Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Honda HRV - идеалното МПС???

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    ... Карам евридейка като твойта - 5 генерация, само че не стани да седна и е автомат. ...
    Предполагам знаеш, че твоя автомат и този на Харвито са леееко различни, освен ако не си набарал някоя 5-ичка със CVT
    Положението със CVT-то май не е толкова розово като с добрия стар 4-степенен хидротрансформатор.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #77
      От: Honda HRV - идеалното МПС???

      Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
      А каква ви е на вас работата да се занимавате с това дали имам или нямам мъж?

      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
      Ааа, никаква, това си е м/у вас с баба ти.

      Тук обсъждаме избор на автомобил,
      и в тази връзка, при покупката, е добре да има някой, който разбира от коли,
      а дали е мъж или жена, няма значение.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: Honda HRV - идеалното МПС???

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Ааа, никаква, това си е м/у вас с баба ти.

        Тук обсъждаме избор на автомобил,
        и в тази връзка, при покупката, е добре да има някой, който разбира от коли,
        а дали е мъж или жена, няма значение. [emoji2]
        Не ми се струват уместни подмятания от сорта "намери си мъж който да разбира"! Подигравателно е.
        Иначе, благодаря за съветите и мненията! Бяха ми полезни.

        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
        HR-V 4WD, 105hp, '99
        Honda Civic'94

        Коментар


        • #79
          От: Honda HRV - идеалното МПС???

          Помисли за варианта само с предно, ако автомобила ти е за всеки ден и почти няма да ти трябва 4х4.
          Ако, примерно, срежеш една гума, ще трябва да си купиш 4, защото дори и да си купиш същата нова, тя ще бъде по-висока от другите, които ще са износени.
          Има и още допълнителни разходи, които ще са ти за нещо, което почти няма да ползваш.

          А и HRV само с предно ще го земеш по-тънко, ако си изиграеш добре картите.

          Това, разбира се, е само предложение, и повод да си направиш анализ на нуждите и да си прогнозираш разходите.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #80
            От: Honda HRV - идеалното МПС???

            Да се намери жена разбираща от коли е доста по-трудно от колкото такъв мъж.Та и за това колегата ти препоръчва мъж за огледите.Едва ли някой го е*е имаш ли мъж,нямаш ли.По тая логика,доста ще трябва да ги събереш-автомонтьор,ел техник,водопроводчик и т.н.Не се пали,защото всеки от нас се опитва да помогне с каквото може.Успех в намирането на твоето Харви.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #81
              От: Honda HRV - идеалното МПС???

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Помисли за варианта само с предно, ако автомобила ти е за всеки ден и почти няма да ти трябва 4х4.
              Ако, примерно, срежеш една гума, ще трябва да си купиш 4, защото дори и да си купиш същата нова, тя ще бъде по-висока от другите, които ще са износени.
              Има и още допълнителни разходи, които ще са ти за нещо, което почти няма да ползваш.

              А и HRV само с предно ще го земеш по-тънко, ако си изиграеш добре картите.

              Това, разбира се, е само предложение, и повод да си направиш анализ на нуждите и да си прогнозираш разходите.
              Да, аз мислих и за това, но до момента не намерих само с предно. Реално не ми трябва автомобил за офроуд, а такъв, който няма да се разбива бързо по скапаните ни пътища и ще може да ходи без затруднения по черен път. Преди две години смених тампони на предните носачи на Сивика, сега пак се налага! Явно ще има нужда от повече време докато намеря моето HRV.

              Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
              HR-V 4WD, 105hp, '99
              Honda Civic'94

              Коментар


              • #82
                От: Honda HRV - идеалното МПС???

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Да се намери жена разбираща от коли е доста по-трудно от колкото такъв мъж.Та и за това колегата ти препоръчва мъж за огледите.Едва ли някой го е*е имаш ли мъж,нямаш ли.По тая логика,доста ще трябва да ги събереш-автомонтьор,ел техник,водопроводчик и т.н.Не се пали,защото всеки от нас се опитва да помогне с каквото може.Успех в намирането на твоето Харви.
                Виж, аз много ясно разбрах какво точно има предвид колегата Самурай. Мисля, че няма нужда да продължаваме да дъфчем това. Имам жив интерес към автомобилите и съм тук поради него, искам като се кача в колата си да и имам доверие, защото съм на ясно с нея, а не защото някой ми е казал, че става. Ок?

                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                HR-V 4WD, 105hp, '99
                Honda Civic'94

                Коментар


                • #83
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  Взимай смело щом ти харесва колата. Приятел пристъпи смело и бързо към същия избор, хареса HRV, отидохме заедно на Горубляне, видя един екземпляр и за 10 минути го купи. Е..покарахме преди това по плаца напред-назад малко и се видя, че колата е стегната. Очевидно беше боядисвана една врата и течеше помпата на хидравликата, която бе подменена от продавача срещу намаление от отстъпката. Обслужване и газов инжекцион за 700 левчета и ....вече 40 хиляди никакви проблеми, а човека изобщо не се съобразява има ли дупка по пътя или лежащ полицай...изключително здраво добиче. Лично на мен не ми допада това, че на 110км/ч подминава 3-те хиляди оборота и се префорсира и шуми, ноо...хондовска работа, иначе 10-ина газ харчи- добър разход...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #84
                    От: Re: От: Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                    Никак не харесвам Пинин, още повече за градска, с такъв разход! Да си кажа, според мен, жените харесват големите коли защото не могат добре да шофират и с тях се чувстват по-уверени, и си мислят, че са по-защитени. Всеки на пътя ще забележи и вземе предвид едно Паджеро повече от колкото един Мини Купър например. Не искам да обидя никоя шофьорка, но имам своите си наблюдения и опит....

                    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                    Само да уточня някои неточности.
                    Колежке, най вероятно се бъркате с големия брат на Пинина - Паджерото.

                    Пинин е това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2002_Mitsubishi_Pajero_iO_(QA_MY02)_ZR_5-door_wagon_(2015-07-10)_01.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5722106

                    А Паджеро е това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mitsubishi_Pajero_Exceed.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5722107



                    Пинина е дълъг 3.95 метра и то 4 вратия, минал е край големите джипове ама не ги е настигнал по размери и тегло.
                    Теглото му е същото като на ХРВ.
                    Поради лекотата си не гори повече от едно ХРВ а има 4х4 което е на светлинни години по добро от ХРВ.
                    Заслужава си да се разгледа като алтернатива.
                    А дизайна на Пининфарина не може да се сравни с грозноватия на Хонда (поне за мен)
                    Поздрави и успех!
                    Последно редактирано от rosen_offroad; 02-08-16, 22:37.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Honda HRV - идеалното МПС???

                      'що си мисля, че ако Пинина няма "блокаж" на осев диференциал времето прекарано в чакане на трактор в някоя кална локва ще е еднакво и при Пинин, и при Харви.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #86
                        От: Re: От: Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Само да уточня някои неточности.
                        Колежке, най вероятно се бъркате с големия брат на Пинина - Паджерото.

                        Пинин е това:
                        [ATTACH=CONFIG]875433[/ATTACH]

                        А Паджеро е това:
                        [ATTACH=CONFIG]875434[/ATTACH]



                        Пинина е дълъг 3.95 метра и то 4 вратия, минал е край големите джипове ама не ги е настигнал по размери и тегло.
                        Теглото му е същото като на ХРВ.
                        Поради лекотата си не гори повече от едно ХРВ а има 4х4 което е на светлинни години по добро от ХРВ.
                        Заслужава си да се разгледа като алтернатива.
                        А дизайна на Пининфарина не може да се сравни с грозноватия на Хонда (поне за мен)
                        Поздрави и успех!
                        Не бъркам Пинин с Паджеро, но останах с впечатление, че му е висок разхода на гориво и поддръжка. А и до колкото разбрах, е с постоянно 4х4 което на мен ми е излишно. Но, пак ще го разгледам, макар, че вече съм оформила избора си - грозно не грозно, Хонда си е Хонда

                        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                        HR-V 4WD, 105hp, '99
                        Honda Civic'94

                        Коментар


                        • #87
                          От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          А може ли и малко инфо относно особеностите при 4х4? Имам предвид за поддръжка, евентуални ремонти, начин на шофиране? и друго, което трябва да имам предвид щом ще карам такъв автомобил. Разбрах, че е важно четирите гуми да са еднакви, но защо? Също и в диференциала да има оригинално хондовско масло (това е ясно защо). Какво трябва да знам за 4х4?

                          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                          HR-V 4WD, 105hp, '99
                          Honda Civic'94

                          Коментар


                          • #88
                            От: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Откъм ремонти - на мен лично ми се наложи да сменя каре на кардана, струваше ми към 200 лева с всичките му занимавки около ремонта (сваляне, носене някъде си и т.н. от майстора). Като цяло системата се слави с изключителната си безпроблемност, като в 98% от проблемите решението е смяна на маслото в задния диф и наистина помага.

                            Състоянието се тества лесно на чакъл - даваш яко газ да превърти предните колелета, и ако отзад се чуят звуци все едно слонче се бие с цвилещ кон - имаш опорна точка за смъкване на цената. Отделно от звука трябва да се усеща кога задните колелета избутват колата (пак на чакъл). Друг вариант е да навиеш максимално волана на асфалт и да направиш завой - пак скърца отзад, но този метод не е от най-сигурните по ред причини.

                            Гумите трябва да са еднакви тъй щото системата се задейства от разлика в оборотите на предните и задните колелета. Демек ако сложиш по-малки (или големи) гуми отпред те ще имат различни обороти в движение и от там - различна скорост, вследствие на което системата ще зацепва непрекъснато и ще се скапе, тъй като не е изчислявана за това.
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              Предполагам питаш за 4х4 на Харви?
                              Автоматично включване на задния мост при пробуксуване на някое от предните колела. Системата е с двойна хидравлична помпа, а не с вискомуфа. Надеждна и дуракоустийчива, ако не издевателстваш. Намира се в общ корпус със задния диференциал и събира около 1 л. течност - Honda DPS-F. В момента не се сещам на колко км се сменява. Особеност при шофиране е, че ако се задейства в завой на лед може да те завърти, когато зацепи задния мост. Четирите гуми трябва да са еднакви, защото ако не са, поради разликата в диаметъра системата си мисли, че някое колело боксува и стои постоянно включена, грубо казано.

                              Очевадно Пинина не ти е на сърце, ама да кажа.
                              Нашият е 3-врат, GDI ECO Super Select. Изключително икономичен двигател, който вече шеста година вярно служи въпреки масовите отрицателни мнения за него. Не е постоянно 4х4 а ти избираш, кога какво да е - 4х2, 4х4, бързи, бавни, блокаж на раздатката. Няма нужда от газова уредба. Ръждясва повече от Хонда. По-къс е с около 1м от CRV-то ми
                              Онези Пинизи, дето не са GDI не знам, каква точно им е 4х4 системата.

                              edit:
                              Не се правя на интересен, просто пиша на 2-пръстна система и докато допиша ме изпревариха
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • #90
                                Honda HRV - идеалното МПС???

                                Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                                А може ли и малко инфо относно особеностите при 4х4? Имам предвид за поддръжка, евентуални ремонти, начин на шофиране? и друго, което трябва да имам предвид щом ще карам такъв автомобил. Разбрах, че е важно четирите гуми да са еднакви, но защо? Също и в диференциала да има оригинално хондовско масло (това е ясно защо). Какво трябва да знам за 4х4?

                                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                                4х4 на ХРВ е ондеманд.
                                Задния мост не предава движение до момента на превъртане на предния, в някои случаи това не е достатъчно за да преминеш препятствието. Разхода е като кола само на предно.
                                4х4 на Пинина е фултайм.
                                Винаги се разпределя усилието по равно и отпред и отзад.
                                С еднакви гуми разликата между Пинина и Хондата ще е голяма в критичните моменти където ако забуксува предницата включването на задницата ще е от умрял писмо

                                Пинина има в повече един възел раздатка който се обслужва и оттам малко повече разходи за подръжка.

                                В реални ситуации примерно завои на хлъзгаво - поведението на Хондата е както на Сивика до момента като почне хлъзгането в завой тогава задницата те ритва и завърта.

                                Пинина в завоя ще се хлъзне доста по трудно.

                                Разхода на гориво е най вече функция на теглото на автомобила и на аеродинамиката.
                                Тъй като двете са приблизително еднакви разхода ще е съпоставим.

                                Гумите при 4х4 трябва да са еднакви за да не се натоварват възлите на 4х4.

                                Разгеждания Пинин не е суперселект както на по горния колега а е фултайм. Няма и понижаващи предавки.

                                ГДИ се Газифицира трудно и много скъпо.

                                Суперселекта с понижаващи предавки е добра опция но идва с мотор ГДИ с директно впръскване и е по скъп за ремонт, няма и майстори в България.

                                Ако все пак решите да гледате Пинини от тези които съм описал не трябва да имат знак GDI отпред на маската вдясно гледано срещу автомобила, не трябва да имат и надпис GDI на кората на мотора.

                                П.п.
                                Търново е град с големи баири и денивелации.
                                Според мен система 4х4 фултайм ще се кара много по безопасно.
                                Ако беше примерно за Варна тук сняг пада 3 см и се задържа за 2 часа на зима, няма и баири в основната част на града

                                Митсубиши е японски производител с големи традиции в 4х4 за разлика от Хонда.

                                Благодаря за вниманието.
                                Последно редактирано от rosen_offroad; 03-08-16, 08:15.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X