Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Здравейте,

    Днес изчистих ето това на снимката, май, че е дроселова клапа. (неразбирам руски и карам по картинките в руското ръководство). Малко скъсих единия маркуч, че му направих дупчица докато го свалях.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140401_094111dr.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5575919

    Направих си и аватарче за форума
    Honda CR-V B20Z 2001

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от heep2 Преглед на мнение
      Може би 1 глупав въпрос - защо е махнат диференциала и кардана? ...
      Предполагам въпросът е към мен.

      Поради ред причини.

      Купих я така (преди 2г. и 3 месеца, на 170 К км.), с безумно тропащ диференциал. Викам си - знам причината, ще го оправя. Да, ама не. Оказа се че има и счупено каре на кардана. Чашката на единия лагер направо я нямаше, и понеже беше предното каре, веднага махнах кардана.
      Днес-утре, днес-утре ... и нали в Англия няма сняг и кал, т.е. 4х4 на практика не ми трябва ... и понеже си правя едни сметки - до края на годината (когато трябва да съм на ГТП) да се сдобия с по-ново CR-V ...
      И така реших, че няма смисъл да наливам пари в 18-годишна ръжда (буквално) на 230 К км., и махнах и дифа ... да не ми тежи.

      п.п. Предишното ми CR-V беше абсолютно същото - модел, години, км., обаче нямаше никакви проблеми с трансмисията.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Ясно Мерси за отговора

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          От вчера с нов съединител Валео за 250 лв. със смяната, сменен е и малкия лагер на маховика. Стария беше задрал на нитове, но си работеше без проблеми, само педала беше доста твърд, сега все едно нямам педал на съединителя. Стария си беше оригиналният.
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
            От вчера с нов съединител Валео за 250 лв. със смяната, сменен е и малкия лагер на маховика. Стария беше задрал на нитове, но си работеше без проблеми, само педала беше доста твърд, сега все едно нямам педал на съединителя. Стария си беше оригиналният.
            Ай ся речи за информация,щом стария си е бил оригиналния,но колко според тебе приблизително хиляди километри ти е била колата/не на колко джамбазина я е магерил/,реалните та да видим за статистиката с орижинал колко би карала горе долу-200 000 ,250 000 ,300 000 км.Любопитно ми е,макар,че много зависи от карането,но все пак!Моля!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Километража показва 124 000 км. в момента, не знам реалните колко са. Някъде четох, че оригиналният има живот около 150 000 км., което ме навежда на мисълта, че ако километража е връщан е с около 50-60 000. Аз откакто я взех преди година и половина педала си беше много твърд, а тази успях и да "подпаля" съединителя в едни коловози.
              Honda CR-V, 2001 147 h.p.
              Citroen C4, 1.4 vti

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
                Километража показва 124 000 км. в момента, не знам реалните колко са. Някъде четох, че оригиналният има живот около 150 000 км., което ме навежда на мисълта, че ако километража е връщан е с около 50-60 000. Аз откакто я взех преди година и половина педала си беше много твърд, а тази успях и да "подпаля" съединителя в едни коловози.
                Ок!ама като гледам Италия мобиле,че няма хонда под 200 000км на нашите години,явно съединителя кара много повече от 150 000км,с условието,че пак зависи от карането!Дано твойта е върната само с 50-60,мойта е със 100к върната
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Сложих и летните гуми, че зимните почнаха да присвирват от топлото време.
                  Обаче понеже ги сменявах при познати, ги накарах малко повече да си поиграят - да зачистат самите джанти хубаво, /да махнат всички стари лепени тежести и остатъци от лепилото им/.
                  Защото почти на всякъде където сменяват гуми, практикуват демонтаж на старата гума ,монтаж на новата, качване на стенда за баланс и ако се наложи махат или добавят някоя тежест, ако е необходимо / и това уж за икономия да не се плащат много тежести/.
                  Първо тествахме самите джанти, без гуми и резултата беше удивителен - оказа се, че джантите са си идеално прави.
                  Преди това бях сложил отзад две, които навсякъде излизаха доста криви. На едната даже, имаше залепени тежести от порядъка на 80 грама и без да ги махаме джантата биеше доволно. Махнахме ги , почистихме я и показанията бяха 0.00!
                  Монтирахме новата-стара гума и колкото и да не ми се вярваше, необходимата корекция беше само 5 грама.Така беше и с останалите корекция от 5 до 15 грама, но това е нормално като се има на предвид, че "новите" гуми са на 6-7 години.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    Днес и махнах оригиналното радио-цд и сложих друго. (Ако на някои му трябва оригинално да ми пише)
                    Смених и крушката на пепелника (не 1е го ползвам амааа ), купих си и щипка за бушони за да мога да вадя този на backup/radio.
                    Колега,ако не те затруднява сложи една снимка на оригиналното радио и дай цена.Благодаря!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Здравейте,
                      @mar_561: Писъл съм ти на лични.
                      Днес смених свещите със иридиеви IK20 на Denso.
                      Смених и капачката където са кабелите. Палеца не успях да го сменя. Винтчето е затегнато здраво даже главичката му беше пецакана от стягане, после и аз малко я по-смазах гадната главичката, но не успях след 3 часа мъки. Изчистих това което стърчии дава искра с пиличка (от нагара) и го оставих.
                      Искам да благодаря на колегата от форума които ми съдейства с избирането на свещите и капачката.
                      П.П Покрай цялата тази драма възникнаха много въпроси но по-късно ще порове из темите и ще поразпитам.
                      Honda CR-V B20Z 2001

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Като сменяха дистрибуторната капачка и на моята не можаха да отвинтят болта на палеца и майстора свали цялото делко(предварително маркира положението му) и на менгемето потроши стария палец ..........цялата операция беше 20-ина минути........

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          И аз миналата година като сменях капачката не можах да развия болта на палеца и така го оставих. Но колегата CR-V 1 ми даде хубава идея като се стопли как най-накрая да го сменя.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Обръщам се към колегата Madvanio,понеже ми излиза, че е привишил лимита на съобщенията. Става въпрос за инжекторите, беше писал ,че си ги запазил и са като мойте. Tова ми е тел 0878549763 званни ми да се разберем.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Абре хора, зачудих се какви подходящи летни цвички да сложа на дзверо. Харесал съм си Pirelli Scorpion Verde 215/65 R16.
                              Имате ли някакви идеи,препоръки или критики относно тоя модел или бихте препоръчали други?



                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Не мога да дам препоръка но ако на мен ми предстоеше подобна дилема щях да пробвам тези http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=178357
                                Honda CR-V 1-st Generation

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X