Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Малко лоши станаха снимките,но със "сапунерка" толкова.Дано придобиеш представа,а иначе в действителност изглеждат много прилично и се връзват на осветеното в бяло табло.
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...6&d=1372500701
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1372500710
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...8&d=1372500714
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...9&d=1372500719
    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...0&d=1372500724
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      сменени 2 задни биалетки Х 42 лв. = 84лв.
      масло в скоростите Honda CVT 4л. = 130 лв.
      масло заден диф = 29лв. трябваше само да се долее, но така и така купих един литър.....
      2 филтъра в купето = 28лв., не питайте колко струват в официоза, ще ви заболи глава /90лв. едното/

      това за 7000км. и 8мес. каране в София, като биалетките си тропаха и като я взех, филтрите не си знаят годините, маслото в скоростите и дифа беше на около 23 хил.км............. а, пълних климата преди 2 месеца, но не духаше заради филтрите
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Най-после смених задните тампони с оригинални по 49лв. броя. Кой знае каква разлика не усетих-изчезна едно слабо проскърцване и в завоите сякаш е по стабилна. Махнах пластмасата под чистачките и почистих 13-годишни листа. Смазах и 13-годишния съединител, по-точно вилката доколкото уцелих през отвора отпред щото трудно се натиска и скърца, ама не ще да мре пустия та отвреме на време го рефрешвам. Часовникът почна да прекъсва след първата запойка откакто не работеше и се оказа че тоя път е от буксата. Използвах случая да махна дразнещия оранжев филтър пред него и сега свети ето така- приятно тюркоазено.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Смених тампоните на предната стабилизираща щанга с оригинални. Смазах профилактично водачите на предните спирачни апарати, а довечера предстои смяна на задни пружини.
          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Това с часовника не ти ли дразни очите нощно време? Изглежда че свети доста ярко.

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Затъмних всички задни странични стъкла и подсилих стоповете с още една крушка преди някой да се е помъчил да ме прескоча Фасонките си ги харесах от близката морга и трябва да са максимално къси от задната страна, понеже е силно ограничено от към място зад стопа.

              И един малко неуместен въпрос. До кога ще ми се одобряват постовете преди публикация. Може на лични, за да не задръстваме темата с глупости.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
                Това с часовника не ти ли дразни очите нощно време? Изглежда че свети доста ярко.
                Снимката е с телефон и съответно не дава ясна представа. Снимана е в късните часове/ както показва и часовникът/, но не съм пуснал фаровете за да намалее с една степен осветлението на същия. През деня е перфектно, вечер е съвсем малко по-ярко от това което бих искал, но ако изнамеря отнякъде едно малко матирано стъкло например синьо ще го сложа за филтър.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  Снимката е с телефон и съответно не дава ясна представа. Снимана е в късните часове/ както показва и часовникът/, но не съм пуснал фаровете за да намалее с една степен осветлението на същия. През деня е перфектно, вечер е съвсем малко по-ярко от това което бих искал, но ако изнамеря отнякъде едно малко матирано стъкло например синьо ще го сложа за филтър.
                  Ако приемаш идеи, ми хрумна нещо в движение. Понеже и аз махнах оранжевото нещо и сега свети по ярко, може да го затъмним с фолиото за прозорци. Не съм пробвал, сега като ти прочетох поста и се сетих.
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Перфектна идея, колега! Стана супер с фолио за стъкла, залепих директно върху циферблата от най тъмното което ми беше останало. Стана и по отчетливо, малко по слабо е през деня обаче вечер е като заводско. Сега минавам на тема стопове, които искам да направя с диодино не намирам диодни лампиза нашите фасунги а не ми се режат да ги сменям.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      диодни крушки има всички размери в DEALEXTREME и доставката е безплатана. ПРоблема е че дотаваката е чак след 20тина дена от китай
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Преди около 7000 км бях сменил предни биелетки, новите които сложихме бяха Нипартс и изненада за 7000 км се разтропа. Реших да сменя първо тампоните на стабилизиращата щанга, тропането не спря. Вчера смених и биелетките и всичко утихна. Сега взех Сидем и има видима разлика, тези определено са по масивни от Нипартса, ще видим колко ще издържат.
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Как усети тропането колега, при мен го има само при движение по неравности с много малка скорост. И аз започвам с тампоните, но ако не са те ще заподозра билелетки. По принцип има ли начин до се тестват, например като съм махнал скобата на тампоните и се опитвам да ги движа рязко?
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Така де, те това е:
                            Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                            ... при движение по неравности с много малка скорост. ...
                            И понеже тогава тропат и вътрешните накрайници на кормилната рейка, правиш това:
                            Качваш я наканал, не откачаш нищо, четирите гуми на земята ( на канала де )
                            Хващаш с ръка стабилизиращата щанга, близо до биалетката, и клатиш Ще усетиш и видиш луфт в ябълковидния болт на биалетката (ако е повредена ест.).

                            п.п. Ако нямаш канал, колата е достатъчно висока, за да легнеш под нея и направиш същото упражнение. Само гледай да е паркирана на равно място.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Аз понеже ги бях сменял тези биелетки и като се разтропа сериозно се бях замислил от постовете на Краси за вътрешни накрайници на рейката, но като сменях тампоните на щангата и като я хванах от ми стана ясно, че си имам работа с биелетки. Иначе тампоните ги смених защото се оказа че ми бяха сложени такива за втора генерация, които имат разлика с нашите и стояха много разтворени, предполагам, че това също е повлияло на биелетките. Иначе тропането беше точно при неравности с ниска скорост, особено на къси последователни неравности.
                              Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                              Citroen C4, 1.4 vti

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Вчера смених и моите тампони, но и старите и новите не можаха да се затворят напълно, остана около 0,3см. Не вярвам в два различни магазина и различни марки да са ми давали все за втора генерация. Спазил съм и посоката и на тампона и на скобата стрелката да е в посока на движение. Със старите така минах 15000км. и нямах проблеми.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X