Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

    Хм ... като провериш дисковете и като видиш, че имат леко биене (проверява се с часовников микромер, но колкото за идеята, става и с отверка, подпряна на спирачния апарат примерно), най-напред виж дали нямаш някоя гняз ПОД дисковете. В смисъл, да не им позволява да прилепнат идеално към главината. При най-малкото съмнение - телената четка и идеално почистване на прилепващите повърхности.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

      Вчера успях да отделя време и закарах колата на сервиз. Оказа се, че проблема е бил от кардана, предното каре беше разбито с много голям луфт, а задното блокирало(каквото и да значи това).
      До вечерта всичко беше готово. Цялата операция ми излезе 200лв. - две карета, баланс на кардана работа и три месеца гаранция.Снощи не оспях да я тествам дали пак тресе, но се надявам вече да е ОК.
      [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

      Коментар


      • #18
        От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

        Първоначално публикуван от bracnica Преглед на мнение
        Вчера успях да отделя време и закарах колата на сервиз. Оказа се, че проблема е бил от кардана, предното каре беше разбито с много голям луфт, а задното блокирало(каквото и да значи това).
        До вечерта всичко беше готово. Цялата операция ми излезе 200лв. - две карета, баланс на кардана работа и три месеца гаранция.Снощи не оспях да я тествам дали пак тресе, но се надявам вече да е ОК.
        И при мен имаше разбити каре-кръстачки, всъщност едната беше зле, другата що годе добре, но ми казаха да сменя и двете, че като сменя само едната другата бързо ще се доразбие.
        При мен се появяваха вибрации във волана след 80км/ч, правих баланс на гуми (имало е за баланс), смених и каренцата, може и от там също да е оказвало влияние пък и шум сякаш се чуваше.
        Незнам каква е разликата в карданите и каретата м/у харвито и црв-ето ама на мен смяната на каретата и една биалетка + работа 125лв като биалетката беше 30-тина лева каретата 56-7лв двете и за работа 40лв.

        п.п. забравих, сега вече няма тресене, ама се каня да мина на реглаж, че ми тегли леко в ляво.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #19
          От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

          Брех, и карета за кардан ли се намират.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #20
            От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

            Естествено, че при подобен проблем ще ти тресе, но обикновено тресе цялата кола, а не волана. Странно...
            Блокирало каре на кардана значи точно това. Получава се когато кардана работи в практически хоризонтално положение, както е при повечето независими окачвания.
            Между другото, я ми драснете едно лично откъде ги намирате каретата за Хондурасите, че имам известен проблем с намирането на резервни части на една древна Хонда и ми е писнало да слушам глупости по магазините...
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

              Не на лично , тука го драсни, иначе ще трябва на всички да го напишеш на лично. Независимо имаме ли нужда или не от карета е хубаво да се знае. Да не са ги рециклирали само някак си ?
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #22
                От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                Ами такива каренца търсиш из нета има фирми който ги правят и се занимават с кардани и там подобни.
                Мойте до колкото знам от евро 07.
                Най-добре е по размер, че за моите минах през няколко размера , по форумни размери 2 вида и накрая трети .
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #23
                  От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                  И аз твърдя,че подскача цялото купе от кардана...
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                    Тефчо, колко древна е тая Хонда?!
                    Преди време и аз имах проблем с намирането на карета и полуоски, и ето, как разреших проблема:

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=118008

                    Има един сайт на Хонда, в който сравнявах размери за всички модели, за да намеря правилните.

                    Съжалявам, но ще трябва да го дам в следващия пост, защото не мога да качвам повече от 1 линк в пост през телефона
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                      Те го те

                      http://interparts.com/search.asp

                      Карета, валове, ... за Хонда!

                      И още един сайт със схеми на всички възли и агрегати, на всички Хонди. Има и парт.номера, но не знам, колко са актуални. Линк към сайта съм дал най-отгоре в "Залепен - Систематизирана информация", в пост N15.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                        Кардана е правен в този сервиз: http://www.evrovan.com/
                        Номера на каретата е : IJ020350102 - това пише в гаранционната карат.

                        п.с.В нета ми излиза,че този номер е за Нисан ?
                        [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                          Кардана добре си го онравил, обаче в пост #12, споменаваш за тресене на волана, при натискане по-рязко на спирачката ?!
                          Сега това тресене изчезна ли?
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Тефчо, колко древна е тая Хонда?!...
                            Шатъл, 87ма, EW-2 мотор (1.5, 12V, карб.), перманентно 4х4 с вискомуфа и ръчни скорости.
                            С 300 зора намерих амортисьори (от Ингилизко), по някое време няма да е лошо да и опаковам едни вътрешни карета и каретата на късия кардан. По магазините много убедено ми обясняват, че те такОв Дзвер НЕМА! И се опитват да ме убедят, че мотора всъщност е Д16Б, и каретата ми н'ам-си-к'ви ... спирам, че ще се разпсувам пак.
                            Честно казано, машинката си е изработила ресурса няколко пъти, ама пусто баща ми много си я обича и му свиди да я хвърли. Вярно, че е убийствено корава машина, ама все пак ... колко да е здрава, по-голяма е от жена ми на години А колко терор е отнесла, не ми се говори. Та се налага да се търси едно друго.
                            Спирам, че оспамих темата на колегата.
                            10x за линковете.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                              Sorry за спама!

                              Верно е древна, щом е с вискомуфа! Ама си имаш една бавна предавка, и лостче за отцепване на кардана, ако не се лъжа.
                              Нещо ми се мота, че твоите предни полуски и карета са същите като моите, ама съм забравил.

                              Както и да е, дано съм бил полезен.

                              И още веднъж се извинявам за спама.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X