Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    По каталог и лявата и дясната чистачка са еднакви 480мм. Но и аз като Слави слагам една 480 и една 520 и чистят идеално.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Mitkows, ако "англичанка" означава десен волан, размерите са:

      Лява:
      - рамо - 580 мм
      - перо - 500 мм (20")

      Дясна:
      - рамо - 520 мм
      - перо - 530 мм (21")

      За перата не гарантирам, че това са заводските размери. Просто аз съм с такива в момента. Можеш да сложиш и с един инч по-големи пера - 21" лява, и 22" дясна. Ако сложиш 21" лява, може да ти докосва леко уплътнението в долно положение, зависи, къде ти спира перото.
      Краси,благодаря за информацията.Става дума за онази JDM-ka от лятото,къде ме кара да и снимам модула за ABS.Има проблем с лявата чистачка-остава една ивица непочистена.Сменях перата,а днес размених и раменатаКъдето е това рамо там има непочистен участък.Пробвах с кривене на рамото ама никакъв резултат.Не знам рамо от европейска ще стане ли.Май е най-добре пружина да намеря ама каква и от къде?!

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        A,сега виждам,че и коко се е включилМоля дайте съвет как да отстраня проблема.Пружина,ново рамо(каквото не намирам)или нещо друго?

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Рамо от ляв волан няма да стане, обърнато е наобратно.
          Пружина, според мен ще стане всяка една със същия диаметър и дължина.
          Не знам само как ще се справиш със ... как да го кажа ... силата?! ... на пружината?!
          На око (т.е. на ръка) може би - вземаш твоето рамо и отиваш в моргата/магазина.

          п.п. Пробвай първо с нови, хубави, качествени пера.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Сега место да се тормозиш и търсиш рамена, просто купи едни нови бананчета за 2-3лв. и ти гарантирам, че няма да ти мажат.Не изкарват дълго но за тази цена са перфектни.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
              Сега место да се тормозиш и търсиш рамена, просто купи едни нови бананчета за 2-3лв. и ти гарантирам, че няма да ти мажат.Не изкарват дълго но за тази цена са перфектни.
              Това с новите пера го пробвах-точно банани-ефект нямашеМ/у др.честит нов съединител-надявам се вс е наред!

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от mitkows Преглед на мнение
                A,сега виждам,че и коко се е включилМоля дайте съвет как да отстраня проблема.Пружина,ново рамо(каквото не намирам)или нещо друго?
                Миналата година и аз взех банани и се получи така, че едната не чистеше в средата. Първо леко закривих рамото към прозореца но ефект нямаше. После свалих рамото и закривих държача на пружината така, че да е под по голямо напрежение пружината и ефекта беше минимален. Накрая взех и почнах да гъна рамото на обратно и след няколко опита всичко заспа. Сега чисти идеално.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Аз скоро си купих т.нар. банани от Практикер - още нови току що извадени от опаковката и едната оставяше непочистена ивица широка 10см. в средата си. Директно се преселиха от предното ми стъкло в кофата за боклук. Така че може и самата чистачка (перото) да се е скапало - първо вземи едни свестни чистачки преди да се мяташ на ново рамо или пружина. Аз вместо тез модерни банани по принцип ползвам Бош от Бриколаж, по около 7-8 лева са и изкарват година - година и половина без да възразяват много много.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Точно оня ден се чухме по телефона с градския mitkows, когато и аз си купувах лява чистачка и понеже предния път си взех банани от Кухланд и изкараха 1 година заложих на тях. Ама тръц, точно по средата на стъклото ми оставяше непочистен участък. Предположих че е от размера щото в бързината взех 46см вместо 48. След като я командировах в кофата за боклук се върнах и си взех па от там но малко по скъпия вид и вече не тип банан и 48см и нещата заспаха.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      от Практикер си вземам последните 2-3 години чистачки Бош, обикновени за по 6-7 лв и съм много доволен
                      Honda HR-V 4WD D16W1

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от koko__2002 Преглед на мнение
                        Миналата година и аз взех банани и се получи така, че едната не чистеше в средата. Първо леко закривих рамото към прозореца но ефект нямаше. После свалих рамото и закривих държача на пружината така, че да е под по голямо напрежение пружината и ефекта беше минимален. Накрая взех и почнах да гъна рамото на обратно и след няколко опита всичко заспа. Сега чисти идеално.
                        Какво означава наобратно-средата на рамото неподвижна,а края навън от стъклото?Посоката на кривене не ми стана ясна.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Да в началото гънех към прозореца а после на вън от стъклото. Малко и проба, малко и проба и така го уцелих момента

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от koko__2002 Преглед на мнение
                            Да в началото гънех към прозореца а после на вън от стъклото. Малко и проба, малко и проба и така го уцелих момента
                            Мерси,отивам да пробвам

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              mitkows, благодаря за новия съединител, но няма да ти пожелавам да ти се връща.
                              Сега ако продължаваш с това гънене на рамото, най-много да го счупиш.
                              Преди години, на една от другите ми коли какво ли не правих,как ли не го огъвах,/ даже бях го направил под формата на лък/ какви ли чистачки не купувах /включително и такива от 30лв./ и все дясната мажеше.Накрая се примирих и отдадох проблема на самото стъкло.Свалих рамото и го изправих / ама качествено/, защото като го огъваш към стъклото или обратно, самото рамо макар и малко се усуква и в другите две посоки.Точно това усукване ебаваше пейзажа при мен.
                              След качественото изправяне,каквито и чистачки да сложа, чистеха без проблем.Пробвай да го направиш и ти и дано да има ефект и при теб.

                              п.п. Имаш ли луфт в осите на която монтираш рамената?
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                mitkows, благодаря за новия съединител, но няма да ти пожелавам да ти се връща.
                                Сега ако продължаваш с това гънене на рамото, най-много да го счупиш.
                                Преди години, на една от другите ми коли какво ли не правих,как ли не го огъвах,/ даже бях го направил под формата на лък/ какви ли чистачки не купувах /включително и такива от 30лв./ и все дясната мажеше.Накрая се примирих и отдадох проблема на самото стъкло.Свалих рамото и го изправих / ама качествено/, защото като го огъваш към стъклото или обратно, самото рамо макар и малко се усуква и в другите две посоки.Точно това усукване ебаваше пейзажа при мен.
                                След качественото изправяне,каквито и чистачки да сложа, чистеха без проблем.Пробвай да го направиш и ти и дано да има ефект и при теб.

                                п.п. Имаш ли луфт в осите на която монтираш рамената?
                                Честно казано има много малък луфт,дори не бих го нарекъл така,но го има(не е съвсем неподвижно).Ще пробвам да го изправя,както ме съветваш.Реално с банан въобще не чисти,с бош има една ивица от 7-10см по средата на стъклото пред пасажера.Не е фатално,но ме дразниУтре ще опитам да върна всичко в оригинален вид и това е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X