Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От климатик-климатроник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: От климатик-климатроник

    Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
    ....Климатика може да сваля темепература само до 3 градуса-теоретични,производителя ограничава работата обикновенно на 8-9 градуса температура на изходящия въздух....
    Това как го сметна?! Теоретично може да смъкне доста под -10С, но производителя го ограничава до степен да не трупа лед.
    Температурата на изходящия въздух зависи колкото от температурата на изпарителя, толкова и от силата на потока на въздуха.. Колкото по-силен поток въздух - толкова по-висока изходяща температура (обменената топлина може да е една и съща, но в единия случай сме се опитали да изстудим 1 куб.м. въздух, а в другия 5куб.м - все едно да се опитаме да загреем с бързоварче кана кафе и вана - топлината е една и съща, но температурата - различна
    Температурата на изходящия въздух също зависи много и от температурата на входящия въздух ... Като разликите и в двата случая варират доста градуси...
    Така, че тези посочени 'ограничени от производителя' градуси на изходящия въздух зависят от много фактори
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #47
      От: От климатик-климатроник

      Първоначално публикуван от koko__2002 Преглед на мнение
      Зеро като взех колата преди 2 години точно като теб яко усещах кога се включва климатика (осезаемо губеше мощност) и кога се изключва (мощността се връщаше).
      След като смених филтъра на климатика (беше станал като пластмаса) осезаемо се подобриха нещата НО и след това пак се усеща кога включва и изключва но вече е по малко загубата на мощност.
      Интерестно е че колеги с други коли с по малко коне казват че при тях няма такава работа и се замислям дали да не ида да го погледнат.
      Аз ако карам в град аили извън града където постоянно има нещо занимателно не го усещам кога вкл. и изкл. само на магистрала когато скороста е постоянна и всичко е монотонно усещам как за части от секундата колата леко забива. Ами ходи виж го твоя и ако тва изчезне казваи да ходя и аз инак си спазвам правило номер 1
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #48
        От: От климатик-климатроник

        При мен не го усещам кога го включва,изключва.Явно е от конете.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #49
          От: От климатик-климатроник

          Слави, и аз усещам кога включва /само/ - има леко забиване. Началото на лятото винаги сменям филтъра на климатика /още не съм, но и лятото са го преместили/. Миналата година началото на м.май, от нямане кво да правя, профилактично минах през едни "майстори". На фърчащ лист, срещу 30лв. ми написаха: "Фреон 0.550мл.!!!!; Масло 0.60мм" !!! Нищо не се промени в работата на климатика и тетакате.... Джамовете са СУУПЕР!
          Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

          Коментар


          • #50
            От: От климатик-климатроник

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Това как го сметна?! Теоретично може да смъкне доста под -10С, но производителя го ограничава до степен да не трупа лед.
            Температурата на изходящия въздух зависи колкото от температурата на изпарителя, толкова и от силата на потока на въздуха.. Колкото по-силен поток въздух - толкова по-висока изходяща температура (обменената топлина може да е една и съща, но в единия случай сме се опитали да изстудим 1 куб.м. въздух, а в другия 5куб.м - все едно да се опитаме да загреем с бързоварче кана кафе и вана - топлината е една и съща, но температурата - различна
            Температурата на изходящия въздух също зависи много и от температурата на входящия въздух ... Като разликите и в двата случая варират доста градуси...
            Така, че тези посочени 'ограничени от производителя' градуси на изходящия въздух зависят от много фактори
            ООО не съм го смятал.Теорията на хладилната техника започва с проектиране на фреон за всяка една хладилна машина/климатик.Параметрите на фреона/агента определят как работи системата.От там R134A ,който се изпарява при 3 градуса е удобен за ползване при автомобилите.ТРВ-то е настроено за 3 градуса,при 0 градуса прави байпас на изпарителя.-10 градуса и теоретично и практически е невъзможно да се постигнат с фреон 134 при условията на работа в отворена система като автомобила.Правили сме си майтап с фреон 22 на старите сивици---92 година,техния изпарител позволява да създадеш ледогенератор
            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
            Disco 1 бекъп
            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

            Коментар


            • #51
              От: От климатик-климатроник

              Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
              ... R134A ,който се изпарява при 3 градуса
              Джокер: при какво налягане е това? Защото при атмосферно, едни -25 градуса са добро приближение.

              Коментар


              • #52
                От: От климатик-климатроник

                Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                ООО не съм го смятал.Теорията на хладилната техника започва с проектиране на фреон за всяка една хладилна машина/климатик.Параметрите на фреона/агента определят как работи системата.От там R134A ,който се изпарява при 3 градуса е удобен за ползване при автомобилите.ТРВ-то е настроено за 3 градуса,при 0 градуса прави байпас на изпарителя.-10 градуса и теоретично и практически е невъзможно да се постигнат с фреон 134 при условията на работа в отворена система като автомобила.Правили сме си майтап с фреон 22 на старите сивици---92 година,техния изпарител позволява да създадеш ледогенератор
                Какво имаш предивид, под това, че R134A се изпарява при 3 градуса? При какви условия ? Защото при атмосферно налягане температурата на изпарение е под -25С... За ТРВ и т.н. - да, там си прав и там може да се регулира температурата на изпарителя..
                Ако всичко е ОК, настроено и т.н., тогава системата наистина няма да позволи да замръзне (или ще изключи компресора по температура на изпарителя, за да не замръзне, или по ниско налягане - пак със същия ефект)...

                П.С. писали сме заедно с Ясен....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #53
                  От: От климатик-климатроник

                  2,25-2,5 bara нормално ниско налягане в изпарителя.Там става изпарението иначе компресора дига до 25,вентилатора ги сваля на 15-20 бара,в зависимост от състоянието на радиатора.При 30 бара авариен режим.

                  Отделно сега си направих труда си проверя охладителя за вино ,който се води плюсов хладилник и е пак с 134 фреон,но системата е затворена.Ниско налягане 2,8 бара,което по моята таблица е 6-7 градуса...

                  За атмосферно налягане ще направи -25 ама много фреон ще трябва ....
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • #54
                    От: От климатик-климатроник

                    Здравейте,

                    Благодаря на всички за детайлната информация, спестихте ми малко мъки. (отказах се да правя нещо като климатроник на CRV-то)

                    Поздрави.
                    Honda CR-V B20Z 2001

                    Коментар


                    • #55
                      От: От климатик-климатроник

                      Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      Благодаря на всички за детайлната информация, спестихте ми малко мъки. (отказах се да правя нещо като климатроник на CRV-то)

                      Поздрави.
                      След тези сложни сметки може всеки да се откаже, но не и македонският технически гений.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3650_161024144056600_1672482012_n.jpg
Прегледи:3
Размер:69.6 КБ
ID:5592156
                      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                      Коментар


                      • #56
                        От: От климатик-климатроник

                        Ей,ей чакайте да питам.Вчера включвам климатика за първи път от миналото лято и започна да работи,започна да охлажда,но както си работи в момента в който се включи компресора/поне така си мисля/че го прави от време на време в централната ми конзола дето са врътките вентилатора и парното се чува едно къркорене,бълбукане и това само докато върти компресора.като изключи спира и това къркорене.Като изгасих колата,около 10 секунди пак продължи това къркорене,все едно се движи вода в тръби,ама не достатъчно количество и бълбука,къркори.КАКВО МОЖЕ ДА Е?
                        Иначе климатика работи и охлажда.Да е изтекъл фреона,т.е. ниско ниво или?...
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #57
                          От: От климатик-климатроник

                          От фреона е звука, ако е намалял повече няма да охлажда нормално !При голяма липса на фреон компресора няма да тръгне. С две думи не го мисли...
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #58
                            От: От климатик-климатроник

                            И аз да питам нещо да си кажете мнението. При мен когато колата е на празен ход, компресора доста често се включва и изключва. Чува се едно щрак -щрак, щрак -щрак . Иначе си студи. Дали трябва да е така ?

                            Коментар


                            • #59
                              От: От климатик-климатроник

                              Зависи какво е често за теб! По принцип на място не е добре да щрака много, може да няма добро охлаждане на радиатора! Измий радиатора и виж как е или по добре да я погледне специалист .
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #60
                                От: От климатик-климатроник

                                Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
                                И аз да питам нещо да си кажете мнението. При мен когато колата е на празен ход, компресора доста често се включва и изключва. Чува се едно щрак -щрак, щрак -щрак . Иначе си студи. Дали трябва да е така ?
                                Нормално е. А като стане по-жега може да спре да щрака на празен ход.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X