа на зима, няма и баири в основната част на града

                Митсубиши е японски производител с големи традиции в 4х4 за разлика от Хонда.

                Благодаря за вниманието.
                И аз благодаря за хубавия отговор!

                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                HR-V 4WD, 105hp, '99
                Honda Civic'94

                Коментар


                • #98
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  Предполагам питаш за 4х4 на Харви?
                  Автоматично включване на задния мост при пробуксуване на някое от предните колела. Системата е с двойна хидравлична помпа, а не с вискомуфа. Надеждна и дуракоустийчива, ако не издевателстваш. Намира се в общ корпус със задния диференциал и събира около 1 л. течност - Honda DPS-F. В момента не се сещам на колко км се сменява. Особеност при шофиране е, че ако се задейства в завой на лед може да те завърти, когато зацепи задния мост. Четирите гуми трябва да са еднакви, защото ако не са, поради разликата в диаметъра системата си мисли, че някое колело боксува и стои постоянно включена, грубо казано.

                  Очевадно Пинина не ти е на сърце, ама да кажа.
                  Нашият е 3-врат, GDI ECO Super Select. Изключително икономичен двигател, който вече шеста година вярно служи въпреки масовите отрицателни мнения за него. Не е постоянно 4х4 а ти избираш, кога какво да е - 4х2, 4х4, бързи, бавни, блокаж на раздатката. Няма нужда от газова уредба. Ръждясва повече от Хонда. По-къс е с около 1м от CRV-то ми
                  Онези Пинизи, дето не са GDI не знам, каква точно им е 4х4 системата.

                  edit:
                  Не се правя на интересен, просто пиша на 2-пръстна система и докато допиша ме изпревариха
                  Ами на мен ми е важно и местенце да има в колицата, та така с Пинин няма да си паснем. И заради ръждите... :\

                  Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                  HR-V 4WD, 105hp, '99
                  Honda Civic'94

                  Коментар


                  • #99
                    От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Откъм ремонти - на мен лично ми се наложи да сменя каре на кардана, струваше ми към 200 лева с всичките му занимавки около ремонта (сваляне, носене някъде си и т.н. от майстора). Като цяло системата се слави с изключителната си безпроблемност, като в 98% от проблемите решението е смяна на маслото в задния диф и наистина помага.

                    Състоянието се тества лесно на чакъл - даваш яко газ да превърти предните колелета, и ако отзад се чуят звуци все едно слонче се бие с цвилещ кон - имаш опорна точка за смъкване на цената. Отделно от звука трябва да се усеща кога задните колелета избутват колата (пак на чакъл). Друг вариант е да навиеш максимално волана на асфалт и да направиш завой - пак скърца отзад, но този метод не е от най-сигурните по ред причини.

                    Гумите трябва да са еднакви тъй щото системата се задейства от разлика в оборотите на предните и задните колелета. Демек ако сложиш по-малки (или големи) гуми отпред те ще имат различни обороти в движение и от там - различна скорост, вследствие на което системата ще зацепва непрекъснато и ще се скапе, тъй като не е изчислявана за това.
                    Ха ха, слонче и цвилещ кон... не искам да чувам този звук от кола! Благодаря!

                    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                    HR-V 4WD, 105hp, '99
                    Honda Civic'94

                    Коментар


                    • От: Honda HRV - идеалното МПС???

                      Благодаря много на всички, които бяхте така любезни да отговаряте на въпросите ми! Надявам се скоро да открия моето Харви!
                      Поздрави!

                      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                      HR-V 4WD, 105hp, '99
                      Honda Civic'94

                      Коментар


                      • От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                        Равчето е ламя. Иначе ми харесва доста.

                        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                        Ами то (Равчето, де) е фул тайм 4Х4, макар и с приплъзване на диференциалите.

                        Коментар


                        • От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                          Не мисля, че Дайхатсу е дамска кола, но аз и не търся такава, колега. Игнис заслужава внимание и на пръв поглед ми допадна, ще се запозная по-добре с нея. Не знам, обаче до колко е надежден и здрав автомобил. Опита ми с Хонда и това, което прочетох за нея по форумите доста силно натежават в решението ми. А и не съм видяла до сега друг автомобил от който да ми се разхлопа сърцето като го видя [emoji7]

                          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                          Последните модели на Игнис са близнаци със Субару Джъсти. Слаби места са им диференциалите, предполагам задните, казват, че се цепели. Отворят ли се нямат оправяне и въпреки, че са с марка Сузуки, в Миркат няма много да ти помогнат при подобен проблем. Иначе на мен всичко от Сузуки и специално Игниса, ми е симпатично заради леката поддръжка и относителното качество.

                          Коментар


                          • От: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Иначе, ако се обстрахираме от това кое ти разхлопва сърцето и кое - не, аз съм солидарен с мнението на колегата rosen_offroad от пост 49 за възможните алтернативи, което - разбира се - не омаловажава и достойнствата на Харви-то.

                            Коментар


                            • От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              От три години карам такава кола.През това време съм сменил 2 крушки.Най-безпроблемният автомобил който съм имал.Да не чува дяволът. Масло харчи в рамките на допустимото- доливам около 0.5-0.6 литра от смяна до смяна.Първата ми Хонда е и съм очарован.Преди да я купя 6 месеца са рових по форумите. Търсех 4х4 защото имам селска къща на черен път и при дъжд не можех да изляза.След дългото четене и по метода на изключването, накрая в списъка остана само Харви.За което не съжалявам. За вашия район както са писали и колегите 4х4 е по-добрият вариянт.Четиривратката е по-дълга само с 15 см., но тези 15 см. са сложени между предните и задните седалки и пътуващите отзад се чувстват доста по-комфортно.При двувратите казват че е мъка за пътниците отзад. Успех в търсенето!

                              Коментар


                              • От: Honda HRV - идеалното МПС???

                                Амин.
                                Точка.
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X