Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Шумоизолация на CR-V

    Бате моите бомбета са облепени, също така вътрешните стени на задните калници, ама ефект не виждам да има осбен, скоро се возих в багажника и си чувам гумите доста ясно Виж за такава подложка под задния мокет и аз си мисля, но пък в момента в които се сетя че с абсолютно пълен багажик със сакове и прочие не отчитам шума от зад да намалява. Пък може и ние да искаме повече от колкото може една такава кола. Искаме "джип" с комфорт на лимозина
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • От: Шумоизолация на CR-V

      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      Докато има такива обяви, все ще се питам "Къде сбъркахме" http://www.cars.bg/c599062, 15 бона за 10 годишен кошник с нито една екстра, и бутилка като цистерна. Ти кво викаше за 2,4 и 2,0 моторите, нямало голяма разлика във вървенето но имало в разхода или нещо подобно беше ?
      Славчо, викам ей тука да си пишем на воля, бате за мокрите сънища, а предполагам че няма да сме само ние. Инак, не си спомням да съм писал такова нещо ама съм го чел някъде и май беше обратното, че 2,4 повече вървял пък харчел почти същото.

      Иначе ето какво сътворих вчера с 15мм Silent Coat SA15.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0348.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5571942 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0350.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5571941
      Материалът, го дават че започвал да абсорбира от и под 100Hz. Не знам доколко е вярно иначе е водо и масло устойчив.Малко ме притеснява частта която излезе извън кората дали ще издържи температурно или да я покривам с нещо, но ще я наблюдавам тия дни. За сега след 10км градско беше леко топла само.
      За ефекта мисля че има такъв, но ми трябва повече каране за да преценя колко е голям, но с телефона спирам да меря тъй като е едно към гьотери. Вчера последно замерих и ми показа 62-63 децибела при 3000оборота. Отвън определено е утихнала много, а шумния Rail едвам се чува, като секундарник на руски часовник.
      Някои колеги препоръчвам поставяне на подобен абсорбиращ материал и на кората под двигателя, но трябва да погледна нашата за да преценя доколко ще стане.
      Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 19-03-14, 09:16.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • От: Шумоизолация на CR-V

        И аз изолирах капака ама ефекта никъв, само дето стана още по тежък. А това което си сложил ще издържа ли на 70-80 градуса температура?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Шумоизолация на CR-V

          За под кората съм убеден че няма да има проблем, тя е доста плътна, само за това извън нея, но както писах ще наблюдавам за изменения, особено като врътне и перката. Материалът е подобен на един друг , дето му викат Файрекс и при него няма проблеми дори без кора слагат някои. И той е от полиуретан.
          Иначе, ако трябва да степенувам шумовете то определено класацията водят гърнетата с техния резонанс стартиращ откъм 3000об.мин. А бе колеги само аз ли чувам БУУУУУУУУУУ когато стигна тия обороти. Я пробвайте на място с леко увеличаване на оборотите и задръжте на около 3000 и малко нагоре и пишете.
          Вчера открих нещо интересно за така наречените глухи или компенсаторни гърнета дето обират резонанса на точно определени честоти. Имало невероятен ефект. Ето за какво говоря, това което съм оградил в червено- затапеното гърне.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:garne.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5571943
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: Шумоизолация на CR-V

            Такаа, през уикенда имахме повод за стопляне на отношенията с хонделата. Предстоеше пътуване по магистрала около 100км в посока. Установих, че голямото БУУУ започва от към 2900 оборота и приключва на 4000 когато колата значително утихва, но все пак има какво да се желае. И в двете посоки карах при тези обороти и скорост около 140 и се чувствах що годе комфортно. Звукът от летните гуми не беше дразнещ изобщо даже преобладаващия беше от въздушното съпротивление. Замерих все пак с телефона и шумът беше около 95Db което отдавам на гумите. Междувременно тествах на място шума във Опел Астра 1,6 Екотек 200"X"г. / мноооого по тиха при всички обороти освен на празен ход, а при 4000 осезаемо по тиха.Вътре зад двигателя по стената на купето имаше някакава изолация като вата, но според мен нещата там идват от по-малкия двигател и доста добрите гърнета. Тествах и Мазда Премаси 1,8 и беше много шумна, точно като Хондата. Звукът сякаш извира отзад таблото и резонира в горната част на купето, тъй като като се наведа към пода при тези обороти не е толкова бучащ. Някъде чета, че големи вибрации в купето се получават от заминали тампони на двигател, но на мен на празен ход не ми тресе. Колеги докато не се качите на нещо по тихо, няма как да разберете колко сме шумни!
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • От: Шумоизолация на CR-V

              А така с изолация под кората на капака щипките на кората хващат ли, не надига ли изолацията или си сменял щипките.
              Honda CR-V, 2001 147 h.p.
              Citroen C4, 1.4 vti

              Коментар


              • От: Шумоизолация на CR-V

                Не, няма проблем тъй като изолацията е много пореста и мека и на местата при щипките, където е по плътно се свива. Засега държи и топлинно, но не бих я сложил изцяло без кората. Въпреки, че подът и в краката на пътника и водача има фабрична вибро изолация и кече под мокета/вече доста смачкано/, смятам да изхарча известна сума за допълнителна виброизолация на тези места и около скоростния лост, както и един пласт екобон 1см. под мокета. Ходих и при заварчик на гърнетата и човека каза че двигателя си е шумен но в сравнение с неговото HDI при същите обороти беше една идея по-тих. Според него само подмяна с чисто нова оригинална генерация и катализатор би имала някакъв ефект. Колеги, някой ако е сменял катализатора с резонансно гърне може ли да пусне едно клипче със звук от купето при плавно ускоряване до 3500об./мин., горе долу да се ориентираме. Колегата с новия катализатор също може да се включи с видео.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • От: Шумоизолация на CR-V

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  ... Колеги, някой ако е сменял катализатора с резонансно гърне може ли да пусне едно клипче със звук от купето при плавно ускоряване до 3500об./мин., горе долу да се ориентираме. Колегата с новия катализатор също може да се включи с видео.
                  Маня-я-я-я-я-К! ...

                  P.S. Сега пък аз ти завждам на ентусиазма!
                  Honda CR-V 1-st Generation

                  Коментар


                  • От: Шумоизолация на CR-V

                    А бе без бой няма да се дам. Не може двигател K20 в Акорд 7 да е по тих от К20 в ЦРВ 2ген., а определено е така. Сега се сещам да питам как е двигател B20A като шум при акорд от 90те спрямо нашия, въпреки че подозирам отговора, а самите двигатели са подобни като параметри?
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Шумоизолация на CR-V

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      ... въпреки че подозирам отговора, а самите двигатели са подобни като параметри?
                      Отговора за мен е в различната и в полза на акорда оптекаемост. Аеродинамиката на CR-Vто определено не е от силните му страни и каквото и да правим - при равни обороти на двигателя или скорости на движение при нас винаги ще има по-голямо челно съпротивление. Сега, как се отразява това на шума в купето може само да гадаем но със сигурност има и други, които са дерзали по тези въпроси и като резултат се появяват ветробраните и дефлектора на предния капак:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1997_Honda_CR-V_LX_RT4WD_042_1.JPG
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5574699 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:loaded_fresh_1999s_honda_crv_at_loaded_fresh_96635404000333646.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5574698

                      Работа същата и при по-новите генерации ...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4934d1305733996-bug-deflectors-img_0691-edit-1-.jpg
Прегледи:1
Размер:64.9 КБ
ID:5574702 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4935d1305733996-bug-deflectors-img_0689-edit-1-.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5574700

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0867.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5574701 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0870.JPG
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5574703

                      Доколко е сполучлив резултата от този тунинг също можем само да гадаем!? На мен най-малкото не ми изглежда естетично тая работа.
                      Последно редактирано от tzocho; 27-03-14, 13:57.
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Шумоизолация на CR-V

                        А то проблема с вятъра е вятър работа, аз да реша шума с двигателя този ще ми се стори приспивна песен. Уж кубатурата на купето е обратно пропорционална на интензитета на шума, ама явно е празна откъм шумопоглъщане тая кубатура. Всички тия пластмаси по вратите и таблото не абсорбират а отразяват и понеже купето е четвъртито то и отразените вълни интерферират по-успешно и се създават и т.нар. стоящи вълни. Затова и някои звукоизолации са с пирамидална форма да убиват стоящите вълни. По голямата височина и площ на преградата към двигателния отсег от друга страна създава повече възможност за въздествие на двигателя съпроводено от резонанси. С този мой 500-тен пост обявявам война на шума в CR-V с всички законни и незаконни средства!
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • От: Шумоизолация на CR-V

                          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                          . С този мой 500-тен пост обявявам война на шума в CR-V с всички законни и незаконни средства!
                          С голям интерес следя темата.., и с нетърпение очаквам момента в който ще кажеш ,че най-после шума в CR-V е намален.., па макар и с някакви си 30-40%..!
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар


                          • От: Шумоизолация на CR-V

                            Аз се опасявам от друг коментар, че шума е изчезнал на 100% заедно с ЦР-В-то А неговото място е заел някои Акордеон
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Шумоизолация на CR-V

                              прочетох, че някои хора пръскат с това с цел намаляването на звука
                              това и това
                              някой от вас има ли опит, дали се продава в България. Даже идея си нямам как се казва това на български

                              Коментар


                              • От: Шумоизолация на CR-V

                                абе в събота по БТВ даваха един филм, където един пич напръска багажника си с нещо такова да шумоизолация и затвори в него едно момиче. Образува се доста дебел слой, нещо подобно на полеуретанова пяна. Те много скъпи иначе тез спрейчета бе, тя ще излезе златна таз Хонда.
                                Honda HR-V 4WD D16W1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X