Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп въпрос за диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъп въпрос за диференциал

    Здавейте колеги! У мен изникна следния тъп въпрос и тъй като нямам практика ще ми е интересно да науча отговора. Какво се случва при преглед на спирачките примерно на предните колела върху валяк и имали реакция на задния диференциал при въртенето им?
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Тъп въпрос за диференциал

    Ами ако си с перманентно 4х4 - може и да има. Ако си с вискомуфа или междуосев с някакъв вид автоматичен блокаж, има със сигурност. CR-V (ако не греша) беше с малко по-различна система с едни помпи, но ефекта е същия. В такива случаи гумите, които не са на валяка, се слагат на скара с малки, свободно-въртящи се валяци, за да не стане весело. Напоследък се научиха да питат, дали колата е склонна към "излитане", но не навсякъде.

    Ако си с отворен междуосев диф, по-скоро няма проблем. А при изключваемо 4х4 - никакъв. На изключено де
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      От: Тъп въпрос за диференциал

      Не можеш да минеш нормално преглед в сервиз, който няма валове за перманентно 4х4. В КАТ Търново се пробваха, валяка не можа да завърти (само пробваха) и ми отказаха при регистрацията да ми издадат технически преглед и ме пратиха в друг сервиз.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Тъп въпрос за диференциал

        ЦРВ-то не се качва на валяци, не и на тия дет ги има по сервизите за прегледи. Ако има система с валяци и за отпред и отзад става но аз не съм виждал такава на живо. Иначе колата или ще тръгне или нема да завъртят валяците ако са слаботелесни.

        Коментар


        • #5
          От: Тъп въпрос за диференциал

          Всъщност, сещам се за още нещо. Не знам как е на по-новите Хонди (ако все още си говорим за тях), но на Шатъла имаше лостче за изключване на двойното, намираше се на отвода на скоростната кутия за към задния мост. Естествено, винаги остава варианта да се вдигне на крик "ненужния" мост, но се съмнявам да стане в КАТ.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Тъп въпрос за диференциал

            Как ще се вдигне на крик, при положение, че като натисна спирачката колата излиза от валяците. Ще скачам и от крика ли или ще си го влача с мен на колелцата.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Тъп въпрос за диференциал

              Брей то ше излезе че не е толко тъп въпроса бе Аз си мислех че само ако съм на скорост ше има връзка между предно и задно предаване, пък то излиза че ако закарам Хондето в някой пишман пункт за преглед ще ги изненадаме хората!
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #8
                От: Тъп въпрос за диференциал

                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                Аз си мислех че само ако съм на скорост ше има връзка между предно и задно предаване, пък то излиза че ако закарам Хондето в някой пишман пункт за преглед ще ги изненадаме хората!
                Като си на скорост имаш връзка с двигателя а и най-пишман сервизите, които имат право да извършват технически прегледи, трябва да са виждали перманентно 4х4 и да им е ясно, че не могат да я качат на валовете. Обикновено питат дали си 4х4 и дали можеш да го изключиш.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Тъп въпрос за диференциал

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  Брей то ше излезе че не е толко тъп въпроса бе Аз си мислех че само ако съм на скорост ше има връзка между предно и задно предаване, пък то излиза че ако закарам Хондето в някой пишман пункт за преглед ще ги изненадаме хората!
                  Това зацепване няма нищо общо с двигателя. Следи разликата в въртенето на предния и задния мост. И да свалиш двигателя пак ще си предава въртенето. Няма нищо електрическо или задвижено от двигателя. Иначе пишман пунктове има, преди 3-4 месеца бяха върнали един колега от пловдив със становището, че трябва да си оправи колата и пак да доиде. Човека малко се беше шашнал но на следващия ден минал на друго място.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тъп въпрос за диференциал

                    Моя кратък опит е следния: В КАТ забравиха да ме сложат на валяците. В пункта за ГТП им разказах за КАТ, те казаха "И нас ни е страх" и прекараха друга кола. Кво ша праим, като сложат камери в пунктовете??
                    Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тъп въпрос за диференциал

                      Има сервизи, които имат стендове за 4х4.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тъп въпрос за диференциал

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Как ще се вдигне на крик, при положение, че като натисна спирачката колата излиза от валяците. Ще скачам и от крика ли или ще си го влача с мен на колелцата.
                        По идея, никой не те кара да натискаш спирачките толкова, де да излети колата

                        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                        Брей то ше излезе че не е толко тъп въпроса бе Аз си мислех че само ако съм на скорост ше има връзка между предно и задно предаване, пък то излиза че ако закарам Хондето в някой пишман пункт за преглед ще ги изненадаме хората!
                        Ти внимавай и при гумаджиите, че веднъж са ми събаряли Шатъла от крика, въпреки изричното предупреждение да не въртят гумите. Идиота, все едно му казах като залепи гумата, да я врърне колкото сила има После ми се оправдава, че искал да провери как са лагерите...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тъп въпрос за диференциал

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Ти внимавай и при гумаджиите, че веднъж са ми събаряли Шатъла от крика, въпреки изричното предупреждение да не въртят гумите. Идиота, все едно му казах като залепи гумата, да я врърне колкото сила има После ми се оправдава, че искал да провери как са лагерите...
                          Не знам как е на шатъла ама на CRV не би трябвало да има никакъв проблем бе човек. Тя не блокира диференциала и ако въртиш само една гума другите няма да реагират, проблем ще е ако завъртиш и двете предни или и двете задни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тъп въпрос за диференциал

                            Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                            Не знам как е на шатъла ама на CRV не би трябвало да има никакъв проблем бе човек. Тя не блокира диференциала и ако въртиш само една гума другите няма да реагират, проблем ще е ако завъртиш и двете предни или и двете задни.
                            Ако си вдигнал едната предна или едната задна и я завъртиш - на другия мост двете гуми ще са на земята и ще тръгне. Трябва да вдигнеш една отпред и една отзад за да не тръгне.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тъп въпрос за диференциал

                              Силвърфокс е прав - като имаш отлепена една гума и я врътнеш, белата готова. Ако не вярваш - пробвай, но вземи мерки, да не стане някой сакатлък. При отворен диф и двете гуми на даден мост във въздуха, ако завъртиш само едната, не се случва нищо, освен, че другата започва да се върти на обратно. Ако има намесени някакъв вид автоматични блокажи, става още по-весело - дори и при две отлепени гуми, е достатъчно да завъртиш само едната.
                              Някъде имаше тема за диференциали и блокажи, хвърли едно око, мисля, че ще е полезно.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X