Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    И аз на моите им се каня, ама все ме домързява кат се сетя че тряя свалям и корите, а като се сетя за задния хептен не ми се ще. Има ли някъв чалъм да не остават мехурчета като се лепи фолиото и каква плътност си ползвал гледам не е много тъмно и така по ми харесва
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Аз я дадох да я направят, не ми се рискуваше сам да го правя. Направиха я без да разглобяват кори, стъкла и каквото да било, само на задния смъкнахме амортисьорите, машинката на бравата и чистачката не излезе дръжката на стъклото и само я завъртяхме. Фолиото е 30% с UV филтър. Като гледах поставянето отстрани изглеждаше много лесно ама на практика не знам дали е така. Сега отивам за ключ и да боря амортисьорите на стъклото
      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
      Citroen C4, 1.4 vti

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
        Мисля да сложа някакъв допълнителен гумен пръстен освен оригиналното уплътнение и да видя какво ще стане. Контрата се оказа малко проблемна, нямам такъв размер гаечен ключ, май е 26, а като хвана с раздвижения не ми остава място да въртя гайката. Ще ходя да купувам гаечен ключ, по раздвижения показа 26.
        Колега задължително затягай гайките при вдигнато стъкло,в противен случай ще развалиш резбата!

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Здравейте.
          Смених си PVC клапана и сега оборотите на празен ход са пощи идеални (стойностите са както пише в книгата).
          Honda CR-V B20Z 2001

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от nasko3333bg Преглед на мнение
            Колега задължително затягай гайките при вдигнато стъкло,в противен случай ще развалиш резбата!
            Колега разбрах го по гадният начин, от едната страна, резбата се прецака, затегнах я точно преди превъртане и закрепих засега, като отвън сложих и молко силикон да запълня зяпналото. От другата страна допълнително уплътнение и заспа идеално. Сега ще си търся капачката,в която е направена резбата, която резба е алуминиева и много крехка.
            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
            Citroen C4, 1.4 vti

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
              Колега разбрах го по гадният начин, от едната страна, резбата се прецака, затегнах я точно преди превъртане и закрепих засега, като отвън сложих и молко силикон да запълня зяпналото. От другата страна допълнително уплътнение и заспа идеално. Сега ще си търся капачката,в която е направена резбата, която резба е алуминиева и много крехка.
              Не е болка за умиране.Поръчай си от някоя морга 2 капачки и си ти!Аз моите навремето доколкото си спомням ги купих за 10-15лв.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                То всъщност не съм направил днеска нищо, ама ще трябва, ако не днеска, то в скоро време...
                Та да напиша и аз първо оплакване от Хондето: осветлението на плафоните за климатика и вентилатора дадоха фира (двете въртящи се кранчета) не светят. Не знам дали са на крушки или на светодиоди, ама имам гадното усещане, че облицовката отпред се сваля доста тягаво и трудно за да ги сменя. Така ли е?
                Освен това оня ден по аутобана някой, някъде ми е хвърлил с гумите си малко камиче и сега си имам пукнатинка на предното стъкло с размерите на 1 стотинка- в края е, ама трябва да се оправи, че с времето от друсането ще земе да се разшири.
                Вече съм и с чисто нови летни цвички Пирелки, ама срамно летни и голи, без грам off road качества. За следващия зимен сезон, ще я обуя със зимни малко по-рошавки.
                Оня ден исках да си дигна предницата със щатния за колата крик тип ромб. И ООО, изненада: 1. крика се оказа прекалено нисък, на максимално развъртане не можa да я помръдне и 1см. на горе, трябва няква подложка. Това ме кара да се замисля дали крика ми въобще е оригинален?? Очевидно с тоя не става или поне не без подложка. 2. Отдолу не можах да намеря типичните за криковете жлепове където се слага крик. Няма нищо ни от пред, ни отзад, само пластмасовите кори, ни дупка, ни маркировка, ниенте, нада. Къде се слага тая пущина?!

                От известно време на сам се опитвам да и засека разхода, градско, извънградско или смесено. От доесгашните ми изчисления и наблюдения установих, че както и където да карам никога не пада под 6/100 и никога не надвишава 8/100.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Смениха ми предното стъкло.Новото е китаец ,марка XYG. Старото имаше люспа от която тръгна да се пука. Така я закупих и изкара две години но накрая ме предаде.
                  CR-V 2.0i RVSi 147PS

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Аз смятам тази събота да и взимам инжектори за газовото .Моите са МЕД ЖИ 25 65 ЧЕРНИ.Дайте съвет какви да и сложа ,за да си върви както досега.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Аз пък си сложих старата полуоска, така и така лекото тресене не е от нея, та сега имам едно чисто нова вътрешно каре за продан Някои ако иска да свирка давам го толкова колкото ми е излезело от Англия до тук 75 лева, карано е има няма 50км.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Разделих се окончателно с Фията. И ми дадоха 390лв за скрап по изгодна оферта не намерих. Тоест газовата на CR-V-то е с 390 лв по близо
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          ... осветлението на плафоните за климатика и вентилатора дадоха фира (двете въртящи се кранчета) не светят. Не знам дали са на крушки или на светодиоди, ама имам гадното усещане, че облицовката отпред се сваля доста тягаво и трудно за да ги сменя. Така ли е?... 1. крика се оказа прекалено нисък, на максимално развъртане не можa да я помръдне и 1см. на горе, трябва няква подложка. Това ме кара да се замисля дали крика ми въобще е оригинален?? Очевидно с тоя не става или поне не без подложка. 2. Отдолу не можах да намеря типичните за криковете жлепове където се слага крик. Няма нищо ни от пред, ни отзад, само пластмасовите кори, ни дупка, ни маркировка, ниенте, нада. Къде се слага тая пущина?! ...
                          Здравей колега,

                          По въпроса за осветлението ... с крушки е и трябва да свалиш панела за да ги смениш. Не е толкова трудно, колкото изглежда на пръв поглед.
                          Аз си присбособих LED-чета, а ето тук малко видео за демонтажа на пластмасите по таблото за орирентир:

                          Относно крика...
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            tzocho, ти си му помагащ за 1-ва генерация, а той може да е с 2-ра , 3-та или 4-та.
                            Ако не го мързи да уточни.
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Здравейте и благодаря за предварителните съвети!!!
                              emicha1, моята е като твоята на картинката ти, 2006 година. Не знам коя генерация се води, 2,2 дизел. Крика ми изглежда по същия начин като на снимката, но без П-образния удължител отгоре. Освен да проверя дали не е някъде в страничните джобове.


                              а таблото е такова
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Освен да проверя дали не е някъде в страничните джобове.

                                Провери в задната врата,на колегата spoko беше там.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X