Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

    Не намерих такава тема, тъй като разбрах от няколко майстори на ГИ било мноо важно дюзите на гаста да са с отвор 4 мм. за този мотор 147 кончета за да няма проблем при каране и ускоряване и най-важното да гори малко, проблема е че мойте ги направиха на 2,2 мм. и не знам тва добре ли е и после поече от 140 км.ч. не мога да вдигна на газ, разхода ми е около 12л. извън градско със 110-120 км.ч. и 14-15л. градско това на газ. Дайте мнение не че още не ме е мноо яд че сложих ГИ ноооо с тея цени на бенца немаше как да остане иначе.
    HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

  • #2
    От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

    2,2 дюза на 147 коня мотор, тва е ъпсурдно бре, тя тая дюза като караш с 140 седи постоянно отворена и пак не може нахрани мотора. Незнам дали трябва да е 4мм но определено 2,2 е дюза за 1,6 мотор с 100 коня има няма, за да може и времената на тая дюза да са горе долу в норми. Сега имаш много дълги времена на дюзите от там пък прецизирането им е меко казано никакво, имам предвид да са прецизни със сместа. Така че майстора да си оправя бакиите, отделно че сигурно са некви евтини Раил дето след 4к об. никви ги нема.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #3
      От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

      да зема и сам да си ги разпробия ма незнам после май требва да се калибрира пак компа на газта и тн. дайте идея ако некой знае нещо ?
      HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

      Коментар


      • #4
        От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

        Какъв е инжекциона, изпарителя, дюзите. Комплект ли са или са сбирщайн.
        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
        Е250 1998-продаден
        Субару Пустош

        Коментар


        • #5
          От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

          дюзите и клапаните са в червен цвят компа е cetino изпаритела немам идея със сигурност всичко е ново друго не знам аа бутилката е кръгла на местото под масичката в багажника и е 47 литрова, не знам защо като запаля (на бенц.) оборотите падат до нула ма не гасне на газ нема такъв проблем на газ в ниските обороти пувка така да се каже ма нее толко отчетливо че да се чува силно, требва да се заслушаш. Да не говорим че ако тръгна директно на бенз. с високи обороти и прехвърли на газ дава не точно ниво на газта в бутилката некой път светка чека и всеки път различна грешка това като хода на диагностика го казват.
          Ноо ако запаля и като загрее я остава на ниски обороти прехварля на газ и нема никви грижи с чека.
          HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

          Коментар


          • #6
            От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

            Е гати поста дедо попе почти нищо не разбрах , щом и чека свети ходи при газаджиите, ти и да ги разпробиеш ще иска калибрация. Ако имаш кои да ти направи едни нови с по голям диаметър да ги сложиш за проба да видиш къв самолет ще стане та даже и без калибрация Ама трябва тези щуцери на дюзите и тези дето са завити в колектора да са с еднакъв диаметър или едната да е по голяма или равна на определящата дюза по диаметър.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

              И аз не разбрах много от поста. Значи е сбирщайн. Сменяй газаджията. Ако се навиваш сам да си я оправяш прочети темата "Всичко за газов инжекцион... " във форума на Субару.
              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
              Е250 1998-продаден
              Субару Пустош

              Коментар


              • #8
                Можеш да разпробиеш, ако не ти хареса калайдисваш и разпробиваш колкото пъти искаш,след всяка промяна настройка
                Аз на 110 коня съм на 2.2 mm
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

                  Въпроса ми е какви параметри требе да има всека една част от газовия инжекцион,дюзи,изпарител и тн. благодарско е сега ше ида да вида в форума на субаро.
                  HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

                    150к.с работи нормално с дюзи 2.2. При 4мм няма да работи. Сам накрая ще го докаращ пак до газаджия, но ще ти трябват и резервни части.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23.JPG
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5611586
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34.JPG
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5611587

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

                      Това зависи от газовия компютър,как решава да управлява инжекторитв,диаметъра зависи от диференциалното налягане,колкото е по голямо толкова по малки дюзи,на 1.3 дюзи 2.1-2.2
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

                        Е има ли решение...
                        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                        Е250 1998-продаден
                        Субару Пустош

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

                          Колеги останах на 2,2 мм. движи добере максимална скорост 140кмh, имам чувството че гори много обаче градско правя 260 км. с 34 лт. газ смятайте!!!
                          За точно мнение мисля че требва да се каже на според модела на ГИ.
                          Или хората с ГИ не искат да споделят, щото се си мисла че 90 % от хондаджийте в този форум са на газ, обаче инфо от тях нема гадна работа !!!
                          Живи и здрави и така
                          HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

                          Коментар


                          • #14
                            Колега,в бсм повечето карат хонди.На ги който си монтирах сам,има калкулатор,задаваш конете,кубатурата и налягането на редуктира и ти дава препоръчителна стойност на дюзите.Дай твоите да видим,2.2 е малко според мен,на моята 1.4 109 кс съм с 2.1 mm. Нищо не ти пречи да ги разпробиеш на 2.5... ако не ти хареса,калайдисваш на газовия котлон и разпробиваш на колкото искаш,с газов инжекцион, добре настроен,разхода в километри трябва да е 1:1 с бензин, единия митичен литър газ,трябва да се покрива от сутрешното подгряване на бензин,горе долу веднъж месечно си донастройвам ги в зависимост от времето,външната температура,сезона и т.н
                            Ако не вземеш нещата в свои ръце,едва ли ще има газаджия със толкова здрави нерви,да ти обръща внимание или да ми изпълнява капризите.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дюзи газов инжекцион B20Z1 2000г.

                              Ако изпарителя е с работно налягане 1бар и е настроен на толкова и дюзите са 3 омови теоретично отвора трябва да е 2,8 мм. Най вероятно повечето хондаджии не са с такъв инжекцион и инфото от тях няма да ти помогне. Най евтиния начин в твоя случай е да имаш софтуера за инжекциона и кабела за връзка, или да можеш да проследиш стойностите на ламбдата (би трябвало да си с OBD II). В зависи какво имаш, гледаш, или времената на бензин в различните режими и сравняваш с тези на газ, или стойностите на ламбдата и сравняваш. Може да пробваш с вдигане на налягането на 1,4 или 1,6 и пак сравняваш. Разпробиването изисква нова калибровка на инжекциона (ако дюзите са от тези дето могат да се разпробиват).
                              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                              Е250 1998-продаден
                              Субару Пустош

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X