Обява

Свий
Няма добавени обяви.

свещи за CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: свещи за CR-V

    Един въпрос за свещи.При основно работа на газ свещи NGK с кое топлинно число 5 или 6 е по-добре да се ползват?ZFR5F-11 или ZFR6F-11
    CRV 1998г 128кс

    Коментар


    • #17
      От: свещи за CR-V

      Здравейте,
      Вече съм със иридиеви IK20 на Denso.
      Старите ми изглеждат като на снимката долу, според вас нормално ли е да изглеждат тъка?
      на това линкче се с по добро качество снимката и се виждат детайлите: http://prntscr.com/37xulx
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0471spark.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5576873
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • #18
        От: свещи за CR-V

        Напълно нормално си изглеждат за времето на експлоатация,има още малко живот в тях,но са за смяна.Тези май са препоръчителните орижинали NGK!От опит и препоръка на приятели-понеже ти е на газ.Слагай си препоръчаните от завода производител NGK-та независимо дали френски или японски-няма разлика повярвай ми!Другото е въпрос на внушение и сега глеи като ме емнат специалистите!У-у-у ша живне темата.Иначе сериозно вслушай се в препоръката ми!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #19
          От: свещи за CR-V

          Леко ръждавеят електродите инак изолатора е горе долу с нормален светло керемиден цвят. Някой казват, че зад ръждата стои пробив в гарнитурата, но тук не бих се усъмнил, а и ти си мерил компресии. Сигурно е почивала повече в последните години
          Ето малко инфо за диагностика. Напълно подкрепям Павката и не мисля че е редно да се повдигат коментари оттук на сетне за избора на свещи. Имал си пари дал си.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #20
            От: свещи за CR-V

            Които ти е казал за ръждата и гарнитурата явно работи в баничарница и си прави някви асоциации Ако гори вода свещите са бели като слънце все едно си ги чистил с пясакоструя. По керамиката и електродите се образуват малки бели зрънца които са последното доказателсвто че тоя цилиндър гори вода Тоя цвят на колегата ми се види като цвят от ниско октанов бензин, но това е само предположение, не знам там от където е колата дали са имали 92 бензин, нищо чудно и оловен бензин Инак за иридииките само които не е карал с тях само тои не знае разликите слагаите си заводските НГК като ви е мерак, аз пък НГК няма да си купя, по мои си съображения Веднъж съм се ръснал за тях, и сега да беше пак тях щях да си купя, защото си намирам разлика, газта не им е повлияла зле за 20 000 км, така че не виждам причина да я намесвате. Обаче метана ги прецаква, бях свидетел как за 2000 км метана скапа чисто новии иридиики, купени заедно с моите от едно и също място от една и съща кутия демек няма начин моите да са оригинал а онея менте. За 2000 км керамиката на свещите взе да се върти
            ето за какво не харесвам метана На ланчата също съм с иридиики, старите от хондата, вече са на към 70 000 км и колата си е пушка с тях, там също съм пробвал няколко пъти с тях и с обикновени чисто нови свещи, ем има си разлика дори дензото в ланчата да е по гореща от препоръчаната свещ но като за града пък е препоръчително по гореща свещ заради късите разстояние да може да загрява по добре Аиде стига че да не рипнете за иридиики още утре
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #21
              От: свещи за CR-V

              Здравейте,
              Благодаря на всички за отговорите. Вече съм спокоен, че като ги видях едни такива чървеникакви и като знам че на фията изглеждат по подобен начин и знам ли.....
              Имам един въпрос ако някои е наясно с съпротивленията на кабелите. Цъкнах мултицета на 2000К и мернах кабелите:
              Цилиндър едно - 12, цилиндър две - 3.4, цилиндър три 9.9, цилиндър черти 0.4, цилиндър пет и шест ги няма (топли кабели).
              @HONDAEXPLORER: някъде беше писал и твоите измервания бяха подобни, сменяли кабели?
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • #22
                От: свещи за CR-V

                Виж пост 14 от темата за дистрибуторната капачка. Там съм писал но мисля че 2ри и 4ти кабел те дънят.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #23
                  От: свещи за CR-V

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  Виж пост 14 от темата за дистрибуторната капачка. Там съм писал но мисля че 2ри и 4ти кабел те дънят.
                  Здравейте,
                  Четох тази тема ама не пише дали си сменял кабели, иначе стоиностите са горедоло като моите. А имам проблем оборотите но още не съм проверил всички компоненти сега съм на етап кабели, а книжката пише ако е над 20кома да се сменят ама като незнам това което съм измврил какво е...........
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • #24
                    От: свещи за CR-V

                    Здравейте,

                    Имам едно въпросче: Растоянието на нормални свещи трябва да е 0.08 а на иридиевите колко трябва да е за LPG? Питам за сшещи на CRV-RD1 147hp
                    Honda CR-V B20Z 2001

                    Коментар


                    • #25
                      От: свещи за CR-V

                      От къде ги измисли тези 0,08, според аутодата а и не само, разстоянието е 1.1мм
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: свещи за CR-V

                        Това 1.1 и за двата видасвещи ли е?
                        И явно съм объркал имах предвид 0.8 мм. Питам защото имам много странен проблем с газовата и газаджията ми каза да сложа старите нормални свещи да ги направа 0.8 и сега нямам никви проблеми. Обаче искам да видя дали ако намаля растоянието на иридиевите ще мога да ги ползвам тах.
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • #27
                          От: свещи за CR-V

                          Можеш къв ти е проблема, а какво толкова странно се случваше че с намаляне на разстоянието се оправи? Имам някъв спомен че моите иридики ги гласих на 1 мм ама то за една десета ква ли фаида
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: свещи за CR-V

                            Пиша тук защото така или иначе мроблема май е от свщите.
                            Слагам си газ ижекцион с обд2 към комютъра на колато и:
                            Всичко е супер колата върви като пушка на 13 години...., но на втора или трета предавка при обороти между 1100 и 1800 натисна ли газта(леко или рязко няма значение) црв-то почва да се тресе у да прихълцва. В този момент натискам съденителя за да не огасне и след няколко секунди огасва. Пробвах следкато натисна съеденителя да натисна газта за да не угасне, но нощо не се случва просто си угасва.
                            Сменихме изпаритела, комютъра, м/у сичките смени ми правеха настрики на газоват, нищо не помогна. На безнин сичко е перфекно .... мистерия пълна.
                            Пича които ми прави газта каза, че явно проблема е в тоците или свещите. Каза ми първо да пробвам с старите нормално свещи, като ги направя 0.8. В момента които ги сложих всичко се оправи. Обаче нали си имам иридиеви и ми се иска да карам с тях. Та за това питам колко трябва да рестоянието на иридиевите когато си на газ.
                            Междудругото пробвах и с различна газ от всички видове газостанции наоколо ефекта е същия.
                            Предполагам, че може и бубината да е пътник, не незнам.
                            Ако някои е с ГИ и с иридиеви денсо, моля да пише колко Ви е луфта на свщите. Благодаря
                            Honda CR-V B20Z 2001

                            Коментар


                            • #29
                              От: свещи за CR-V

                              1 mm, ти лесно може да ги натсинеш без да ги чукаш с натиск само за да се затворят, но ако се наложи да ги отвориш после щото промяна няма то тогава тряя мнооо внимателно, пък и тва огъване да не влияе на здравината на електрода, да не говорим че чукнеш ли централния направо се чупи Но, да ти кажа мен лично ме съмнява тва да го праи от свещите, щом на бензин всичко е ок, просто няква случаиност е станала че е заработила добре със старите, или някои кабел ти праи номера или бубина знам ли. Но нови иридики заради тях така да праи, аз лично бих пробвал и с още някъв компелк свещи кви да е дори да не са същото темп число просто така за пробата, за да съм сигурен че само с иридките го прави.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: свещи за CR-V

                                Препоръките от японския сайт на Denso за свещи на B20B са следните:

                                - от 10.1995 до 12.1998
                                KJ16CR-L11
                                98079-5515G
                                K16TT
                                IK16
                                VK16

                                - от 12.1998 до 06.2001
                                KJ 20 CR-L 11
                                98079-5615G
                                K20TT
                                IK 20
                                VK 20

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-05-09-08-03-54.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5788374
                                HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                                Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X