Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

    Здравейте колеги! От известно време усетих, че вола тресе при скорост над 60 км/ч. Миналата седмица отидох при кварталния гумаджия, свали ми предна лява гума и като я сложи на машината се оказа, че е крива и тъй като гумите ми бяха на 9 години реших, че е време за нови. Купих 4 бр. Барум 205/70/15 гумаджията ги смени и каза,че идеално са се балансирали и на следващия ден тръгнахме със семейството за една хижа в Рила. За съжаление бях неприятно изненадан от същия проблем при скорост над 60 до около 80 се усещат вибрации във волана и купето, щом премина 80км/ч всичко се нормализира. Пробвах до 140 и като чели с колкото по-висока скорост карам толкова по "гладко" вози.
    Някой, ако има идея от какво е този проблем моля да пише!
    [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

  • #2
    От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

    Провери си тампоните на стабилизиращата щанга.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

      Пак ще се връщаш при гумаджията.Може и при друг.Нека да размени предни с задни гуми.Елементарна диагностика.После виж как джантата ляга на главината,може да има люспа ръжда,боя и джантата да ляга на криво.
      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
      Disco 1 бекъп
      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

      Коментар


      • #4
        От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

        Тествай си амортисьорите. Имал съм такъв случай: волана тресе само при скорост 80 - 100 км./ч. и след като качих автомобила на стенд за тестване на амортисьори се оказа, че имам изтървал заден амортисьор.
        „Свободата е скъпа, но си струва“

        Коментар


        • #5
          От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

          Отивай при гумаджия да ти балансира гумите,че както е тръгнало ще се стигне до основен ремонт на мотора!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

            Честито за гумите-оптимален избор,но според мен има проблем в окачването на мотора и при определени обороти вибрациите се предавват на волана.Колата е с автомат,което означава,че в този скоростен диапазон мотора е на едни и същи обороти в 98% от случаите.Като излезе от там/нагоре или надолу/ситуацията се успокоява.Може да опитате тест с рязко подаване и отнемане на газ-има шанс да притропа от някъде.

            Коментар


            • #7
              От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

              Благодаря за бързото включване по темата ! Мисля първо да пробвам с размяна на местата на гумите и нов баланс при друг гумаджия.Ще пиша какъв е резултата и ако няма подобрение продължавам с тампони, амортисьори и ............
              [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

              Коментар


              • #8
                От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                Няма да давам акъл, щото Bracnica вече има насоки, от къде да започне, и как (евентуално) ще свърши.

                Само две думи относно

                Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                ... автомат,което означава, ... едни и същи обороти в 98% от случаите... с рязко подаване и отнемане на газ ...
                Автоматикът ( поне моя, но предполагам, че и неговия е същия) не означава едни и същи обороти при една и съща скорост. При отнемане на газта оборотите падат, и съответно се вдигат при подавне на газ. Ако подаването е наистина рязко, тогава сработва кикдауна, и излиташ.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                  Това тресене често се получава и при разбити ябълковидни болтове на носача или кормилната щанга. На стария Шкодилак на тъста правеше така- като ги прегледах, болтовете на кормилната щанга си лабацаха както си искат, след смяна- заспа.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                    Потвърждавам, и моето браво на времето правеше така, след смяна на накраиник се оправи. Не казваме че е това, казваме да си провериш и накрайниците а това е лесно и елементарно
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                      Виж варианта криви джанти.
                      [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                      [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                        Здравейте! Направих на ново балас на гумите, всичките бяха разбалансирани, тази която беше най-зле беше 40 грама.
                        След баланса проблема остана,само че сега тресе между 80 и 100 км/ч, а преди беше между 60 и 80км/ч.
                        Сещам се, че имам и друг проблем, който е от преди проблема с тресенето: Когато натисна по рязко спирачката при скорост над 50км/ч почва доста силно да тресе волана. Незнам дали нещата не са свързани?
                        [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                          Първоначално публикуван от bracnica Преглед на мнение
                          .......: Когато натисна по рязко спирачката при скорост над 50км/ч почва доста силно да тресе волана. ....
                          Криви дискове или диск? Загряват ли ти джантите? Има ли паднала балансираща планка на кардан.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                            Нещо такова ще да е.Всичко което се върти по колата е балансирано.Ако вече си сигурен в гумите,може да видиш и другите препоръки.АКо се обслужат спирачките предполагам диагностикът ще забележи едно-друго.В сервиза може да дигнат колата на 4 трупчета/повдигач и да пуснете всичко да се върти на ниски обороти....
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тресе ми волана между 60 и 80 км/ч ?

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Потвърждавам, и моето браво на времето правеше така, след смяна на накраиник се оправи. Не казваме че е това, казваме да си провериш и накрайниците а това е лесно и елементарно
                              Това горното, което Слави е написал ,прочете ли го и провери ли го?
                              Ако да и няма проблеми, сменявай дискове и накладки !

                              п.п. Само за информация, с какви джанти си?
                              Ако си с алуминиеви зачисти ги там където лягат към главината ,че понякога от там става това дебалансиране!
                              А, и при някои модели алуминиеви джанти ,има едни пластмасови втулки на централния отвор, /за правилното центриране на джантата-доколкото си спомням/ и гумаджиите като ги счупят и не ги сложат след това може пак да ти тресе при определена скорост!
                              Последно редактирано от emicha1; 15-01-13, 15:59.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X