Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    "Здравей" и на теб колега! Ако си чел внимателно щеше да знаеш, че се регулират и на бензин през 40000км тоест за твоя пробег поне 2пъти.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Е, и аз свърших някои неща.Поиграх си малко с филтъра на парното,за втори път махам част от катализатора и остана около 1/4.Установих, че единия инжектор на газовото не действа и ми предстои избор за инжектори .

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от PRANGATA Преглед на мнение
        Е, и аз свърших някои неща.Поиграх си малко с филтъра на парното,за втори път махам част от катализатора и остана около 1/4.Установих, че единия инжектор на газовото не действа и ми предстои избор за инжектори .
        С каква газова уредба си колега и газовите дюзи каква марка са? Питам защото има значение марката на газовия компютър с какви газови дюзи може да работи. Аз главно работя с Valtek 3ома. Издържат до 300к, не се чуват като работят и ремонта им е евтин.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от heep2 Преглед на мнение
          Имаш ли идея как се сменят лампичките за врътките на парното и температурата? Гледах някъде, че трябва да разглобя почти всичко, почнах но се отказах по средата. Дали има някой по-лесен начин

          Поздарви
          Я го погледни това, стъпка по стъпка е и може и да ти помогне:
          http://www.installdr.com/InstallDocs...PDF/466009.pdf
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Газовото ми е ланди /ренцо/сигурно, на изпарителя пише само ланди.Инжекторите ми са med gi 25-65 черни/на тях нищо не пише по интернет ги видях ,че са като мойте/ единична бройка 120 лв.Повредата е установих, като прищипвах маркучите с клещи и 2 цилиндър не работи.Размених буксите на 2 и 3 цилиндър и пак 2 не работи.На 2 цилиндър инжектора го поставих на 3 и съответно той отиде на мястото на 2, трети цилиндър не работи.Колата преди това като прехвърли на газ не върви,забива и гасне.От инжекторите към мотора маркучите бяха дълги и малко пречупени ,скъсих ги пак не бива .Свалих инжекторите да видя дали няма запушване ,всичко си беше наред и чак след това установих че единия е повреден.Аз мисля че и на три цилиндъра трябва да върви но тя спира,че и гасне ... но не обръща на бензин. Можели от един инжектор да е проблема.Инжекторите са шумни ...чукат.

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              http://www.gasmagazin.com/%D1%80%D0%...%B5%D0%BD.html - това ми са инжекторите

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от PRANGATA Преглед на мнение
                Газовото ми е ланди /ренцо/сигурно, на изпарителя пише само ланди.Инжекторите ми са med gi 25-65 черни/на тях нищо не пише по интернет ги видях ,че са като мойте/ единична бройка 120 лв.Повредата е установих, като прищипвах маркучите с клещи и 2 цилиндър не работи.Размених буксите на 2 и 3 цилиндър и пак 2 не работи.На 2 цилиндър инжектора го поставих на 3 и съответно той отиде на мястото на 2, трети цилиндър не работи.Колата преди това като прехвърли на газ не върви,забива и гасне.От инжекторите към мотора маркучите бяха дълги и малко пречупени ,скъсих ги пак не бива .Свалих инжекторите да видя дали няма запушване ,всичко си беше наред и чак след това установих че единия е повреден.Аз мисля че и на три цилиндъра трябва да върви но тя спира,че и гасне ... но не обръща на бензин. Можели от един инжектор да е проблема.Инжекторите са шумни ...чукат.
                Този модел инжектори са си шумни. Вариантите ги свеждам до два(2)
                първи - ремонтира се дефектиралия инжектор
                втори - трябва да се провери газовия компютър какви дюзи поддържа, за да се разбере дали има алтернатива.

                Предполагам газовия компютър е Landi Renzo Omegas

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  И аз бях с такива дюзи и съм с такъв компютър Landi Renzo Omegas. Смених с алтернативни дюзи 160лв к-та и колата се оправи. Старите дюзи ги прибрах ако може да помагаме.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Необходимо ли е да се слагат бързи дюзи на ЦРВ-то?

                    Колега Донев ....дай да пратим една рейка Валтек на 300К км на производителя да го изненадаме....
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Дюзите подлежат ли на ремонт?Колега какви са тези дюзи от 160лв?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        [QUOTE=Markony_RS;2417206]Необходимо ли е да се слагат бързи дюзи на ЦРВ-то?/QUOTE]
                        Няма нужда от бързи дюзи за ЦРВ-то. Валтек 3 ома, Рейл 3 ома си вършат работата безпроблемно а това не са бързи дюзи. Рейла обаче се разбива доста бързо блек боди серията, и повечето магазини им отказват гаранцията. Ловато дюзите също изкарват доста хиляди, но те са адски бавни, тракат доста силно и може да се получава едно прекъсване при рязко подаване на газ. А иначе бързите дюзи на Валтек и Рейл се разбиват за има няма 20к в най добрия случай. Горе изброените дюзи се водят евтини. Хубави бързи дюзи са на БРЦ, Романо, но цената там е по две може и повече, ремонта им също е скъп.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          За Валтека на 300к нищо не казваш
                          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                          Disco 1 бекъп
                          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            проблем с качване на снимки
                            Последно редактирано от PRANGATA; 03-02-14, 20:02.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...8&d=1391450804
                              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...9&d=1391450826
                              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...0&d=1391450847
                              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...1&d=1391450872
                              това е изпарителя и дюзите

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Пранга,ако не смениш с оригинални,ще трябва настройка на програмата.Поразрови в продавалника,може да изкочи нещо 2-ра ръка.Цяла рейка Валтек или Рейл е 80-90 лв.Ще ти свърши работа ,но няма да се разминеш от настройката,че са с коренно различни характеристики.3-т вараиант е да пробваш почистване с ултрзвук,ако електрически е здрава.
                                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                                Disco 1 бекъп
                                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X