Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    И аз да не остана по-назад и да се похваля,че днес си взех колата от сервиз,където оставих за смяна на скоростна CVT автоматична кутия.Глобата беше 700 евро,тъй като живея в Кипър.Искам да помоля колегите в тази тема,да помогнат с малко информация относно лампичката за резервния бензин в резервоара.Колата купих на жена ми и,все се оплаква,че нямала сигнална лампичка за резервата на бензина.Колата е Honda Civic 1997 хетчбек.На таблото където показва колко бензин има в резервоара,и аз не виждам подобна лампичка.Има за празен резервоар буквата-Е,и за пълен-F.Мисълта ми е,възможно ли е да света самата буква-Е,или???.За пръв път ми се пада кола и да не знам кога е на резерва.Моля ви ако някой има подобен модел да сподели.Колата е ето тази от снимката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1144.jpg
Прегледи:3
Размер:110.2 КБ
ID:5459953

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Ясу гумбаре! Ето ти едно табло от сивик подобно на твоето и въпросната лампа съм я оградил, вижда се даже бензиноколонка. да не е изгоряла крушката?


      p.s. Браво за патриотизма със знаменцето вътре
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Може да не е крушката а датчика в резервоара да се е прецакал. И моята лампа не свети но крушката си е здрава, четох по форумите, че било голям клинч оправянето на датчика в резервоара и заради това си я карам така.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Вчера ходих при газаджията след около 22000км навъртяни. Имах и проблем със светващ чек при задържане на обортите около 2700 за по-дълго. Отделно сякаш нещо не и достигаше при ускорение. Така си беше откакто я монтирахме, ама аз нали съм тиква и ми харесваше разхода, викам си да не я барам и така 22к. Ми кво да кажа човека изключително коректен започна с това, че вече не изискват смяна на филтри на 15000к. тъй като практиката показвала, че до 30 000км. това не е належащо освен ако няма видим проблем. Гаранцията също се запазва. Започнахме с тест и настройки на място и после задължително в движение. След приключване на настройките колата беше друга, явно си беше спъната. Каза ми че сега много трудно ще накарам чека да светне. Остава и разхода да е добър. Другото което сподели е че с най простите инжектори на Рейл като моите вече има таксиджии с по над 300 000км. без никакви настройки и ремонти.
          Та така, в събота ще правя икономи тест драйв да видим как ще е разхода.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Лагодарение на voda4a71

            се сдобих и си монтирах теглич - чешки.
            Това е моя вариант на евртобукса. Подредена спрямо евроварианта на схемата CR-V има ли букса за светлини при монтаж на теглич

            последен пст на втора страница от ляво на дясно. На 2 54G е изведен изход за светлина за мъгла такъв е на моята другите са си по стандарта. Тъй като е изведен само един габарит едната клейма е празна.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:222.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5460165
            Ето и малко снимки от монтажа
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01032013288.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5460166Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01032013292.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5460167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032013293.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5460168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032013294.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5460169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032013296.jpg
Прегледи:1
Размер:161.4 КБ
ID:5460170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02032013297.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5460171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013301.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5460172Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013302.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5460173Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013303.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5460174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013306.jpg
Прегледи:1
Размер:224.0 КБ
ID:5460175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013307.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5460176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013309.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5460177Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013310.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5460178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03032013312.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5460179
            Не съм рязал бронята и затова е стегната със свинска опашка. При монтажа не съм свалял бронята, а само съм махнал двете долни копчета, които я придържат. Разпробиванията си личат по снимките. Трябва да се внимава да не се нарани резбата която е заводски вложена от горния край на гредата. Две от дистанционните втулки съм поставил отгоре защото е по лесно.

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Радвам се, че съм успял да помогна с каквото мога колега Stambo.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първи дефект, нова кола минали само две години откакто е излязла от магазина а взе че и изгоря крушката на фара, на всичкото отгоре дадох цели 5лв за нова крушка .
                дано все такива проблеми да имам .
                Grand Vitara 2005g- за работа
                Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Ясу кумбаре- HONDAEXPLORER.Се кала.Значи аз нямам такава лампичка.Даже свалях таблото и следах отзад крушките,явно моята кола е извънземна.Не знам тия Японци що за глупост могат да измислят,да не сложат най елементарното-предупреждение за резервен бензин Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0006.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5460284

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Филе му, доколкото разбирам Сивик 92-95 няма такава лампа, или поне повечето модификации от тези години.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Колеги някой може ли да ме посъветва какви задни накладки да си взема ,че им дойде времето? Става въпрос за Хонда ЦРВ II 2.2 CTDI
                      http://www.ebay.co.uk/itm/1508109010...84.m1423.l2649
                      http://www.ebay.co.uk/itm/3007798386...84.m1423.l2649
                      или оригинални от сайта на производителя
                      http://www.lingshondaparts.com/honda...alogue_C01.php

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                        Филе му, доколкото разбирам Сивик 92-95 няма такава лампа, или поне повечето модификации от тези години.
                        Е-е-е-е убаа работа,евала за знаменцето българското от предния пост,а сега само "филе му""ясо"Хайде стига с този гръцки де-"Паракало".Пиши какво стана с икономи теста от събота-как е Хондата след настройките на ГИ-то,хайде сподели де!Нали щеше да пишеш,никакъв те няма по въпроса!
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Икономи теста го отложих, поне извънградския де. Градско с много спиране и тръгване и отвреме на време, светофарски драг с някой изтръпнал "гоуф" на първо четене ми даде 11л. Ма не ми е много чисто градското, че имаме едно готино околовръстно.
                          Вчера смених- Ангренажен ремък, ролка, пистови ремъци, гарнитура на капака на клапаните, о-пръстени около свещите- 237кинта общо части и труд в официалния сервиз на Хонда тук. Помпата била читава. За сега съм доволен.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            днес ми дойде идея да скъся лоста на ХР-В-то. Дразнеше ме, че лоста е доста висок и поне на мен ми е неудобен и си поиграх малко с метчик и плашка и го свалих с около 5 см. Монтирах си и един подлакътник, понеже съм свикнал да се подпирам като карам.
                            Honda HR-V 4WD D16W1

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              сложих модул за светлините и заредих климатика, не остана време за предните накладки, не можах да намеря евтини джанти, а предстои да купувам летни гуми.

                              рапорт даден!
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                ето снимки на подлакътника, даже си монтирах и термометърче за външна температура, че тая кола никакви екстри не предлага. Вижда се и скъсеният скоростен лост, така ми е доста по-удобно. Поздрави!
                                Прикачени файлове
                                Honda HR-V 4WD D16W1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X