Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Ами не баш, тоест не е на 100% сигурно ако е в добро здраве може да устиска, ама ако някъде вече изолацията по намотките е остаряла олабила е нужно малко за да пробие Ти за кво си мерил компресия ? Що не и откачи буксата на делкото ми така се цакаш.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Здравей,
      Не мерих комресия, а си сипах една руска добавка, за чистене на бутала и маслени сегменти. Идеята е да да завъртиш няколко пъти без свещи:
      1. Махаш свещите.
      2. Сипваш гадозта
      3. Слагаш свещите
      4. Пиеш едно кафе ... 1час.
      5. Махаш свещите
      6. Махаш букста към бинината.(това го пропуснах)
      7. Слагаш един парцал върху дупките на свещите.
      8. Задърташ двигаталя няколко пъти със стартера.
      9. Слагаш свещите кабели ......
      10. Палиш и я оставяш да руботи 20 мин, отзад излиза бял гъст дим.
      11. Сменяш масла филтри .......
      След месец ще кажа дали е имало ефект.
      Би трявало да върви по добре, да изгаря по ефективно горивото, да харчи по малко масл, че а карам с тънкото масло 5w30 икато карам по магистралата го хапва на по високи обороти.
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        О споко, аз я карам с 10/40 и на магистрала с по високи обороти пак си го хапва доволно, но това не го отчитам като проблем, тея обороти искат мазане, а има и други фактори за бързото чезнене по магистрала, а имено предшестващото градско каране на къси разстояния Всъщност съм решил на другата смяна и аз да си мина на 5/30 или поне 5/40 не знам от де ми е дошло на ума тва 10/40 Колко масло ти гори за 10х.км?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Това с бобината не ми хареса - мерил съм компресия на десетки коли без да я изключвам и съм нямал проблеми! Ще трябва да внимавам с това чудо! Колкото до маслото и аз съм на 10/40 и доскоро си мислех, че не го пипа, но щом скокнах до морето /магистрала/ и веднага спадна на щеката! Проблема е в тези безсмислено високи обороти, които те принуждават да караш с 4000-5000 по магистралата, няма мотор който да не го гори при такива режими. На Пежото ми скоростите бяха още по-къси заради малкия мотор на голямо купе и си гореше към 1 литър на 10000, но щом му забих по-дълга пета /направо шеста/ разхода спадна наполовина!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Аз също веднъж изтръгнах кобилицата с повечко затягане на гайката. Натискаш клапана надолу и я връщаш, няма проблем. Ето как изглеждат моите резби след близо 70000км на газ и около 6 реглажа. После да дойде да разправя някой, че не държели на газ тия глави и на 50000 км я хвърляш.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0830.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5668972
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Сменени масло и филтри-маслен и въздушен. Досега две смени карах с Мобил 10W40. Сега заложих на гръцко масло- CYCLON FX100 10W40.Маслен филтър на Шампион и въздушен на Clean.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Днеска смених антифриза на двете коли, турнах тоя път ИГАТ AN13 най-новия чишит, лонг лаиф нам си кво и прочие. Обаче ми стигна на косъм, естесвено преди това промух системите от стария антифриз с вода докато излиза чиста вода без цвят че да почна на чисто с новия. Обаче хич немога да смятам и незнам на къв хал съм докарал антифриза като темп. Аи на Тоиотата иди доиди, сипах 1.7л концентрат с 2 литра вода, да кажем и в двигателя ако е имало малко макар че според книгата събира 4 кила. Та при нея можеби съм го докарал на към -25. На хондата обаче в книгата пише едно тя събира маи бая повече, сипах 1.7 л антифриз и 2.7 вода, ама компенсациония ми е празен щото тряша да долея чиста вода че ми свърши концентрата Трябва и на нея да е към -25 поне щото 1 към 1 мешено става на -38
                п.п. Баси в аутодата пише че събира 6.5л хондата и 4.5 тоиотата, мноо бре, маи ше купувам още едно шише да им ливна още концентрат.
                Последно редактирано от zero; 29-06-15, 20:14.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  И аз бях втрещен, че хр-в събира 2,7 литра, ама се убедих като сменях моя. Иначе си бях приготвил и аз две шишета по литър и половина концентрат
                  Honda HR-V 4WD D16W1

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Радев, ти се шегуваш, нали?
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Не се шегува.Даже не може да източи 2,7...а максимум 2 литра .Цялата ситема е 2,8.
                      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                      Disco 1 бекъп
                      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Днес смених ангренажния ремък, ролката и гарнитурата за капака на клапаните.Направих и реглаж на клапаните
                        Honda CR-V B20Z1

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          От няколко дена имам и аз CR-V 1998-ма година, 128 коня. Имаше едно тропане в предницата при каране по лош път. Днес смених само от лявата страна биалетка и тампон на предната стабилизираща щанга и тропането изчена. Естествено ще направя същата процедура и от дясната страна когато ми остане време. Всички маншони на шарнирни болтове бяга скъсани, но шарнирните болтове на двата леви носача си бяха добре и смених само маншоните. Кормилните накрайните са за смяна, но има още малко живот в тях. Направи ми впечатление, че когато едното предно колело е вдигнато на крик, то много трудно се върти при неутрална скорост (изключена от скорост). Да не би предният диференциал да е с ограничено приплъзване или сигурно това е заради 4х4 системата? И значи ли това, че както е вдигната на крик, ако дам на скорост и пусна съединителя, колата ще тръгне и ще падне от крика?

                          И още нещо да питам - има ли някъде по колата инструментче за вадене на бушоните както е на повечето коли? Примерно на Мондео-то ми въпросното нещо е закачено на капака на кутията с бушоните.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Честито, и много безавариини!
                            Колелото не се върти заради системата 4х4, няма LSD-та. Няма и раздатъчна кутия, поне не в пълния смисъл на думата. "Раздатката" е просто втора корона и втори пиньон в предния диф. Системата за включване на 4х4 е, грубо казано, в задния диф. Колата е постоянно с предно предаване, и когато поне едно от предните колела превърти се задейства задното. Да, колата ще падне, ако вдигнеш само предните или само задните колела и включиш на скорост. Щипката за предпазителите се намира в гнездо на таблото с предпазители, а не на капака.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Мерси!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Днес смених и от дясно биалетка и тампон на стабилизиращата щанга, обаче изпусна преден десен амортесьор и колата подскача ужасно. Утре ще купя два нови предни амортесьора и мисля да са газови за да изкарат повече. Кои са хубави като марка?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X