Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво направих по Хондата днес

    Днес сложих нови свещи NGK zfr6 , като от магазина ми казаха, че с тоз модел колата излизала от завода. Понеже климатика нещо взе да отслабва та реших да проверя и филтъра за купето и олелееее. Чак се чудя как е могъл и толкова да духа. Новичък за 14 лв. докато е разглобено таблото и след 20 мин направих тест. На последната степен че ме издуха от седалката. За сега толкова пък ако остане някой излишен лев може и фреон да и долея за по добри резултати. Другия месец са на ред масло и филтри.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #92
      От: Какво направих по Хондата днес

      Смених и масло на двигателя, маслен и въздушен филтър, общо за 263лв.!
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #93
        От: Какво направих по Хондата днес

        Смених лампите от подсветката на таблото като сложих крушки 2W с цокъл, който беше най-близкия до оригиналния. Смених и крушките на управлението на климатика, там също сложих 2W без калпечататета отгоре и светна по-добре, смених и тази на пепелника, голямо разглабяне падна, абсолютно всички закрепващи елеманти си бяха на местата.
        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
        Citroen C4, 1.4 vti

        Коментар


        • #94
          От: Какво направих по Хондата днес

          Крушките по таблото на CR-V I стават от Ситроен (моите бяха от Ксантия), и Форд Ескорт.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #95
            От: Какво направих по Хондата днес

            Смених масло скорости 2х29 лева МТФ, филтърчето на газовата 6лв, и.....чудя се въздушния да сменя ли на 11х.км е като го свалих беше учудващо добро състояние даже се замислих да не съм го сменял и да съм забравил
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #96
              От: Какво направих по Хондата днес

              Смених филтъра на купето, Бе то аз съм имал климатик в тая кола. Едвам духаше и си мислех че трябва да се долива фреон. Филтъра беше така запушен че нямам думи. Имаше боклук и мъхове за едно гнездо на врабче, ама кат видях и перушинките вътре, си мисля че май и врабчето е било до скоро там.
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #97
                От: Какво направих по Хондата днес

                И аз се учудих колко по добре заработи климатика след смяна на филтъра. Вече минах 2300 км от предния пост до сега и вече е ред на маслото
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #98
                  От: Какво направих по Хондата днес

                  Хахаха сега като ви чета постовете и се замислям, ми че то и моя заработи яко от как смених филтъра, предното лято едва смогваше д аохлади в колата сега ми се налага да го намалям щото не се трае.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво направих по Хондата днес

                    Смених предните биалетки – 20 лв. общо с отстъпката и тампоните на предна стабилизираща щанга – 5лв. общо. Сега изчезна потропването от предницата.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Колега, и аз се охарчих 5лв. за тампони/ общо двата/ обаче направих една глупост- не запомних посоката на скобата, която ги държи. Отдолу има стрелка и ги монтирах със стрелката сочеща към задницата. При теб така ли е всъщност по дългото рамо на скобата остава отзад при този монтаж. Имах некви белези някой е драскал с бяла боя на скобата и на шасито близо до нея и така двата белега са близки. Да ама днеска клекнах да гледам на съседа хондето и при него е обратно, обаче пък тампоните му изглеждат някак разкрачени. Направо се филмирах с тая тъпотия иначе никакви проблеми при движение. Има ли схема някой накъде трябва да сочи стрелката?
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Къде ги смени колега, че и мен ме чака същата процедура?

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          "Смених и масло на двигателя, маслен и въздушен филтър, общо за 263лв.! "

                          Къде ги смени колега, че и мен ме чака същата процедура?

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от dvdesh Преглед на мнение
                            "Смених и масло на двигателя, маслен и въздушен филтър, общо за 263лв.! "

                            Къде ги смени колега, че и мен ме чака същата процедура?
                            Смених ги в Юбико.
                            Оргинално масло на Хонда /6-литра 0W-30/ 1-литрова разфасовка,общо -6 х 34лв.=204лв.+ ,въздушен филтър-25лв.+,маслен филтър-24лв.+ ,труд-10лв., та всичко=263лв.!
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Благодаря колега.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Днес смених тампоните на стабилизиращата щанга . На скобите стрелката сочеше на пред( към предните гуми).Среза на тампона също беше отпред , а на самия тампон има стрелка сочеща напред, ако се монтира със среза към предницата. Но имах проблем при демонтажа.Скъсах по един болт и на двете планки.Доста бяха изгнили. Наложи се временно решение ( за постоянно ).Притиснахме планките с крика и ги точковахме с телоподаващо. При следваща смяна ще се мисли за нови резби и болтове.
                                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X