Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Пробва ли с откачане за малко на акумолатора......

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      swakke се оказа прав. Тази сутрин след около 100-тина метра изгасна. Явно при въртенето на ръчна се е задействал някой датчик и сега се оправи.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Колеги люка ми изтрака при затваряне в крайно предно положение. След като го отворих, повече не се затвори до край и се наложи да го повдигам на ръка за да го затворя. Проблема се оказа в това, че моторчето се беше разхлабило. Внимателно откачих тапицерията от станата на люка и през отвора за ръчно движение на люка затегнах едното болтче. Другите две затегнах през отвора на разкачената тапицерия, като ползвах "Г" приставка за за винтоверт. Приставката съм я купил от Практикер или Баумакс. Проблемът се реши успешно. В допълнение смазах и релсите с фина смазка - синя грес, предназначена за финна механика. Надявам се да съм полезен и на други при които се появи същия проблем.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Днес и моят часовник мина през реновираща процедура, че беше започнал да премигва докато работи, засега няма проблеми. Така и така бях разглобил смених и лампичката на бутона за аварийните, купих нова като отидох със старата в магазин за радиоелектроника, много е мъничка и с малък диаметър. Оказа се, че осветлението на бутона е само при включени светлини.
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Изправих и предния ролбар,след като го изкривих яко на лова завчера.Техника подръчна-синджир-прекаран над сгънатото място,една дълга греда,сега се сещам,че и в гората можех с една талпа-дебело стебло на дърво.Завързвам синджира за талпата и тя остава да виси на ролбара,след това.Скачане му е майката-колкото си по тежък толкова по добре.Аз даже си сложих и стълбата за да скоча по отвисоко върху талпата,а тя издърпа и изправи ролбара.Стана бе.Та така!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              Изправих и предния ролбар,след като го изкривих яко на лова завчера.Техника подръчна-синджир-прекаран над сгънатото място,една дълга греда,сега се сещам,че и в гората можех с една талпа-дебело стебло на дърво.Завързвам синджира за талпата и тя остава да виси на ролбара,след това.Скачане му е майката-колкото си по тежък толкова по добре.Аз даже си сложих и стълбата за да скоча по отвисоко върху талпата,а тя издърпа и изправи ролбара.Стана бе.Та така!
              Ами така е, като неможеш да уцелиш с пушка , ще го буташ с ролбара!
              Нали не си ходил за Мечки в гората и не си бягал с колата от тях ?!

              И понеже нямаше нищо за правене по Хондата , отидох до застрахователя и си взех парите /325лв./ за щетата ,нанесена от кварталната глутница кучета , на десния калник /един зъб/ и декоративната пласмасова лаисна на веждата на същия калник / няколко по дълбоки драскотини / !
              Добре платиха ,доволен съм ,та догодина пак при тях каското!
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Днес ,реших пак да правя нещо, та взех и я прекарах на ГТП!
                Ми там всичко окей, та викам я да отида да я закарам на един стенд /тресачка/ ,да и проверя амортесьорчетата!
                Казаха че са чудесни ,дадоха и някаква разпечатка от диагностиката с някакви си показатели ,ама нищо не им разбирам, само графиката видях че показва ,че са наред- около 80% !
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  [QUOTE=emicha1;1982576]Ами така е, като неможеш да уцелиш с пушка , ще го буташ с ролбара! Нали не си ходил за Мечки в гората и не си бягал с колата от тях ?!/QUOTE] Камъни бутах,камъниии и от време на време някое зайче.
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Така от вчера и аз съм с газов инжекцион ОМВЛ, всичко по него е тази марка, с тороидална бутилка 30л., събра 24 литра газ. След първи 30 км. на газ не усещам разлика с работата на бензин. Сега тази седмица ми предстои проверка на клапаните и да измисля как да закрепя всички насипни неща в багажника.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      След като всичко се оказа в насипен вид в багажника се наложи нова подредба и вече изглежда така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04112012240.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5422844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04112012241.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5422845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04112012242.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5422846
                      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                      Citroen C4, 1.4 vti

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Здравейте колеги,дойде ред и аз да пиша в тази тема.., и.. те така..,днес смених маслото на задния диф с правилното,закупено от Бултрако(DPS-F)..! До тук добре..,но докато сменявах маслото забелязах,че това "желязо" дето уж балансира задния диф ,се държи на по едно место в двете легла(не знам дали се изразих правилно,но от едната страна е захванато за гумения "пръстен" а от другата и на двете места е откъснато..). Та..,понеже нещо ми подчуква от зад,и аз обвинявах гърнето,дали не е от това "желязо"... И най накрая...,какво да го правя това желязо(да го лепя със силикон или..) П.П. Приемам всякакви идеи...!
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Здрасти колега - vadoiv!
                          Преди време бях писал за това "желязо" ,което всъщност е пласмасова противотежест на задния диф, която обирала уж някакви вибрации! Доста скъпо е това парче "желязо" и никой не го сменява , а в сервиза на Хонда в Горубляне казаха че направо го махали!
                          При мен също се беше скъсало и се държеше на косъм,но го подлепих с този черния силикон за стъкла, но не плътно ,а само в горния и долния край на ушите където влиза!Сега си стои там ,леко като го напъвам се усуква но вече не тропа като преди!Стана почти като оргинално!

                          Иначе, днес смених маслото на скоростите - 2,2л.х18лв.=39,60лв. , горивен филтър/за дизел/ -40лв.,труд общо - 40лв ,всичко накрая= 120лв.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            О... забравих и другото което направих днес!
                            Имах една малка люспичка на предното стъкло от камъче ,та така или иначе ходих до Горубляне, взех че минах там и през едно сервизче , да я лепнат с някакви полимери /американска технология била/ !
                            За 30мин. и срещу 25лв., вече почти не се вижда нараненото място !
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                              Здрасти колега - vadoiv!
                              Преди време бях писал за това "желязо" ,което всъщност е пласмасова противотежест на задния диф, която обирала уж някакви вибрации! Доста скъпо е това парче "желязо" и никой не го сменява , а в сервиза на Хонда в Горубляне казаха че направо го махали!
                              При мен също се беше скъсало и се държеше на косъм,но го подлепих с този черния силикон за стъкла, но не плътно ,а само в горния и долния край на ушите където влиза!Сега си стои там ,леко като го напъвам се усуква но вече не тропа като преди!Стана почти като оргинално!

                              Иначе, днес смених маслото на скоростите - 2,2л.х18лв.=39,60лв. , горивен филтър/за дизел/ -40лв.,труд общо - 40лв ,всичко накрая= 120лв.
                              Благодаря колега,явно твоята тема съм чел за "желязото",та затова се колебаех какво да правя. Значи..,първо ще го залепя със силикон,и ако пак се откъсне..,направо го махам..
                              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Аз на моята го махнах преди няколко месеца - с него, без него ... все тая

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X