Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване на CR-V 2003 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване на CR-V 2003 г.

    Здравейте,
    Колега има проблем с въпросният автомобил, автомат, 2 л., бензин, нов внос, от миналата седмица е с газов инжекцион. При тръгване прекъсва, понякога направо гасне, това на газ. На бензин е едва доловимо, според колегата, нямам възможност да видя на живо. Сменени са свещи, кабели ми каза, че няма. Остава бобина. Газаджията гарантира, че не е от газта, може да му се има доверие - известен сервиз в Горна Баня. Моля да ми препоръчате сервиз в София, който да погледне колата, но някой, който знае какво прави, на разумна цена, че аз по телефона не мога да гадая.
    Благодаря предварително!
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

  • #2
    От: Прекъсване на CR-V 2003 г.

    Предполагам, че прекъсването ти е най силно когато колата е студена след обръщане на газ при потегляне от място. Когато подадеш леко газ прекъсва, оборотомера трепва първо леко на долу и тогава покачва оборотите, А когато двигателя загрее прекъсването е осезаемо по малко или почти го няма. Ако симптомите ти са такива каквито съм ги описал по горе, значи имаш доста богата смес в ниските и колата се дави от много гориво. Проблема се решава след като се обедни диапазона на газовата горивна таблица от 850-1250 оборота и прекъсването ще изчезне ако наистина няма някакъв друг проблем. Предполагам си ходил при Жоро (Eurogas)

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсване на CR-V 2003 г.

      Както споменах, колата е на приятел, аз съм на 200 км от нея и нямам преки впечатления, но според него прекъсва и на добре загрял двигател, има го и на бензин, но според него е много по-слабо. Другото е, че не прекъсва постоянно на всяко тръгване, което ме кара да се замисля за ел.проблем, остава бобина. И аз си мислех за сместа, но е говорил с газаджията, който твърди, че не е от газта. Затова и търся сервиз, че моя човек не може да се справи.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • К. Иванов
        К. Иванов коментира
        Редактиране на коментар
        Здравей Асен,

        твоя приятел дали си реши проблема с прекъсването, тъй като Аз в момента имам същия проблем?

        П.П. Знам, че темата е стара, но ще съм благодарен ако можеш да ми помогнеш!

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Връщаш ме много назад във времето. Не помня дали друго прави, но се оказа заминал разпределителен вал, не помня на изпускателните или смукателните клапани. Смени го тогава и я кара до преди две години. Тогава имаше само оригинален, към 700 лв. беше. Мисля това беше проблема.

    • #4
      Ок, много благодаря за отговора!

      Коментар


      • #5
        Аз имах подобно прекъсване на Хонда Джаз 2009, на газ по осезаемо на бензин доста по незабележимо.
        Едно такова леко колебаене на оборотите в ниските понякога, особено на скорост моята е автоматик. И като си на светофар даваш газ а тя се чуди какво да прави и или гасне или излита рязко.
        Много я чоплих тогава дросели, газова, филтри е не и не, накрая при поредното текущо обслужване масла ремъци филтри майстора реши да регулира и хлабината на клапаните че, имаше и доста километри и о чудо оборотите направо заковаха. Сега работи като дизел, на празен ход и на скорост, оборотомера не трепва.

        Та с две думи проверете хлабината на клапаните.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #6
          То реглажа е задължителен, така мисля че откриха и проблема с вала на моя приятел.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #7
            Здравейте, благодаря за активността Ви по темата.
            Точно при реглажа на клапаните ми го откриха и на мен този проблем с изпускателния вал...та честно казано навежда ме мисълта, че проблема идва него.

            Коментар


            • #8
              Там май е слабо място на тези двигатели. Но дори и да не ти е само това проблема, без читаво газоразпределяне няма нормална работа и разход на двигателя. Търси дали има вече алтернативи, а пък и оригиналните трябва да са поевтинели, все пак е кола на почти 20 години.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X