Обява

Свий
Няма добавени обяви.

зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • зимни гуми

    Здвейте, мога ли да сложа 195/65/15 зимни гуми на црв-то

  • #2
    От: зимни гуми

    Може, само дет ще са и тесни и ниски.
    205/70/15 са и по спецификация и то ако говориш за CRV 99-2001
    Щя я свалиш с 1.6 см
    Последно редактирано от Deian_g; 06-10-10, 17:37.

    Коментар


    • #3
      От: зимни гуми

      Поразрових се малко и се оказа, че при изминаване на 100кл,ще ми отчита105кл

      Коментар


      • #4
        От: зимни гуми

        Нормално, заради разликата в диаметрите на гумите. Понеже сме в форум за офроуд автомобили по важно е намаляването на клирънса според мен отколкото това, че километража ти ще те лъже.

        Коментар


        • #5
          От: зимни гуми

          Да,но ще има повече ряз

          Коментар


          • #6
            От: зимни гуми

            Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
            Да,но ще има повече ряз
            Може да сложи и кюнец отзад за още повече "ряз". А пък ако сложи и щора на задното стъкло ...
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: зимни гуми

              не е проблем защото свалянето на клиренса е 1/2 от разликата на диаметрите на гумите и 8мм. едва ли ще са фатални. това за повечето ряз е само на теория и ще се изрази с по-добър въртящ момент предаван към тях но пък с нещожен процент което едва ли ще усетишна практика. ако гумата и цената си заслужават и се карат само през зимния сезон може но задължително да са 4 еднакви за да нямаш разлика в диаметрите.
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • #8
                От: зимни гуми

                Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                не е проблем защото свалянето на клиренса е 1/2 от разликата на диаметрите на гумите и 8мм. едва ли ще са фатални. това за повечето ряз е само на теория и ще се изрази с по-добър въртящ момент предаван към тях но пък с нещожен процент което едва ли ще усетишна практика. ако гумата и цената си заслужават и се карат само през зимния сезон може но задължително да са 4 еднакви за да нямаш разлика в диаметрите.
                Е това за клирънса от де го измисли, че е 8мм.
                1/2 е то разликата в диаметъра и при разлика в диаметъра 32мм се получава намаляване на клирънса 16мм.
                Дали е много или малко секи си преценява.

                Коментар


                • #9
                  От: зимни гуми

                  Ето ви един калкулатор да не се потите
                  http://www.margel.info/lang_bg/calculator.php

                  Разликата е -33мм и според калкулатора "разликата е извън допустимите граници".
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: зимни гуми

                    ако разликата е 32 тогава си прав че е много, но някъде пэ нагоре видях 16мм и като го делнах на 2 написах че е 8мм. за което се извинявам че съм ви подвел. 32мм или 33 мм вече си е множко. това си е 10 см. по-къс път при завъртане на 1 оборот на колелото.
                    Honda CR-V I 2000 г.
                    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                    Коментар


                    • #11
                      От: зимни гуми

                      Здравейте, в момента съм с BRIDGESTONE DUELER H/T, които според някои са всесезонни, малко странно за мен понятие. Та някой имал ли опит с такива през зимата, при нас в Бургас все пак не е кой знае каква зимата, но пада по някой сняг.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • #12
                        От: зимни гуми

                        684-Tакива са ми летните! Миналата година преди коледа падна сняг, а не бях сложил зимните!! Цр-В -то се вървеше като обикновена кола с предно предаване. Грубо казано: изискваше усилия от моя страна да не стане беля. Със зимните- обратно: иска се усилие да стане беля!
                        Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                        Коментар


                        • #13
                          От: зимни гуми

                          Колеги - не че аз не спамя на моменти, но ако ще обръщаме темата на кой какви гуми има, поне да сме полезни. Марка, модел, държане на пътя. И какво е аджеба 684?
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: зимни гуми

                            Аз една зима изкарах с БФгудрич Макадам Т/А които се водят M+S тоес са нещо като всесезонни. Пообикалях доста и колата си беше добре проходима и стабилна но все пак се подхлъзваше и както е казал колегата си искаше внимание.
                            С чисто зимни БФгудрич winter slalom KSI просто колата си е друга. Както е казал колегата "трябва усилие за да стане беля". На едно голямао изкачване 3 пъти се качвах да гледам до каде са стигнали с освобождаването на пътя и се връщах обратно. А горе имаше и джипове ама с всесезонни гуми. Много зависливо гледаха как си ходя нагоре надолу безгрижно.
                            С две думи има ли човек парици да си купи зимни и ще се изкефи на колата максимално, ако не и всесезонните стават ама си е компромис.

                            Коментар


                            • #15
                              От: зимни гуми

                              M+S е Mud + Snow, т.е. кал и сняг по стандартите на Retread Manufacturers Association (в Англия). Но сертифицираните по American Society for Testing & Materials зимни гуми имат и снежинка на тях и както каза, са по-добри зимата.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X