Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Honda HRV - идеалното МПС???

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Колеги, чета и тази тема, като много други, и се включвам само за да споделя, че пропускате много важен момент:

    Това е синдрома на първия, ъъъ ... нека да е път.
    Та, колежката страда от "Синдрома на първият път",
    и каквото и да и предлагате, тя си иска Хонда.
    Че аз не и предлагам да взима друга марка и модел автомобил, а само да не взима конкретния със сменяни сегменти.

    Нещо повече - 90% от проблемите по моя автомобил са били заради гъзоръки, и то при положение че сервиз съм посещавал крайно рядко. Последно - правени стъкмистики със семерингите на предните главини - изчоплена външната част на старите, вътре набухан по-малък семеринг, който даже не е аксиално-радиален, а само радиален, но пък опира на облата част, където трябва да се пързаля аксиалната част на оригиналния. Съответно заминали лагери, износени семеринги, на който пружинката вече опира в шебнкела, и износен и клаясал шенкел на мястото, където е контакта със семеринга, когато се сложи какъвто трябва. И това от изявен в близкото минало във форума механик и състезател, дето имах и за приятел, и дето в момента работи в сервиз на официален вносител на автомобили.

    Та по тоя повод - колкото по-малко следи от "пипане", толкова по-добре, според мен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Honda HRV - идеалното МПС???

      Ами то ще има още много огледи преди да купя. Просто предвид "гъзоръките" не знам на кого да разчитам за качествен оглед, не им вярвам. Пък за тея ХРВ та разбрах, че има допустим разход на масло, но как да разбера колко харчи съответния екземпляр!? Разумно звучи да не купувам кола с отварян двигател, и аз съм патила от "майстори".
      А като гледам характеристиките на 4х4 и тези само с предно май няма голяма разлика в разхода на гориво и поддръжка? Та защо да не е 4х4, не се знае кога ще ми потрябва и къде ще ми се прииска да ходя, щом имам възможност (Сивика ми никак не обича офроуд ).А и до сега не видях никъде ХРВ само с предно?

      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
      HR-V 4WD, 105hp, '99
      Honda Civic'94

      Коментар


      • #63
        От: Honda HRV - идеалното МПС???

        А и с колко по-евтин може да е Харви само с предно?

        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
        HR-V 4WD, 105hp, '99
        Honda Civic'94

        Коментар


        • #64
          От: Honda HRV - идеалното МПС???

          Бе колежке, ако мога така да се обърна.....
          Не можеш да добиеш инфо на 100% ако ще и целия форум да се изреди да пише тук.
          Избора ти е добър, ако не беше така щеше веднага да получиш отрицателни отговори и то доста.
          За справка - намери подобни теми за Фриландер.....
          Та така, гледай, вземай ко ти е на сърце и помни всичко се чупи и всичко се прави.
          Ако има такива коли дет се не чупят - всички такива щяхме да караме.....
          Като те гледам си от Търново, та въобще не се замисляй дали да си вземеш кола с двойно......
          Аз съм също фен на Харвито и въобще не бих се поколебал да ъпгрейдна сивика.
          Като единственото ми желание е да е с автомат........ железни са си Хондите, мойта така и не ще да ме остави...
          Карам евридейка като твойта - 5 генерация, само че не стани да седна и е автомат.
          Пак ти казвам - към правилен автомобил си се насочила.
          Поздрави!
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #65
            От: Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
            ХРВто е компактна градска количка, на платформата на Хонда Лого. Според мен подобни са Митсубиши Паджеро Пинин и Рав4 от първите.
            Форестър е значително по-голяма и сериозна кола - към 40см по-дълъг, истинско 4х4, но според мен му е друга целевата група.
            Това според мен си е чиста глупост.
            Нито Харвито е лого, нито има нещо общо с Пинин.....
            А и двуврат форестър още не съм виждал...... а дългото Харви е бая по-дълго.......
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #66
              Re: От: Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
              Това според мен си е чиста глупост.
              Нито Харвито е лого, нито има нещо общо с Пинин.....
              А и двуврат форестър още не съм виждал...... а дългото Харви е бая по-дълго.......
              От уикипедия:
              The first generation HR-V was based on Honda Logo and sold in Japan and selective Asian-Pacific markets between 1999 and 2006.
              Размерите: ХРВ дълго 4.11, Форестър първия 4.46 - все едно да сравняваш Ц-класа с Е-класа.
              За Пинина съм съгласен, но жените го харесват за градска кола.
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #67
                От: Re: От: Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                От уикипедия:
                The first generation HR-V was based on Honda Logo and sold in Japan and selective Asian-Pacific markets between 1999 and 2006.
                Размерите: ХРВ дълго 4.11, Форестър първия 4.46 - все едно да сравняваш Ц-класа с Е-класа.
                За Пинина съм съгласен, но жените го харесват за градска кола.
                С уикито в спор не влизам......
                Съжалявам, не бях информиран, моя грешка...... няма да влизам в полемики повече....
                Пинина си е джип, не е сув......
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • #68
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                  Бе колежке, ако мога така да се обърна.....
                  Не можеш да добиеш инфо на 100% ако ще и целия форум да се изреди да пише тук.
                  Избора ти е добър, ако не беше така щеше веднага да получиш отрицателни отговори и то доста.
                  За справка - намери подобни теми за Фриландер.....
                  Та така, гледай, вземай ко ти е на сърце и помни всичко се чупи и всичко се прави.
                  Ако има такива коли дет се не чупят - всички такива щяхме да караме.....
                  Като те гледам си от Търново, та въобще не се замисляй дали да си вземеш кола с двойно......
                  Аз съм също фен на Харвито и въобще не бих се поколебал да ъпгрейдна сивика.
                  Като единственото ми желание е да е с автомат........ железни са си Хондите, мойта така и не ще да ме остави...
                  Карам евридейка като твойта - 5 генерация, само че не стани да седна и е автомат.
                  Пак ти казвам - към правилен автомобил си се насочила.
                  Поздрави!
                  Мерси, колега! То това ми стана ясно още някъде към началото на дискусията - избрала съм Харвито. И ми е ясно, че няма да се вечно, колкото и да ми се иска. Но идеята ми е да избера добър екземпляр, нали се сещаш, не нещо, в което да почна да наловам пари. Сивика за жалост не мога да го ъпгрейдна, страда от ръжди, та чак изгнило по праговете. Евенруално ще сменя едно тампонче и ще си го карам докато може. Не знам как успях тогава да взема толкоз изгнила кола, та за туй сега питам и събирам инфо, та да не се повтори историята.

                  Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                  HR-V 4WD, 105hp, '99
                  Honda Civic'94

                  Коментар


                  • #69
                    От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                    Мерси, колега! То това ми стана ясно още някъде към началото на дискусията - избрала съм Харвито. И ми е ясно, че няма да се вечно, колкото и да ми се иска. Но идеята ми е да избера добър екземпляр, нали се сещаш, не нещо, в което да почна да наловам пари. Сивика за жалост не мога да го ъпгрейдна, страда от ръжди, та чак изгнило по праговете. Евенруално ще сменя едно тампонче и ще си го карам докато може. Не знам как успях тогава да взема толкоз изгнила кола, та за туй сега питам и събирам инфо, та да не се повтори историята.

                    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                    Тогава погледни към Дупница и коли внос от Талянско......
                    И си намери мъж който да разбира от коли и да ходите заедно на огледи, щот джамбазите доста си падат по сами жени...
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Re: От: Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                      От уикипедия:
                      The first generation HR-V was based on Honda Logo and sold in Japan and selective Asian-Pacific markets between 1999 and 2006.
                      Размерите: ХРВ дълго 4.11, Форестър първия 4.46 - все едно да сравняваш Ц-класа с Е-класа.
                      За Пинина съм съгласен, но жените го харесват за градска кола.
                      Никак не харесвам Пинин, още повече за градска, с такъв разход! Да си кажа, според мен, жените харесват големите коли защото не могат добре да шофират и с тях се чувстват по-уверени, и си мислят, че са по-защитени. Всеки на пътя ще забележи и вземе предвид едно Паджеро повече от колкото един Мини Купър например. Не искам да обидя никоя шофьорка, но имам своите си наблюдения и опит....

                      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                      HR-V 4WD, 105hp, '99
                      Honda Civic'94

                      Коментар


                      • #71
                        От: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Айде и аз да се изкажа, че моето го карам вече 4 години.
                        Моето гореше масло и му смених сегменти и от тогава може да се каже, че не гори масло. Ауспуха пак си седи черничък, не знам дали сам може да се изчисти ?!?!
                        Масло ми беше изгорило малко сега като ходихме до Варна, ама това при каране с над 4 хиляди оборота. На връщане нарочно не съм минавал 4 хиляди и не го е пипнало.
                        Като цяло здрава машинка, сменил съм разни неща, предни амортисьори и тук там някоя дреболия. Не ми работи климатика, т.е. компресора май изпуска, че системата я надуваха и от никъде няма теч, само компресора и изпаритела остават. Задните вежди са ми доста зле и преди зимата ще я карам да я кърпят.
                        Газ не съм слагал, че за година минавам има-няма 10 хиляди.
                        С две деца съм (малки) и честно казано багажа си го събираме, че имаше и излишни неща, отделно преди да се върнем от почивка, имашеедна голяма чанта от Джъмбо с багаж + още някакви от един мол и те така
                        Возията си е дървена, ама ...

                        Дано съм бил полезен
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                          Тогава погледни към Дупница и коли внос от Талянско......
                          И си намери мъж който да разбира от коли и да ходите заедно на огледи, щот джамбазите доста си падат по сами жени...
                          Поздрави!
                          Определено не ходя сама по огледи, колега, не се тревожи и прояви малко уважение! Звучиш като баба ми.


                          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                          HR-V 4WD, 105hp, '99
                          Honda Civic'94

                          Коментар


                          • #73
                            От: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                            Айде и аз да се изкажа, че моето го карам вече 4 години.
                            Моето гореше масло и му смених сегменти и от тогава може да се каже, че не гори масло. Ауспуха пак си седи черничък, не знам дали сам може да се изчисти ?!?!
                            Масло ми беше изгорило малко сега като ходихме до Варна, ама това при каране с над 4 хиляди оборота. На връщане нарочно не съм минавал 4 хиляди и не го е пипнало.
                            Като цяло здрава машинка, сменил съм разни неща, предни амортисьори и тук там някоя дреболия. Не ми работи климатика, т.е. компресора май изпуска, че системата я надуваха и от никъде няма теч, само компресора и изпаритела остават. Задните вежди са ми доста зле и преди зимата ще я карам да я кърпят.
                            Газ не съм слагал, че за година минавам има-няма 10 хиляди.
                            С две деца съм (малки) и честно казано багажа си го събираме, че имаше и излишни неща, отделно преди да се върнем от почивка, имашеедна голяма чанта от Джъмбо с багаж + още някакви от един мол и те така
                            Возията си е дървена, ама ...

                            Дано съм бил полезен
                            Беше полезен, благодаря! Четох темата, която беше отворил, когато се сдоби с Харвито си и се надявах сега да споделиш впечатленията си.

                            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                            HR-V 4WD, 105hp, '99
                            Honda Civic'94

                            Коментар


                            • #74
                              От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                              ...
                              Звучиш като баба ми.
                              Не познавам баба ти, но Самурая е прав.

                              ... а за какво и е на баба ти да имаш мъж, който разбира от коли, въобще не ми е ясно.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Honda HRV - идеалното МПС???

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Не познавам баба ти, но Самурая е прав.

                                ... а за какво и е на баба ти да имаш мъж, който разбира от коли, въобще не ми е ясно.
                                А каква ви е на вас работата да се занимавате с това дали имам или нямам мъж?

                                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                                HR-V 4WD, 105hp, '99
                                Honda Civic'94

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X