Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Шумоизолация на CR-V

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spectrum_2014_04_22_22_06_59.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5586809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spectrum_2014_04_22_22_08_04.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5586810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spectrum_2014_04_22_22_13_14.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5586811
    Ето и моите замервани както обещах
    Изолация k-flex 10мм, на някои места сам слагам по 2 слоя (във вратите) защото ми остана
    не съм изолирал под и преден капак

    Коментар


    • От: Шумоизолация на CR-V

      Първоначално публикуван от heep2 Преглед на мнение
      Как са вашите ЦРВта по отнешение на разни паразитни шумове в интериора? Потропвания, проскърцвания като карате по дупки. Опитвам се да реша тези дребни дразнещи звуци та се чудих как е положението при вас?
      Първоначално публикуван от heep2 Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]710156[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]710157[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]710158[/ATTACH]
      Ето и моите замервани както обещах
      Изолация k-flex 10мм, на някои места сам слагам по 2 слоя (във вратите) защото ми остана
      не съм изолирал под и преден капак
      Здрасти колега, относно паразитните шумове, при мен няма такива. Последното което елиминирах беше скърцащата щора, като напръсках със силиконов спрей там където контактува в каналите на пластмасата. Мерси и за замерванията, само не си уточнил кое при какви условия е. Първото вероятно е при празен ход там си горе доле колкото мен като шум, обаче при следващите нивата са доста големи- при второто което подозирам че е при 3000 об. си с пик около 78Dbq при мен е 69Db. При третата диаграма вероятно си със 100км. и шумът е около 83Db което и при мене е горе долу така, но при по ниска честота. Имаш ли изолация на пода? Този К-флекс си е чиста термо изолация, не знам що ви харесва да го ползвате. С какъв смартфон направи замерванията?
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • От: Шумоизолация на CR-V

        Абре, как е втора генерация със шума ?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Шумоизолация на CR-V

          Зеро, ти снощи сън не си спал да питаш за втора генерация Да не си решил да сменяш първа с втора? Лично за мен си е добре откъм шумоизолация или поне по-добре от първа по мои наблюдения, но аз карам до 120, че иначе много гори Пък и много зависи от гумите, като си купувах гуми ги избирах първо да са за лека кола, а не за джип или товарен автомобил, каквито са повечето гуми от тоя размер и второ си избрах гуми, които ги дават 69 децибела, демек възможно най-тихи!
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • От: Шумоизолация на CR-V

            Ааа, спя си, ама лапето става в тъмно с рибарите и ме буди и мене, знам ли и аз вече кво съм решил, не мога да намеря правилното решение Та даже и от другите марки, вече ми се кара автоматик омръзна ми с тея педали и скорости, което ако ще е хонда дирекно ме изхвърля в раздела акорд комби 190 магарета То лошо няма ама са много кът, инак ЦР-В бензинка автомат също е като бяла лястовица Та така, някои ако иска хубаво ЦРВ-1 да се услушва взема ли акорд пускам го за продан За дизел не мога се престраша нещо не знам.... инък съблазана е голям ама там хептен нема автоматици , абе с тая марка си бало меча, малко мазохист тряя да си та да си хондаджия
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: Шумоизолация на CR-V

              Ех Слави... За теб незнам , но аз съм сериозен...вярвам, разбираш! Успех с търсенето!
              Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

              Коментар


              • От: Шумоизолация на CR-V

                Не съм убеден, че втора генерация е по тиха Слави, доста ревюта изчетох и за нея и съм се возил в една бензинова. Разбира се с дизеловия мотор е драстично по тиха поне откъм двигател. Кога ще идваш да се плацикаш тази година насам, да те повозя малко на тих автомобил.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • От: Шумоизолация на CR-V

                  Каним се другия понеделник, ама да видим как ще са децата, не обещавам че ще имам време за возене щото с тея две хлапета гледам да стигна максимално бързо че пътя с тях не е особено приятно изживяване
                  А Калин сърди се не сърди хич не разбрах какво е писал Инак днес малко ми е минал яда, ама знам кога ще се върне пак, по пътя за морето пак ще я намразя хахахах
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • От: Шумоизолация на CR-V

                    Поради същата причина с шума от задните бомбета, тази събота и неделя облепих с познатия ми с качествата си Silent Coat 3mm, сега като се случи да карам в дъжд ще провера резултата.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0773.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5589735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0772.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5589736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0771.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5589739
                    снимки с изолацията на дясното бомбе забравих да направя, че в събота привечер заваля и набързо събрах.
                    Последно редактирано от madvanio; 27-05-14, 12:00.

                    Коментар


                    • От: Шумоизолация на CR-V

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      Не съм убеден, че втора генерация е по тиха Слави, доста ревюта изчетох и за нея и съм се возил в една бензинова. Разбира се с дизеловия мотор е драстично по тиха поне откъм двигател. Кога ще идваш да се плацикаш тази година насам, да те повозя малко на тих автомобил.
                      Тази, на който си се возил и била от тракащите Слави, няма да се излъже да си вземе с такъв матор. По принцип К20-та ако е в перфектно здраве е много тих двигател. Моята, когато е загряла не може да се разбере дали двигателя работи или не и твърдението ти, че дизеловия двигател е драстично по-тих от бензина ми изглежда леко преувеличено, да не казвам невъзможно
                      HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                      Коментар


                      • От: Шумоизолация на CR-V

                        Ааа четеш отгоре отгоре май , писал съм, че с дизеловия двигател е по тиха а не че самия двигател е тих, което също не е далеч от истината в сравнение с дизели с подобни параметри на други марки. Тук за шума на празен ход не говорим, а за едно дъъълго магистрално пътуване на бате ти Слави, което е определено би било много по приятно при 2000оборота и (без да спира да зарежда газ през 150км.)
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • От: Шумоизолация на CR-V

                          Здравейте, нямам все още CR-V, но има резон в обезшумяването на автомобила, независимо от марка, модел и година производство.
                          С малко пари успях да направя следното, но се оказа от прочетеното, че може и по-практичниварианти да се намерят.

                          До колкото можах на гола ламарина и върху заводско залепената изолация (тази тънката, която е като фолио) налепих Флашбанд (купих го от Практикър, Бриколаж, където е по-евтин, съвета ми е да се използва възможно най-дебелата ролка, за да се намали робията по залепването й) битумна лента с алуминиево фолио. Във вратите слагах и от двете страни, за да се получи затворен обем. малко не ми достигна и по тавана само съм тлагал по отделни ленти между ребрата. Митовете, че тази битумна лента ще се разсмърди от загравяне от слънцето или ще се отлепи с времето са безпочвени. Само леко посмръдва първото лято след като я сложих, но като се има предвид, че подобна е миризмата на почти всички автомобили не се усеща изобщо. Не се е отлепила по вратите, а на другите места е "подпряна" от други материали. За вратите само толкова. С тази битумна лента налепих и в багажника и задната врата.
                          В пространствата над калниците използвах дунапрен с форма на скалички, използва се в изолации в тонколони, по спомен някъде беше 50 мм който купих. Взех го във Варна от ф. Нолина (не им правя реклама), а самия дунапрен каква марка е не мога да кажа, Размерите са 500х1000 и в чувал са по 2 бр, вече дебелината варира според нуждите. За цена не си спомням.
                          Купих си 10 мм микропореста гума от Алати, там я намерих, цената ми се стори прилична. Нещо от сорта по-дебело и самозалепващо се е от голямо предимство. Слагах от тази микропорестата гума по пода, тавана и на предния капак. За капака лепих с полиуретаново лепило, някакво българско беше евтино. Държи кучето му с куче

                          Та впечатленията ми какви са:
                          - говорителите във вратите просвириха доста по-добре, звукът е ясен, баса е приличен за говорител 170 мм.
                          - Колата стана 1-2 идеи по-тиха, при по-високи скорости съскането от въздушното съпротивление намаля, колата стана по-комфортна. Даже изчезна характерното фучене в главата, след много дълго каране (имам предвид 500-700 км.).
                          - като почукам отвън на ламарината по вратите, не дрънчи като тенекия, а като нещо масивно и по-луксозно.
                          - тази микропорестата гума в двигателния отсег няма проблем от топлината, последния слой, който е към двигателя, го избрах да е с алуминиево фолио.

                          Като разходи по спомен всичко ми излезе около 230 лв, колата е сравнително малка, всъщност нюню си е и крайната цена може да варира.

                          От собствен опит открих как да изцеря скърцането от уплътенията по врати и прозорци. За прозорците стъклото го спускам до долу, използвам мапучен парцал, права отвертка и спрей ВД-40. Навивам парцала на отвертката пръскам както е навито и поканал, където се движи стъклото, старателно и усърдно го изчиствам. Бедна ви е хантазията колко чернилка и нягва гняс излезе. След това поне 2-3 месеца тишина (в зависимост колко е прашен региона в който се кара и колко често се отварят прозорците), все едно се качвам в новозакурен автомобил.
                          За уплътненията по вратите същото, но с ръка изтривам гумата и ламарината, където се допира до гумата. Зимата използвам глицерин след като ходи на автомивка и проблема със залепването на уплътненията е решен.
                          Поздрави

                          п.п. няма смисъл да показвам снимки и да товаря сървъра, колегите са го илюстрирали прекрасно.
                          Последно редактирано от nakatasan; 31-07-14, 15:33.

                          Коментар


                          • От: Шумоизолация на CR-V

                            Не разгледах всички постове по горе щот са много ма ето руснаците ко прават със едно ЦР-В

                            HONDA CR-V 2000 B20Z1 500 kw, опсс оборота хахаха

                            Коментар


                            • От: Шумоизолация на CR-V

                              Тея са луди
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: Шумоизолация на CR-V

                                И аз този уикенд започнах „санирането“ с К-флекс. За двата дена успях да налепя петте врати, задните калници, бомбетата отзад, багажника около бутилката за газта и пространството под задните седалки. За следващите почивни дни ще опитам да залепя и предните калници и подкалници.
                                Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                                Citroen C4, 1.4 vti

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X