Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спане в CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спане в CR-V

    От известно време се чеша и чудя как да събера пари за палатка на покрива, за да може в редките случаи когато ми се наложи преспиване по 1-2 дена навън (напр. на Събора ) да се движа с максимално компактен багаж, без да разпъвам палатки по земята. Изхождайки от това ми мнение реших, вместо да давам толкова пари за палатка, да намеря само механизма, който повдига задните седалки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frame.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5904115
    но мисля, че освен него трябва да се добавят и заключващи механизми отзад:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rear_points.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5904114 (не всичко оградено с червени кръгчета)
    за да може да се образуват 2 спални места:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1457.jpg
Прегледи:1
Размер:179.0 КБ
ID:5904117
    Като цяло не е ясно дали ще стане толкова лесно при положение, че не мога да го видя как изглежда реално, а събирам снимки от нета.
    Освен това да се намери такова CR-V по моргите ми се струва доста невъзможно. А като капак на всичко не ми изглежда толкова удобно за спане поради вълнообразната повърхност, която се получава.
    Затова започнах да мисля нови варианти използвайки факта, че като се свалят задните седалки напред се получава равна повърхност. Само със свалянето на задните седалки обаче не се получава достатъчно място на комфортно спане - приблизително 130см. което за моите 184см е малко тесничко. Като се дръпнат и предните седалки напред и се наведат облегалките им се получава достатъчно място, но трябва да се измисли нещо да се подложи на оставащото празно място, което е частично закрито от долната част на задните седалки.
    Т.е. ако се измисли нещо да се сложи в тази част, което да е достатъчно меко, за да не убива и достатъчно твърдо за да не потъне би трябвало да стане.
    Нещо такова за цялата дължина, или такова за празната част.
    Добър вариант за цяло покритие е Cabela's Deluxe Camp Bed

    Покривайки по този начин цялата равна част би се получило следното нещо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6088.JPG
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5904116
    което в комбинация с моя sun (moon) roof ще е доста уютно като за 1-2 вечери

    Може да допълвате с още идеи.

    ПС
    Ето вариант за комарник
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5904119 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5904118

    ...и по-хард вариант на идеята
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5904120 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5904121
    Последно редактирано от silverfox; 28-10-10, 15:08.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Спане в CR-V

    На мен ми е много удобно,като гътна предната седалка.А сгъвайки задните облегалки,слагаш надуваем дюшек и става перфектно.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Спане в CR-V

      Браво! Последните четири снимки сами говорят за себеси относно проекта. Много фантазия и мерак му казвам. Вижда се, че е удобно. Всичките приспособления как са като обем?
      Тоя проблем с преспиването в МПС много го мисля и аз. Виждал съм снимки на Пасати комбита, дето са си фабрични спални, като паднат задните облегалки. Остава питането къде се съхранява багажа, който возим, когато ще се спи?
      За 1-2 вечери тази система е работяща, да. Каква е нагласата като перспектива, ако ще се нощува за повече време? Бива или не бива?
      За сам човек с повече багаж и много нощувки става и да се махне предната седалка до водача и задните.. :-) Място бол!
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Спане в CR-V

        Не знам, дали си струва упражнението. Имам и Пасат-спалня, ама в палатката ми е по-сгода. Има и саморазгъващи се палатки вече. Пък и да не е, повече от 10 минути не трябват.

        Коментар


        • #5
          От: Спане в CR-V

          Е тя идеята нали беше да се движиш с малко багаж. Тези сичките шалтета дето трябва да се подложат за да се изравни ми се виждат доста обемисти. Една палатка с един хубав надуваем матрак може и да заеме по малко място.
          Иначе личи интосиазъм в проекта.

          Коментар


          • #6
            От: Спане в CR-V

            и аз го мислих тоя вариант с падането на седалките и надуваемия дюшек, даже лежах половин час вътре ама на диагонал че инак не се събирам а съм само 168см. Ми да ви кажа схванах се, ако преспя така и на сутринта няма да ми се иака да се занимавам с каквото и да било( а идеята за хондата беше да е риболовен автомобил).Тя си стана риболовен автомобил, ама проблема със спането го реших с една палатка "хималайка" за 20лв и надуваем дюшек. Не заемат място, а се наспивам и всичко си е ок.
            -------Honda CR-V 128к.с.--------
            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

            Коментар


            • #7
              От: Спане в CR-V

              За малко багаж е относително - зависи от изпълнението. Аз засега съм на вариант 2х

              дори за палатка си е потребен дюшек. Не пречи да се вземе само един/два спални чувала и една надуваема възглавница, напр. за празното място, но с пълноценен дюшек мисля ще стане идеално - два дюшека за двама. Дюшеците съвсем спокойно могат да се превозват в багажник на покрива (продаваше се един тук във форума за 300лв, за разлика от покривната палатка за 4000лв пак във форума). Предимствата пред обикновена палатка - не спиш на земята, не се притесняваш от насекоми, не се будиш посреднощ да псуваш що не си купи "оная" палатка с 3000мм воден стълб.
              За дюшеците може и в багажника, а останалия багаж ако е много, аз покрай мисиите имам вече 3 такива



              веднага отиват на покрива.

              /edit
              190см става пространството като се дръпнат и предните седалки маскимално напред и облегалките им се наведат.
              Последно редактирано от silverfox; 28-10-10, 17:47.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Спане в CR-V

                Колеги сега ще ви покажа аз как съм го направил. В моето ЦР-В винаги на разположение ми е една малка раница в която си карам сгъваем стол, надуваем дюшек (190х144х20), одеяло, надуваема възглавница, помпа за надуване и спадане. Карам си още спален чувал, дъждобран и еднократно барбекю.
                Сега да не си помислите че съм бездомен просто обичам да съм подготвен.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5221925

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5221928
                Нещото което трябва да се промени по колата е да се свалят пантите на задните седалки и да се отпили малко от тях, така че да се увеличи наклона на падане напред на седалките.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5221927

                След това облегалките за главата на задните пасажери се обръщат обратно, така че след като паднат седалките да се получи максимално права част.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5221923

                След това надувам дюшека и възглавницата.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.JPG
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5221924

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5221926

                Двамата с жената си спим идеално на така получената спалня .
                Като е студено палнем малко " печката " .

                Като имате предвид, че сам си и " сънирал " джипа си е даже комфортно .

                Коментар


                • #9
                  От: Спане в CR-V

                  Прекрасна тема, поздравления за ентусиазма!
                  Ноо, ме мъчи един въпрос - къде отива багажа при такава разстановка?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спане в CR-V

                    Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
                    Нещото което трябва да се промени по колата е да се свалят пантите на задните седалки и да се отпили малко от тях, така че да се увеличи наклона на падане напред на седалките.
                    Гениално. И със запазването в този случай на облегалките за главите не се образува такава дупка. Направо гениално. Утре отивам в джипа с пилата!!!
                    А багажа както казах, ако е много излита на покрива иначе 2 сака може да се набутат пред предните седалки. Но като цяло идеята е за 1-2 нощи, така че не би трябвало да има много багаж.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спане в CR-V

                      Е остава малко място пред и на предните седалки. Пак и обикновено, като се ходи на "палатка" повечето багаж е за пиене и хапване, та като дойде време за спане той понамалява .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спане в CR-V

                        Многооооооо добра идея и добре се получава. Ще се пробва, ама в малко по хубаво време
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спане в CR-V

                          Колеги, в отворите на масичката между предните седалки и ароматни свещи могат да се сложат ако ще спят двама за романтика Иначе идейките са супер! Ето и една идейка за отделението под масичката, за тези които още не са газифицирани.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спане в CR-V

                            Опа забравих линка http://www.youtube.com/watch?v=7WOPk...eature=related
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спане в CR-V

                              Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
                              Нещото което трябва да се промени по колата е да се свалят пантите на задните седалки и да се отпили малко от тях, така че да се увеличи наклона на падане напред на седалките.

                              [ATTACH=CONFIG]263423[/ATTACH]
                              Ще можеш ли да направиш една снимка на пантите да не ги взема повечко Има един чоп отдолу, който ограничава свалянето им по-надолу, но целия ли да го махна и само той достатъчен ли е? Като гледам май и от страната на седалките си махал пластмаса.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X